Відкритий лист Старорафалівської територіальної громади

( 3 Votes )

Ким і чому гальмується процес виконання Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад»?

На таке запитання шукають відповідь жителі сіл Стара Рафалівка, Бабка. Чи не порушуються статті закону про добровільне об’єднання та основні принципи: конституційність та законність, добровільність, економічна ефективність, державна підтримка, повсюдність місцевого самоврядування, прозорість та відкритість, відповідальність.

Закон вступив в силу. Працюй над його виконанням, створюй робочі групи, опрацьовуй основні питання, що хвилюють громаду. Працюй над утворенням об’єднаної територіальної громади. А що відбувається насправді?

Історично і територіально склалося так, що дві громади, ще до прийняття Закону тісно пов’язані між собою. Переважна більшість населення Старорафалівської селищної ради працюють на території Кузнецовської громади і навпаки, жителі міста мають робочі місця в селі. Прикладом є Європейський університет, кінноспортивна школа, садово-огородні кооперативи, сільська школа. Проходять богослужіння в церкві, яку відвідують представники двох і більше громад. Молодь міста та села проводять своє дозвілля разом. До ветеринарної дільниці звертаються за допомогою своїм улюбленцям як члени однієї, так і іншої громади. На прохання жителям міста виділяються земельні наділи під забудову та для ведення особистого підсобного господарства. Забудовано на урочищі «Гопшар» справжнє містечко. На території селищної громади бачать своє перебування багато керівництва атомної електростанції.

Фактично пройшло злиття двох громад, а Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» тільки зміцнить їх, що буде запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень.

Так гадається, та не так складається. Перші слухання щодо обговорення (із протоколу зборів) відбулися 05.06.2015 р., присутніх – 185 чоловік. Слухали представника кузнецовської громади, в.о. міського голови пана Куца І. В., який поділився своїм баченням перспективи двох громад в разі добровільного об’єднання. Слухали голову селищної громади пана Таляра С. І. Думки обох представників протилежно розділились. Запропонувавши свій варіант створення громади (Стара Рафалівка – Сопачів – Собіщиці) – не отримав підтримки в залі. Із постанови протоколу: переважною більшістю голосів громада села виявила своє бажання за об’єднання Старорафалівської селищної ради з громадою міста Кузнецовськ (протокол зборів додається).

Винесений на розгляд селищної сесії протокол зборів, групою депутатів не отримав підтримки. Таким чином частина депутатів проігнорувала рішення більше 180-ти виборців, викликавши обурення серед населення селищної громади.

27.06.2015р. групою депутатів та за підтримки 59-ти членів громади було направлено повідомлення до селищної ради. Згідно з «Законом про місцеве самоврядування» а саме типовому положенню про місцеві ініціативи в селі, була створена ініціативна група з 16-ти чоловік (списки додаються) котра має повноваження розглядати, ініціювати питання щодо процесу об’єднання територіальних громад, згідно Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Повідомлення зареєстроване 30.06.2015 р. за №621. За реєстраційним №622 було направлене звернення (копія додається) ініціативної групи провести 05.07.2015 р. місцевий референдум спільними зусиллями ініціативної групи та частиною депутатів, які не ввійшли в ініціативну групу і працівниками сільської ради. Підтримки не отримано (копія звернення додається).

Чи підтримуєте ви об’єднання старорафалівської селищної громади з громадою м. Кузнецовськ? За, проти, утримався. Під таким запитаннями пройшло опитування членів територіальної громади Старорафалівської сільської ради з 02.07.2015р. по 05.07.2015р. За результатами засіданняініціативної групи (присутні 11 чоловік):

1.      Було обрано лічильну комісію в складі депутатів: Євсовича Г. Ф., Абрамовича М. В., Лавренчука М. М., Рищиковця О. О., Лутай С. В.

2.      Обрано голову лічильної комісії та секретаря.

3.      Підготували звернення ініціативної групи до сільського голови Таляра С. І. щодо результатів опитування членів громади та процедуру об’єднання територіальної громади с. Стара Рафалівка та м. Кузнецовськ (протокол засідання додається).

За підписом голови лічильної комісії та членів лічильної комісії було отримано наступні результати щодо об’єднання старорафалівської громади з громадою м. Кузнецовськ: за – 696 чол., проти – 17 чол., утрималось – 8 чол., з них зареєстрованих членів громади – 293 чол., проживаючих членів громади – 403 чол. (протоколи додаються).

Найбільша хвиля обурення пронеслась після депутатського звернення від 29.07.2015р. (копія додається). Незважаючи на правомірність дій та численні переваги в опитуванні, адмінресурс вдається ще до більших хитрощів. 28.07.2015 р. у село приїздять представники районної влади, «прихвативши» з собою працівників лісового господарства, ще декілька представників інших громад намагалися силоміць «просунути» свої інтереси. Побоювання втратити своє робоче місце змушує окремих депутатів змінити свою думку та відкликати свій підпис. Звертаємось до вас «шановні панове»: це що, добровільність? А що далі?..

Ініціативна група в черговий раз звертається до своїх співмешканців. Так, 02.08.2015р. проводить збори с. Стара Рафалівка та с. Бабка. Присутні 130 чол. (протокол зборів додається). Результати ті ж самі – 107 чол. присутніх проголосували за об’єднання громади с. Стара Рафалівка та с. Бабка з кузнецовською громадою, 4 чол. – проти, 1 чол. – утримався. Протокол зборів передали сільському голові Таляру С. І. і зобов’язали протягом 10 днів зібрати сесію.

