Право на землю: гарантується законом чи окремими "депутатами-псевдопатріотами"

( 1 Vote )

Кому і для чого потрібна земельна ділянка, яку ми орендуємо? Чому десятиліттями земля пустує, а коли у неї з’являється господар – окремі обранці народу розпочинають бурхливу діяльність зі встановлення «справедливості»? Такими питаннями уже не один місяць задаються члени «Садово-городнього товариства «Затишок», яке орендує землю в районі дачних кооперативів біля м. Вараш.

Саме з метою звернути увагу громадськості на «свавілля» та «рейдерські замахи» народних обранців до нашої редакції звернулися члени зазначеного товариства. 

Як нині складається ситуація з перевірками правоохоронцями діяльності суб’єктів, згаданих у статті – про це далі у розмові з нашим кореспондентом.

– Усе почалося навесні 2016 року з запитів та звернень депутата Володимирецької райради Миколи Волчецького в різні інстанції з приводу начебто незаконних схем передачі в оренду земельних ділянок нашому кооперативу, а також іншим фізичним і юридичним особам. Так, в одному з номерів газети «Володимирецький вісник» була надрукована стаття «Хто кришує земельні оборудки?». В ній ішла мова про те, що депутат Микола Волчецький виявив цікаву оборудку із дорогоцінними землями на території Старорафалівської сільської ради. Серед учасників такої оборудки Микола Волчецький запідозрив посадових осіб райдержадміністрації, Держгеокадастру та членів кооперативу «СОТ «Затишок», ТОВ «Електропрактика» і ще ряд інших фізичних осіб. Також майже одразу в дію вступив депутат Рівненської облради (нині керуючий справами Кузнецовського міськвиконкому) Борис Бірук, який, прикриваючись добросовісними намірами забезпечити землею учасників АТО, вимагав просто «забрати» її в інших людей.

За результатами весняних баталій Управління захисту економіки в Рівненській області Національної поліції України провело дві перевірки і не виявило порушень законодавства. Але на цьому апетити місцевих депутатів не вщухли. І вже влітку 2016 року Борис Бірук звернувся з аналогічним депутатським зверненням до найвищих посадових осіб держави – генерального прокурора та до адміністрації Президента України. В результаті цих звернень Володимирецьким відділом прокуратури було відкрито кримінальне провадження, перевірка за яким триває і досі…

А чому саме ці депутати так цікавляться вашими справами? Маєте якісь думки з цього приводу?

– Це краще запитати у них самих, а ми можемо хіба що припустити певний збіг обставин. Ще на початку нашої діяльності, у 2012 році, нинішній партійний діяч Радикальної партії, а в минулому податківець, Микола Волчецький пропонував допомогу у «вирішенні питань з землею». Витримавши паузу, ми відмовилися від таких послуг і були впевнені, що на тому наше знайомство завершено. Але не так то сталося…

Та все ж таки, яким чином ви отримали земельну ділянку і для яких цілей?

– Кооператив було засновано у серпні 2011 року і одразу нашою основною метою було і залишається раціональне використання земельної ділянки членами кооперативу для садівництва та городництва. Це підтверджено і в самій назві кооперативу «Садово-огороднє товариство «Затишок», і в нашому статуті. Лише в березні 2015 року ми отримали в оренду об’єкт господарювання. Увесь цей час ми вивчали ринок землі, збирали різноманітні довідки та подавали клопотання до різних профільних органів з проханням виділити кооперативу земельну ділянку. Пройшовши всі бюрократичні процедури, в березні 2015 року ми подали документи на участь в аукціоні (відкриті торги) з продажу права оренди землі. Варто зазначити, що аукціон організовувало Головне Управління Держземагенства в Рівненській області, інформація про нього місяць розміщувалася на відкритих спеціалізованих веб-ресурсах і на аукціон виставлялося декілька земельних ділянок, тобто все було прозоро та в рамках чинного законодавства. За результатами аукціону ми вибороли право оренди на одну із земельних ділянок, уклали договір оренди і справно виконуємо свої зобов’язання. 

Ви сказали, що мета кооперативу «Затишок» садівництво та городництво. Тоді чому вами було отримано земельну ділянку для товарного сільськогосподарського виробництва?

