Лист-відповідь громади села Степангорода

( 3 Votes )

Відкритий лист-відповідь громади села Степангорода на вміщену в газеті «Володимирецький вісник» статтю «Чекали обласного поліціянта, а приїхав заступник»

Стаття «Чекали обласного поліціянта, а приїхав заступник», яку записала кореспондент нашої районної газети Галина Тєтєнєва, викликала в багатьох степангородців велике обурення.

У сторонньої людини, яка нічого не знає про реалії життя степангородців, після прочитання цієї статті в уяві про наше село зразу постає такий собі образ «бандитського Петербурга» – села, в якому, як записано Галиною Тєтєнєвою зі слів депутата районної ради Миколи Волчецького, панує «безкарність і недодержання Закону».

Тож запрошуємо Вас, неупереджених читачів «Володимирецького вісника», проаналізувати разом з нами факти, викладені в статті, що мали б свідчити, на думку владних осіб, про небажання степангородців «спочатку самим навчитися жити в правовому колі, а потім вимагати того від інших і зокрема від влади».

 І почати хотілося б із дитячого садочка, збудованого свого часу в селі на 90% і, як стверджують чиновники різних рангів, розібраного по хатах степангородцями. Так ось запитайте у людей: хто зняв шифер із садочка на покрівлю хліва своєму родичеві, хто заплатив зарплату робітникам радгоспу меблями із садочка, де поділася водонапірна башня, куди вивозилася цегла з готових стін, де поділися бетонні плити? І тоді ви зрозумієте, що простим працівникам радгоспу від того садочка залишилася тільки дірка від бублика і фарисейські звинувачення в розкраданні народного добра. Навіть не дали взяти цегли на побудову стіни у клас і ремонту аварійної груби у школі.

А коли вчителі школи написали відкритого листа у «Володимирецький вісник» із питанням «Хто нищить садочок» (так порадив їм Петро Вакуліч, щоб добивалися правди правовими методами), то його в газеті не надрукували. Тоді директор школи (як депутат) зачитала його на засіданні райради, після чого, буквально наступного дня, її наполегливо попросили написати заяву про звільнення.

 Наступний «злочин» «на совісті степангородців» зруйнована вишка «Київстару». Так ось, вишка «Київстару» і зараз красується в центрі нашого села. І ніхто її навіть не пробував руйнувати, а повалена була вишка МТС страшною бурею, яка того дня знесла багато дахів і навіть кілька будівель селян. А ось хто дав дозвіл на встановлення двох вишок на радгоспній землі і чи потрібні вони селу? А кому дісталися гроші за землю під вишки? Питання і нині відкриті.

 Далі – питання пилорам і вирубаного лісу. На даний час у селі працює дві (а не 23, як написано в статті) пилорами. Дійсно, вирубаного лісу чимало. Але чи хто може порахувати, скільки грошей за той ліс осіло у кишенях владних чиновників? Чому представники податкової інспекції, коли в селі працювало багато пилорам, не прикрили свого часу жодної? Пилорама не маленька скринька, її здаля видно. Приїдуть представники певних органів, проїдуться по пилорамам і поїдуть собі тихенько назад. То чого вони приїжджали? Думаємо, висновок може зробити кожен вдумливий читач. А ліс, хоч і поріділий, є. Цьому підтвердженням є тонни ягід, які степангородці заготовили і здали цього року. І нові насадження ростуть, які навіть школярі допомагають садити.

Наступний злочин – 20 працюючих помп. Так, це злочин, та й не 20 їх, мабуть, є. Але аналогічний злочин можна інкримінувати не тільки жителям села Степангорода, а й багатьом мешканцям Володиреччини. Про бурштин із Володимирця навіть згадувалося в телевізійному інтерв’ю із Гданська (Польща) – світової бурштинової столиці. Тут одне питання: чому влада за стільки років не спромоглася перенести це питання із злочинної площини у правову, як це зроблено у тій же Польщі? Чому не перетворила добуток сонячного каменя у вагому частину наповнення державної казни, в тому числі і місцевого бюджету? І відповідь напрошується сама собою: не потрібно це можновладцям, закриється одна із статей їхнього незаконного збагачення.

 Зачепили за живе нас і рядки статті про те, які степангородці невдячні люди. Це стосується того, що голова РДА Володимир Хоружий та голова райради Василь Ковенько «побували в рівненських кабінетах з десяток разів. «Вибили» до 700 тисяч гривень з обласного бюджету». Так, це правда, ми їм вдячні за це. Але чи це не прямий їхній службовий обовязок?

Чи селяни чекають подяк за те, що орють, сіють, вирощують худобу? Просто виконують своє призначення на землі. А чиновники різних рангів повинні потурбуватися про те, щоб діти хліборобів навчалися в нормальних умовах, а не в аварійному, давно тісному приміщенні, якою є степангородська школа. А ви знаєте, скільки разів оббивали владні пороги представники нашої громади, скільки обіцянок «навішали на їхні вуха» високопосадовці? За кожною недотриманою обіцянкою – виправдання: то не я казав, то мій попередник.

На нашу думку, сідаєш у владне крісло поцікався, що обіцяно людям до тебе, чи справишся ти з тим. А ні – то й не берись, відмовся від запропонованої посади. А то наобіцяють в одному місці – пересядуть у інше крісло. І так по колу. Саме ці обіцянки, яких, як ми зрозуміли за кілька років боротьби за нову школу, ніхто і не збирається дотримуватися, неможливість добитися чогось нормальними цивілізованими методами, страх за життя своїх дітей заставили степангородців не пустити дітей у школу й перекрити міжнародну трасу.

І, мабуть, ще будемо шукати якихось подібних методів, щоб збудувати школу, бо сидіти і терпляче чекати виконання наобіцяного нам, поки більше 500 наших діток гроблять своє здоров’я у непридатному для навчання приміщенні, ми не будемо. І якщо турбота про своїх дітей це злочин, то що ж тоді законність у нашій державі?

І не треба робити із степангородців монстрів, що пруть напролом. Судячи із тих коштів, що знаходять у кабінетах, підвалах, банках маленької частки заарештованих високопоставлених злочинців, гроші у влади є. Тільки треба час від часу нагадувати їм, що вони – слуги народу, а не народ – сировина для їхнього збагачення. І про рибу, що гниє з голови, не забувати.

А Вас, шановні читачі, якщо надрукують цього листа, просимо підтримати нашу сільську громаду, яка відчайдушно бореться за світле майбутнє своїх діток.

Громада села Степангород

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 61 гостей на сайті