HomeНаше життяПро те, що хвилюєЧи будуть компенсації дітям за відсутність харчування?..

Чи будуть компенсації дітям за відсутність харчування?..

( 0 Votes )

Громади села Степангород та Воронки звертаються до вас з проханням роз’яснити нам на підставі яких конституційних законів у селах, де немає дошкільних навчальних закладів (тобто садочків), не виплачують компенсацію за харчування дітям? Мова йде про дітей, які відвідують дошкільні заклади з короткотривалим перебуванням дітей у групах загального розвитку (по 2,5 години на день 5 днів на тиждень після уроків у школі). Діти, які не отримують харчування, раніше отримували 291 гривню компенсації на місяць. З листопада 2012 року виплату компенсацій припинено. Роз’ясніть, чи маємо ми право на таку компенсацію? Якщо ні, то більшість дітей просто перестануть відвідувати групи продовженого дня…

З пов. Тетяна Макарчук, с. Степангород.

Від редакції: за роз’ясненнями ми звернулися до заступника голови Володимирецької рда Раїси ОДИНОЦЬКОЇ. За словами Раїси Логвинівни, вирішення цієї проблеми лежить у компетенції Мінсоцполітики. З аналогічними питаннями до районної влади зверталися жителі Половель, Велихова, Мульчиць, Берестівки та інших населених пунктів району. Загалом в районі зареєстровано та функціонує 13 дошкільних закладів з короткотривалим перебуванням дітей загального розвитку.

Відповідні листи з проханням роз’яснити ситуацію були направлені в Головне управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА.

 У січні цього року Департамент соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України, за підписом директора О. Кравченко надав роз’яснення стосовно надання пільг потерпілим дітям.

Відповідно до пункту 1 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» потерпілі діти до вступу їх до школи /не старше 8 років/ знаходяться на повному державному забезпеченні, яке здійснюється шляхом безплатного виховання /утримання/ їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах.

Тобто відповідно до вказаного Закону батьки за потерпілих дітей не вносять батьківської плату.

Пунктом 11 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено безплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, технікумів (училищ), коледжів, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовною (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

Тобто якщо діти перебувають в обліковому складі дошкільного навчального закладу, то на них розповсюджується дія пункту 1 статті 30 вказаною Закону, а після набуття статусу учнів та зарахування до облікового складу загальноосвітнього навчальною закладу на них поширюється дія пункту 11 статті 30 цього Закону.

Згідно з пунктом 12 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», потерпілі діти, які не перебувають на повному державному забезпеченні (тобто не знаходяться в обліковому складі дошкільних закладів), забезпечуються продуктами харчування на суму середньої вартості харчування в цих закладах, що встановлюється органами місцевого самоврядування, або виплачується грошова компенсація батькам за їх бажанням.                          

 Щоб спробувати вирішити це питання, Володимирецька РДА звернулася до Рівненської облдержадміністрації, а також до народного депутата України по нашому округу Миколи Сороки з проханням порушити перед Мінсоцполітики клопотання щодо призначення виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей, зарахованих до дошкільних навчальних закладів з короткотривалим перебуванням дітей:

 «Батьківська громадськість дошкільних навчальних закладів з короткотривалим перебуванням дітей сіл Степангород, Воронки, Половлі, Мульчиці, Озерці, Сопачів, Ромейки, Берестівка, Велихів, Довговоля, Великий Жолудськ, Біле, Кідри Володимирецького району стурбована відмовою у виплаті грошової компенсації вартості харчування.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації відповідно до роз’яснень Мінсоцполітики на даний час виплати припинило.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, з метою підготовки дітей п’ятирічного віку до навчання в школі у 13-ти населених пунктах району, де відсутні приміщення дошкільних навчальних закладів, починаючи з 2007 року організовано роботу дошкільних навчальних закладів з короткотривалим перебуванням дітей в орендованих приміщеннях, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам і правилам.

Зазначені ДНЗ зареєстровані як юридичні особи. У їх статутах, зокрема, зазначено, що заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем, протягом трьох годин, без організації гарячого харчування. В їх обліковий склад включено 359 дітей, які не перебувають на повному державному забезпеченні.

Враховуючи вищезазначене та з метою недопущення соціальної напруги серед населення, просимо вас порушити клопотання перед Мінсоцполітики України щодо призначення виплати грошової компенсації, передбаченої п. 12 ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», батькам потерпілих дітей, зарахованих до дошкільних навчальних закладів з короткотривалим перебуванням дітей».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити