Усе згідно з законом, але біль – залишається

( 1 Vote )

16 травня 2013 року слідчий Кузнецовського МВ УМВСУ в Рівненській області Віталій Хондока в складі слідчо-оперативної групи поблизу с. Ромейки Володимирецького району проводив огляд та вилучення каміння бурштину, мотопомпи та іншого приладдя, яким шестеро старателів видобували бурштин.

Під час цього на трасі Київ-Варшава водій фури скоїв наїзд на слідчого. Внаслідок травм, отриманих у вказаній дорожньо-транспортній пригоді, слідчий Хондока В.М. помер по дорозі у ліканю.

Так, він був одним із кращих слідчих в області. А ще – просто хорошою людиною, нашим колегою, молодою людиною, яка загинула у мирний час, залишивши своїх рідних із болем, що не проходить. Але і нам, його колегам, теж болить ця втрата.

Стосовно розслідування дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинув слідчий Кузнецовського МВ УМВСУ Хондока В.М., коментарів надати не можу, так як досудове слідство в даному провадженні ведеться слідчими відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП в Рівненській області, тобто спеціалізованим відділом, який не підпорядкований Кузнецовському відділу поліції. А от щодо іншого провадження варто написати.

Не хотілося б сперечатися із батьком, у якого ніколи не загоїться душевна рана. Але і не прокоментувати його закиди про «продані» помпу та бурштин теж буде неправильно, так як своїми домислами він принижує колег свого сина.

Отже, працівниками слідчого відділення Кузнецовського МВ (з обслуговування м. Кузнецовська Володимирецького району) УМВС України в Рівненській області 17.05.2013 року відомості про факт незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого шістьма жителями Володимирецького району, було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 240 КК України. Вилучені 17.05.2013 року загиблим слідчим Хондокою В.М. поблизу с. Ромейки каміння бурштину, мотопомпа та інше приладдя були долучені до даного провадження як речові докази.  

По завершенню досудового розслідування 27.08.2013 року вказане провадження за обвинуваченням шістьох видобувачів бурштину за ч. 2  ст. 240 КК України було направлено до суду.

12.09.2013 року Володимирецьким районним судом Рівненської області за результатами розгляду провадження було винесено вирок: усіх шістьох обвинувачених визнано винними у вчиненні злочину, кожному із них призначено покарання у вигляді штрафу в прибуток держави в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім цього, вироком суду встановлено, що речові докази у справі: бурштин-сирець, мотопомпа кустарного виробництва та решта вилученого приладдя для видобутку бурштину – підлягають конфіскації.

На підставі вказаного вироку та для його виконання 15.05.2014 року усі зазначені речі (бурштин-сирець, мотопомпа кустарного виробництва із відповідним приладдям) були передані відділу державної виконавчої служби Кузнецовського МУЮ. Таким чином, співробітниками поліції у всіх відношеннях, що стосуються вказаного кримінального провадження, було вчинено дії згідно з діючим законодавством.

 

Руслан ГРИЦАЙ,

начальник Кузнецовського відділу поліції

ГУНП в Рівненській області.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 48 гостей на сайті