Великий піст – війна із дияволом та гріхом

( 8 Votes )

З 3 березня розпочинається Великий піст. Для християн це не трагедія, а навпаки, благодатний час перемін. Покаяння - із грецької, дослівно так і перекладається, як зміна розуму (стилю мислення), зміна способу життя.

Цього року Великий піст має дуже унікальну особливість, адже у цей подвиг вирушає не тільки кожна людина закрема, але і цілий народ загалом. І ті душевні переживання, що відбуваються під час війни із гріхом у серці кожної людини, зараз ретранслюються на весь український народ.

Тому, якщо зможемо подолати гріх у своємо серці, тим самим ми допоможемо своєму народу.

Гріх завжди обман, Святі Отці пояснюють так принцип дії гріха: «гріх – це коли лучник цілиться в ціль і в неї не попадає».

Гріх, як явище, має свій цикл розвитку, має свої правила і свої закони, за якими він може потрапити в свідомість людини.

Святі Подвижники, які не тільки знали про гріхопадіння наших прародичів, але і спостерігали за собою, бачили подібну аналогію розвитку диявольської спокуси і у власному житті, об’єднавши Церковну науку і практичний досвід, вказують на такі моменти градації гріха, починаючи від думки, завершуючи грішним ділом:

1. Вступ. Це короткочасне зосередження нашої уваги на гріху. Джерелом вступу в більшості випадків є наші органи чуття: зір, слух ...,  уява і пам’ять.

 2. Увага. Це зосередження на уявному гріховному образі для того, щоб детальніше розглянути його. Тут важливо вступити в боротьбу із спокусою, поки вона не проникла у наше серце.

 3. Насолода. Це вже коли вслід за розумом до спокуси приєдналось і наше серце. Гріх починає нам подобатись. Ми отримуємо задоволення від розумового споглядання гріху і насолоджуємось у почуттях.

 4. Бажання. Від насолоди до бажання один крок. В бажанні ми шукаємо нагоди втілити свою фальшиву насолоду.

5. Рішучість. Вона відрізняється від бажання тим, що тут присутня впевненість у гріховній справі.

6. Грішне діло. Це плід розбрату, який був закладений в середині людині у вступі і переріс в зовнішній прояв вже на ділі.

 Під цю умовну схему можна підставити будь-який гріх.

 Отже, щоб воювати із ворогом, потрібно не тільки знати його в обличчя, але і знати його зброю. Наш ворог – диявол, а зброя його – спокуса. Ми можемо байдуже спостерігати, як хитрий змій влазить у нашу душу для того, щоб її осквернити, але можемо і розпочати боротьбу і за себе і за свою країну. Вибирати нам.

священик Михайло Льода  

 

Коментарі   

 
+4 # Siegfried 03.03.2014, 12:15
А ще так: Зір підказує (кричить) розуму ДАВАЙ, ДІЙ! А внутрішній голос що натхнений Святим Духом лагідно підказує: НЕ ТОРКАЙСЯ, НАВІТЬ НЕ ДИВИСЬ, УТІКАЙ від гріха. І вибирати мені, якого голосу я послухаю. Як я читаю в Священих Писаннях Буття 4:1 "... в дверях гріх підстерігає. І до тебе його пожадання, а ти мусиш над ним панувати. " Я правильно розумію?
Відповісти
 
 
+3 # Гість 03.03.2014, 13:45
Звертаюсь до Адміна: зробіть, будь-ласка, доступ до архіву (реєстру) останніх коментарів, а то заглянув через декілька днів і дуже важко відслідкувати хто що написав. Дякую.
Відповісти
 
 
+2 # Administrator 03.03.2014, 16:55
Спробую щось придумати, але не обіцяю 8)
Відповісти
 
 
+3 # Гість 03.03.2014, 17:14
Ну хоча б в колонці "Останні коментарі" збільшити кількість до 10-15.
Відповісти
 
 
+2 # Administrator 03.03.2014, 17:23
ОК! 10 коментів є.
Відповісти
 
 
+2 # Гість 03.03.2014, 17:33
Дуже дякую.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 127 гостей на сайті