Авторизація

HomeСвіт цікавогоСвіт цікавогоВуличний пилосмок та комунальні машини майбутнього (+фото)

Вуличний пилосмок та комунальні машини майбутнього (+фото)

( 0 Votes )

Спостерігаючи за роботою комунальників у нашій столиці, які працювали у форменному одязі, в рукавичках, палицею із шипом на кінці наколювали папірці та віничком загрібали недопалки у зручний совок, думав: «далеко ще нашим володимирецьким прибиральникам, які мітлами лише розмітали непотріб по різні боки вулиці, а урни спорожняли голими руками, до їх київських колег».

Лише побувавши у Польщі на міжнародному екологічному конгресі у Познані, зрозумів, як далеко і безнадійно ми відстали від сучасного цивілізованого поводження із побутовими відходами та прибиранням вулиць в цілому.

І хоча бувалі мандрівники кажуть, що Варшава рано вранці буквально тоне у смітті, ближче до обіду її вулиці вже прибрані і причепурені, а в сміттєвих контейнерах для роздільного збору відходів не риються ворони і не б’ються коти із собаками за ласий шматочок гамбургера, якого хтось кинув біля переповненого смердючого сміттєвого контейнера, як у Львові.

По перше, в Польщі ми ніде не бачили бродячих котів та собак (там із цим строго, вони всі живуть у притулках), а по друге, комунальники там вже давно не замітають вулиці вручну.

По друге, для дрібного непотребу (навіть не знаю, що в цій категорії назвати, бо хоч там і палять відкрито на вулиці, не боячись штрафів за порушення громадського порядку, але недопалків під ногами я ніде не бачив) є мобільні пилосмоки на колесах; для згрібання листя – спеціальні грабарки, для подрібнення галузок та деревних відходів – подрібнювачі, для сортування сміття – низькошвидкісні подрібнючі, барабанні просіючвачі та стрічкові конвеєри та навіть компостні комбайни.

До речі, згідно регламенту, той же сміттєвий контейнер має митися дезінфікуючими спецзасобами двічі на рік, і на виставці комунальної техніки було представлено також автономну мобільну мийку для контейнерів, яка коштує 128 тисяч злотих (трохи менше мільйона гривень).

По третє, в Польщі є власне виробництво для екологічно чистого і якісного прибирання вулиць та переробки сміття: від міні-тракторів та електричних сміттєзамітарок до надсучасних рециклінгових систем очищення каналізаційних стоків та переробки вторсировини. Тобто цикл від збору, утилізації та переробки сміття в цій державі налагоджено дійсно закритий. Це означає, що Польща хоч і має гранти від Євросоюзу та певні зобов’язання, все ж вкладає ресурси у розробку вітчизняного обладнання і технологій, які відповідають найвищим світовим стандартам.

Скажімо, фірма PRONAR – компанія, заснована в Нарві – польська організація світового масштабу – провідний виробник сучасних сільськогосподарських машин і устаткування, комунального устаткування і машин для переробки, елементів пневматики і гідравліки, а також однин з найбільших в світі виробників дискових коліс для низькошвидкісних машин.

Машини фірми PRONAR успішно працюють в сільському, лісовому та комунальному господарстві, муніципальних управліннях, транспорті та будівництві.

Продукція компанії експортується в більш ніж 60 країн, на африканський континент, в північну і південну Америку та Нову Зеландію. Більше 2 тисяч співробітників, 7 сучасних заводів, поверхня яких дорівнює площі 80 футбольних полів, де виробляється щодня 4 тисячі деталей, майже 600 тонн сталі.

Заснована 30 років тому (1988 рік), сьогодні Pronar є безперечним лідером у виробництві та продажу машин і устаткування для сільського господарства, комунальних послуг а також транспортної галузі з майже 50-відсотковою долею на польському ринку і найбільшим у світі виробником коліс для сільськогосподарської та комунальної техніки, елементи машинної силової гідравліки і пневматики, осей для причепів, а також сталевих профілів і пластмасових елементів.

Ось вам зразок успішного господарювання, який треба освоювати і українцям. А то маємо взагалі ледь не анекдотичну ситуацію: у володимирецьких комунальників є сучасний сміттєвоз фірми МАN – але немає сміттєвих контейнерів для нього; досі не відведено майданчики для роздільного збору сміття з можливістю заїзду великогабаритного спецавтомобіля, якого вимагає законодавство уже з 1 січня 2018 року.

Тому їздить той диво-автомобіль (мрія комунальників, прости Господи) вулицями Володимирця, а працівники КП «Аква» … лопатами вкидають у нього сміття. Це те ж саме, що використовувати ультрасучасний ноутбук як звичайний калькулятор…

 

Вразило ще й те, що всі абсолютно виробники зацікавлені у співпраці з нашою державою і готові йти на серйозні знижки та навіть лізингові програми за умови довгострокових контрактів. Причому мова не йде про мільйонні контракти у злотих; поляки готові сьогодні співпрацювати навіть із невеликими комунальними підприємствами типу нашої «Акви», і навіть розробили для цього спеціальні кредитні програми. Як от Банк охорони навколишнього середовища (ВОS), який фінансує різноманітні екопроекти та впровадження енергозберігаючих технологій і «розумних будинків». Але про це – вже в наступному номері.

Сергій СКІБЧИК.

Фото автора. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 43 гостей на сайті