– Так, дійсно, у пересічної людини це породжує питання, але фахівці в галузі земельного права знають, що «товарне сільськогосподарське виробництво», «садівництво» та «городництво» – це все види використання одного і того ж самого цільового призначення землі – «землі сільськогосподарського призначення». Держземагенство, організовуючи в березні 2015 року аукціон, виставило на продаж право оренди ділянки саме з видом використання «для товарного сільськогосподарського виробництва». Тож нам не лишалося нічого іншого, як приймати участь в аукціоні саме на таких умовах – це не заборонено законом, адже вибір виду діяльності – це виключне право суб’єкта господарювання. Вже після перемоги в аукціоні і укладання договору оренди ми одразу зайнялися питанням зміни виду використання земельної ділянки.

Яка ситуація на сьогоднішній день?

– Наразі триває слідство, сам факт якого, звісно, негативно впливає на нашу репутацію. Але ми абсолютно впевнені в своїй правоті і в об’єктивності правоохоронних органів, тому чекаємо законного рішення і продовжуємо йти до своєї мети.

А «депутатам-псевдопатріотам» Волчецькому та Біруку хочеться нагадати про основоположну норму «Загальної декларації прав людини», прийнятою Генасамблеєю ООН ще 10 грудня 1948 року: «Права однієї людини закінчуються там де починаються права іншої».

В публікації, у якій вас звинувачують, мова йде про те, що цю земельну ділянку можна було надати учасникам АТО. Прокоментуєте?

– Так. Ми читали про це. Ми з повагою ставимося до кожної людини, незалежно від її соціального статусу чи інших ознак, саме тому набір в члени кооперативу проводився відкрито, було подане відповідне оголошення у місцеву газету, проведені збори. З боку самих депутатів Волчецького та Бірука, останній з яких є і сам учасником АТО, – жодних офіційних звернень до нас з приводу прийняти в кооператив конкретних учасників АТО не було. Тому ми і зробили висновок, що вони просто використовують ширму учасників АТО для досягнення своїх меркантильних інтересів.

Також з нами погодився поспілкуватися і директор ТОВ «ЕЛЕКТРОПРАКТИКА» Володимир Солтис.

– Право оренди на земельну ділянку ТОВ «Електропрактика» виборола шляхом відкритого аукціону у березні 2015 року. І поки ми шукали інвестиції на тепличне господарство, пробували залучити кредити від європейських банків, розробляли бізнес-план, такі депутати, як Борис Брук та Микола Волчецький вирішили, що дана сільськогосподарська земля нами за цільовим призначенням використовуватись не буде. І нібито орендна плата, яку ми сплачуємо, за їх словами, великої погоди в районному бюджеті не робить, тому краще віддати землю під забудову учасникам АТО. Про це ми дізналися з газети.

А ще дізналися, що нас підозрюють у якихось «земельних оборудках на мільйони доларів» і «торгівлі золотою землею». Кожній людині при здоровому глузді зрозуміло, що заробити мільйони доларів на 6 га землі навіть теоретично неможливо. Комусь під гучними заголовками потрібно було спрямувати суспільну думку на створення вкрай негативного іміджу підприємства. А потім почалися перевірки, спочатку Управління захисту економіки, тепер прокуратура. Із важкою ситуацією в Україні та з ось цими перевірками по земельній ділянці інвестори поставили нашу співпрацю на паузу до врегулювання ситуації.

Як, на вашу думку, кому і для чого це потрібно?                      

– Поки це не зіпсувало співпрацю з інвесторами, нас усе цікавило дуже мало: я впевнений у тому, що все роблю законно. Підприємство випростовує земельну ділянку за цільовим призначенням, про це свідчать висновки сільської ради, жодних змін в договір оренди не вносили, цільове призначення не змінювали. Орендну плату вносимо вчасно. Продовжуємо шукати інвестиції та розглядаємо інші шляхи запустити тепличне господарство. А на рахунок того, для чого це все робиться, можу сказати, що це нагадує банальне рейдерське захоплення землі руками окремих депутатів, які, в свою чергу, прикриваються учасниками АТО.

Світлана Горецька

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 57 гостей на сайті