Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєБійці «нічних» фронтів

Бійці «нічних» фронтів

( 1 Vote )

 

Останнім часом особливо гостро за виступає проблема правопорушень серед молоді. Стихійні вуличні бійки часто виникають у розпалі нічних гулянь і тягнуть за собою купи синців, ран, переломів… Жителям Володимирця та району відомі й летальні наслідки таких побоїщ. Причинами яких, як правило, стає зловживання спиртними напоями, несприятлива моральна й матеріальна обстановка у сім’ях, а іноді і психічні відхилення.

Важко спостерігати за поведінкою сучасної молоді, ба, навіть і зрілих людей, під час нічного відпочинку. Один із нещодавніх учасників «розбірки» поділився досвідом але побажав залишитися невідомим:

Що найчастіше стає причиною виникнення бійки?

А нічого особливого, хтось не так глянув, штовхнув у проході бару, залицявся до твоєї дівчини… А коли ти під дією алкоголю, то ти ж герой!  Я часто сам ставав провокатором, а ще частіше провокували мене.

Як можна пояснити молоді, що все можна вирішити мирним шляхом?

Ніяк. Молода кров – гаряча. Просто хтось сам лізе «на рожен», а хтось ніколи не встряне в бійку. Часто буває, що ти й не хочеш битися та мусиш втрутитися, бо б’ють твого друга.

Криміногенна ситуація, яка склалася в районі, переросла в небезпечне соціальне лихо. Тому особливою сьогодні є проблема профілактики таких правопорушень. З цим суспільство повинно боротися на рівні сім’ї, колективу, навчального закладу. Сподіваємося, що прийнятий 16-го травня 2013 року закон про внесення змін до порядку перебування дитини у закладах громадського харчування та сфери розваг у нічний час дещо покращить ситуацію. Цей закон встановлює, що порушення порядку перебування дітей у закладах сфери розваг або громадського харчування тягне за собою стягнення штрафу з посадових осіб, підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств, або уповноважених ними осіб, громадян суб'єктів підприємницької діяльності від 20 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. 

 За ті ж дії, вчинені повторно протягом року, загрожує стягнення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. 

 Законом також встановлюється, що діти у віці до 16 років з 22:00 до 6:00 можуть перебувати в установах сфери розваги або громадського харчування тільки у присутності хоча б одного з батьків або законного представника дитини. 

 Власники таких установ повинні вживати заходів щодо недопущення в такі заклади з 22:00 до 6:00 ранку дітей без супроводжуючих осіб. 

 Крім того, власники таких закладів мають право в період з 22:00 до 6:00 вимагати у відвідувачів таких установ документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Шкода лише, що учасниками таких боїв без правил часто стають особи, яким давно минуло шістнадцять. Місцева та районна влада неодноразово закликають усіх жителів бути стриманішими й гуманнішими по відношенню не лише один до одного але й у «стосунках» із алкоголем. Адже лише за останній тиждень з 10-го по 16-те червня у Володимирецькому районі та у м. Кузнецовськ за даними МВС зареєстровано чотири таких випадки, з них два у самому Кузнецовську, а також у селищах Полиці та Воронки. А скільки таких бійок залишається поза оком правоохоронних органів? 

 

Тетяна Осмолович

 

Коментарі   

 
+13 # Гість 21.06.2013, 11:19
Що до закладів у Володимирці, то є так говориться такий цілодобовій бар "Стояк" у нас треба в загалі закрити,блюють в центрі біля с\р ради, це пряма причина боїв ночного фронту,а в браво продають горілку,там же наші діти, подумайте!!! І заклади повінні робити не пізніше як до 00 00 годин і не продавати спиртні напої неповнолітнім,т оді можливо буде якийсь результат.Но нашій владі дальше "карману" діла ні дочого немає.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 109 гостей на сайті