Чотири роки ходіння по муках (+фото)

( 0 Votes )

Зараз, у сучасному світі, де гроші важливіші за чесність і справедливість, дуже важко знайти просто добру людину. Але вже за одну лиш доброту цю людину можна вважати героєм.

Багатьом здається, що зручніше показувати темну сторону своєї натури. Але є і та меншість, яка, рятуючи когось від зневіри, вважає, що значно краще ділитися добром. Таку твердість, таку віру я б теж назвав героїчною.

Із батькового листа у редакцію

«…Він був одним із кращих слідчих в області за кількістю розкритих і закінчених справ (рівненська газета «Закон. Правосвідомість. Правопорядок», № 23, грудень 2009 року). Та коли загинув при виконанні службових обов’язків, будучи в складі оперативної групи, слідство триває по сьогодні. Четвертий рік. 16 травня 2013 року слідчий Віталій Миколайович Хондока, оперуповноважений Олександр Іванович Хомутовський з водієм Михайлом Петровичем Мороченцем по виклику 52 відділу виїхали на місце незаконного видобутку бурштину в 51 квартал ромейківського лісового масиву. Це було біля 18.00 години. Надворі було зовсім видно.

Прибувши на місце, де їх чекали співробітники 52 відділу, було зафотофіксовано факт незаконного видобутку, складено протокол та вилучено знаряддя видобутку (мотопомпа). Для її транспортування і доставки до мікроавтобуса, який стояв на обочині траси Київ-Варшава, залучили автомобіль «Волинянку». Оскільки травень місяць в 2013 році був мокрий і в лісі було багато води, то процедура транспортування помпи затягнулася до сутінок.

Згідно протоколу, огляд місця видобутку бурштину закінчився о 21.10. І біля години часу на дорозі перевантажували знаряддя видобутку і складали формальності. На обочині дороги перебували 12 чоловік і 4 одиниці техніки.

Водій фірми МАНЛ-2000 о 22 годині 26 хвилин скоїв наїзд на співробітників міліції. Мій син помер по дорозі в лікарню в с. Полиці о 23 годині 15 хвилин, а Олександр Хомутовський отримав тяжкі ушкодження (слава Богу, лишився живим). За словами співробітників МВС,  на всіх авто були включені фари і габаритні вогні.

Водій фури не помітив їх. Він розмовляв по телефону. (Факт засвідчений документально оператором мобільного зв’язку). Окрім того, він їхав із Дніпропетровська, хоча дав свідчення, що їде з Києва. Він почав гальмувати лише тоді, коли відчув удар з правої сторони автомобіля.

Минав час. Проходять роки. А слідство ведеться, припиняється і знову наче ведеться. На слідчий експеримент слідство не залучило потерпілої сторони, тих водіїв і транспортних засобів, що стояли на час ДТП. Я вже не описую ті маніпуляції та похибки, відсутність судово-автотехнічної експертизи, неточності, можливо, «цілеспрямовано» занесені заново в протокол огляду місця події, аби вигородити водія фури, якого ж відпустили з фурою через декілька годин.

У сина залишилася вдовою молода дружина і малолітня донечка. Ще на Пасху, хоча він не любив фотографуватися, наробив з ними стільки знімків. Скрізь: і у нас дома, і в Кузнецовську. Лишив пам’ять і на пам’ять. І ще ці фото злощасної помпи, яку він знімав на свій фотоапарат.

Бачачи, що слідство затягується (син загинув при виконанні службових обов’язків – і ні тобі допомоги дитині, ні тобі доброго слова), я поїхав у Кузнецовськ до начальника міліції О.В. Кульбашного, аби вияснити, що робиться по синовій справі.

Мені стало відомо, що та злощасна помпа тричі вилучалася у мийників бурштину до цього випадку і що… її знову немає, вона відсутня у міськвідділі. На руках. Працює. Я попросив, щоб підполковник показав мені ту мотопомпу, що вилучив син, і поклав її фото на стіл начальнику міліції. Викликавши відповідального за збереження помп, вони між собою позмагалися, а я зрозумів, що тієї помпи фактично вже немає, сказав: «З такою роботою й гинуть люди» – і пішов геть.

 

 

 

Це мені дорого коштувало. Відношення з боку слідства і керівництва міськвідділу різко помінялося. Навіть в обласному управлінні МВС, при моєму зверненні про виплату сім’ї загиблого одноразової грошової допомоги, відповідь була негативною.

Лише після мого звернення до Міністерства внутрішніх справ питання було вирішене, і я щиро вдячний за це першому замміністра МВС В.М. Євдокимову, який вник у суть справи і не залишив сім’ю один на один з горем…

Прокуратура області зайняла законну позицію і тричі скасовувала постанови про закриття кримінального провадження по цьому ДТП.

Міняються слідчі. Перший (не пройшов атестацію і поніс стягнення) твердив, що тяжко доказати вину водія. Другий – перевівся в прокуратуру. Третій – загинув на Різдво, виїхавши на місце ДТП. Дуже жаль. Казав мені: «Да, є нюанси. Будемо працювати». Четвертий говорить: от коли повернеться справа з експертизи, тоді будемо щось вирішувати.

У мене одне-єдине запитання: «Чому не провести повторний слідчий експеримент з відтворення ДТП і не призначити повторну автотехнічну експертизу, і тим самим виконати вимогу суду?» Видно, комусь вигідно тягнути час. Але в таких випад-

ках час не лікує. На мою думку, все добре було проплачено з самого початку, і ніхто не чекав такого повороту.

Найбільше мене обурює той факт, що водій фури дав неправдиві покази, які кардинально розходяться із свідченнями його роботодавця і власника фури.

12 чоловік, що перебували на обочині, ідуть в справі, як пішоходи. Можливо, слідчому треба ще раз прочитати правила дорожнього руху і визначення, хто такий пішохід.

Наразі пишу ці рядки, гіркі і болючі для мене, батька, згорьованої матері, скалічених доль, сироти і вдови… Повірте, вже слів немає. Є злість. Печаль. Щоб це свої, які ходили одними коридорами, стояли на сторожі правопорядку, правди і справедливості, так потоптали цю справедливість. Знаєте, як боляче, коли тебе запитують про «справу сина». Не знаєш, що сказати… А ще… Мені здається, нема в житті людини більшого горя, ніж хоронити своїх дітей…

Микола ХОНДОКА. с. Іванчі».

Від редакці ї.

Лист подаємо лише з орфографічними і граматичними правками та деякими скороченнями. Чекаємо результатів експертизи і розв’язання кримінального конфлікту. Винуватці мають бути покарані. Це – аксіома.

На фото:

- Слідчий Віталій Хондока . Щороку батько приносить це фото в редакцію і дає спомин від сумуючої родини.

- Злощасна мотопомпа та вилучений і сфотографований покійним слідчим мішок бурштину. Де вони зараз? Чи фігурують у кримінальному провадженні на сьогоднішній день? Відповіді на ці гіркі батьківські питання хотілося б почути від поліції.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 58 гостей на сайті