HomeНаше життяПро те, що хвилюєМільярд пообіцяли на ремонт доріг? Чекаємо, пане президент! (+фото)

Мільярд пообіцяли на ремонт доріг? Чекаємо, пане президент! (+фото)

( 0 Votes )

Разом із снігом тане і дорожнє покриття. І на Рівненщині, і в районі дороги настільки розбиті, що для водіїв уже стали справжнім прокляттям.

Навіть рівненська поліція, яка мала б карати дорожників і підтримувати водіїв у судових позовах проти шляхових будівельників, прославилася на увесь світ, склавши протокол за пробиті колеса … на водія, а не на автодорівців за яму на дорозі Сарни – Рівне.

І хай там що розповідають нам президент та прем’єр-міністр зів своїх високих трибун про 2017-тий «рік доріг» і «500 мільйонів гривень, потрачених на автошляхи в області», – ми їх чомусь не бачимо, тих європейських автошляхів.

Щодня долаючи кілометри розбитого асфальту, із злістю думаєш: «То куди все-таки пішли мої податки із кожної літри пального? Де ж та державна програма будівництва автодоріг? І хто, зрештою, має таки відповідати за зруйноване дорожнє полотно, за мої пробиті колеса і убиту підвіску?..» Бо не дуже віриться, що в нинішньому році із обіцяного центральною владою мільярда гривень перепаде щось і на наші районні транспортні магістралі.

Станом на кінець березня на території Володимирецького району потребують капітального і поточного ремонту загалом 125 кілометрів автошляхів як державного, так і місцевого значення, проектно-кошторисну документацію на які можна виготовити у найкоротші терміни. Документацію на капітальний ремонт доріг обласного значення мають виготовляти за кошти місцевих бюджетів, а ремонт провести – за кошти обласного бюджету.

Суми, про які йдеться, навіть при скромних підрахунках обчислюються десятками мільйонів гривень, тож на районний бюджет надіятися нічого. Однак чи ввійде хоч якась дорога до державної або обласної програми реконструкції дорожнього полотна – невідомо.

На рівні Володимирецької районної ради та райдержадміністрації ведеться постійна інвентаризація стану асфальтного покриття, але й там не знають, чи потрапить у якусь програму хоча б кілька десятків кілометрів наших напрямків.

Так, у грудні минулого року під час виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань бюджету на Рівненщині було підтримано ідею щодо концентрації коштів на важливі магістралі: «Ми підтримуємо вашу «дорожню філософію». Важливо не розпорошувати гроші, а зосереджувати їх на пріоритетні напрямки автодоріг», сказав голова Комітету Андрій Павелко.

За даними Служби автомобільних доріг у Рівненській області, відповідно до державної програми «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» в 2018 році з бюджету України на капітальний, поточний середній ремонт доріг загального користування державного значення Рівненської області затверджено фінансування в сумі біля 360 млн грн.а капітальний ремонт  використають лише чверть цієї суми).

Наш район у цьому розпорядженні Кабінету міністрів не згаданий; так само невідома і доля минулорічних (незавершених або не проведених) ремонтних робіт на дорогах району за кошти держбюджету.

 

Тож поки чиновники вимагатимуть проектно-кошторисну документацію та ділитимуть гроші, дороги й далі руйнуватимуться, щодень завдаючи все більших прикростей водіям. Як от цьому водію із Луцька (на фото на першій сторінці), який їхав до родичів у Воронки, але коло Довговолі у вибоїні побив підвіску (колесо вирвало із піввісі живцем).

 

 
 

Нанесений збиток лише у прямому грошовому виразі (вартість запчастин та ремонт), за попередніми підрахунками водія, складе від 3 до 5 тисяч гривень. Хто їх йому компенсує – риторичне питання. Тут хоч би поліція протокол не склала за неврахування дорожньої обстановки. А як її враховувати, коли дорожнє покриття вже перетворилося у суцільні вибоїни та глибокі ями – то байдуже.

Або не виїжджай із дому і чекай нового асфальту – або йди позиватися до дорожників. Отакі реалії…

Сергій Скібчик.

Фото автора.

 

У вас недостатньо прав для коментування.