І знову запитання: а що далі?..

07.08 2015 ІНІЦІАТИВНА ГРУПА

 

Коментар старорафалівського сільського голови Сергія ТАЛЯРА:

– Звісно, на збори я прийшов, але що на той час міг сказати людям? До сьогодні так і не знаємо, що буде і як буде. І не можна конкретно відповісти, що нас жде, коли ввійдемо в Кузнецовськ, і що буде, якщо залишимося самі чи створимо окрему громаду.

Після цієї зустрічі була ініційована ще одна зустріч, на яку пропонувалося запросити активістів і представника міськвиконкому. Людей зібралося стільки, що фактично відбувся схід села. Але проблема в тому, що крім людей, зареєстрованих у селі, прийшло чимало й таких, що прописані в Кузнецовську. Покупували тут ділянки, побудували будинки. Але де вони були, коли у нас закривалася амбулаторія? Не вистачало населення – й нашу амбулаторію перенесли в Сопачів. То чом же ці люди не прописалися в селі і не доклали сил, щоб воно розвивалось і мало якісь перспективи?

Кілька днів тому відбулася сесія сільської ради, на якій стояло питання про надання згоди на добровільне об’єднання з містом Кузнецовськ. Кожний висловив свою думку. Зокрема й та ж ініціативна група. І я не розумію звинувачень, що, як сільський голова, щось не так роблю. Чому я проти об’єднання з Кузнецовськом? А тому, що навіть з боку законодавства не бачу гарантії, що наше село не поглине Кузнецовськ. А це ж і чорнобильські пільги потерпілих третьої категорії, і право сільських жителів на двадцять п’ять, а не десять соток присадибної ділянки. Багато людей їх не приватизували і лиш користуються ними. Як вони їх приватизують, належачи вже до міста? Адже рада об’єднаної громади прийматиме рішення відповідно до своїх повноважень, а не чиїхось побажань! Закон містить положення, що жителі, які проживають в селі, залишаються сільськими. Однак зрозумілого чіткого визначення немає.

Не може не хвилювати і те, що буде зі школою. В окремих класах у нас менше десяти учнів. Якщо ми об’єднаємося, чи не постане питання про закриття школи? А от при об’єднанні з Собіщицями і Сопачевим цього не станеться. Згадаймо хоча б досвід колегіуму по створенню профільних класів.

А ще мене стримує думка про частину Вараша, яка не ввійшла до міста. Скажіть, що для цих людей зробило місто? Чи провело воно сельчанам тепло? Чи проклало для них каналізацію? Чому так і лишилися калюжі на сільських дорогах, і місто не навело порядок на цьому клаптику села?

Мене запитують, яким чином Стара Рафалівка творитиме свій бюджет. А проїдьтеся сільськими околицями. Скільки там гаражів! Якщо поставити їхніх власників у законні рамки і попросити приватизувати земельні ділянки (або, в кого вони більші, взяти в оренду), назбирається значна сума. Чим не поповнення для бюджету?

Згідно з законом, влада належить громаді. Мається на увазі об’єднана громада, а про таку маленьку, як наша, не мовиться. То як же вона почуватиметься, влившись у великий міський загал? Адже кошти напряму їй не виділятимуться. Вони йтимуть у бюджет об’єднаної громади міста Кузнецовськ. Звісно, Стара Рафалівка і Бабка матимуть старосту, а назбиравши шістсот  виборців, оберуть одного депутата. Але яку депутатську більшість матиме сільська громада? І чи можна бути впевненим, що потрібне селу рішення підтримають?

Я зустрічався з кузнецовцями – й особливого бажання з кимось ділитися не відчув. Мав розмову і з керівництвом станції – і з прикрістю дізнався, що місто – боржник  станції. А якщо так, то чи на багато воно спроможне, якщо навіть з найкращими намірами пропонує об’єднатися? Думаю, не дивно, що лише два наших депутати висловилися за об’єднання, а решта – проти.

Пропонувалося винести питання на обговорення з пропозицією кількох варіантів об’єднання: з Кузнецовском і з селами Собіщиці та Сопачів. Цю думку не врахували, залишивши тільки Кузнецовськ. А ще багатьох поінформували, що Стара Рафалівка об’єднуватиметься з Кузнецовськом або з Більською Волею. Це була неправда. З боку сільського керівництва такої постановки не було. Що ж стосується Собіщиць і Сопачева, то вони навіть згоджувалися, щоб центр об’єднаної громади був у Старій Рафалівці. То як же бути? Можна вчинити по аналогії: раз за об’єднання з Кузнецовськом голосували люди, приписані в Кузнецовську, то чом не опитати і всіх дачників, що масово проживають на території села?

Знову провели опитування. Знову провели сесію. І знову за об’єднання з містом проголосували два депутати. Зібрався черговий схід села, але сільського голову… просто не бажали слухати, адже в нього своя думка і своя позиція. Під час голосування я утримувався. Ні за, ні проти. Але розумію, що на випадок чогось відповідальність лежатиме і на сільській раді. Ми не знаємо, як буде краще. Ми мусимо приймати рішення. А правильне рішення можна прийняти, якщо чітко знатимемо, що конкретно матиме село у випадку об’єднання.

11 серпня відбулася ще одна сесія. За об’єднання з Кузнецовськом висловилося четверо депутатів. П’ятеро – проти. Отже, пошук відповіді на доленосне питання триває. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 82 гостей на сайті