Авторизація

Посиденьки

( 1 Vote )

 Якось, в черговий раз завітавши з робочими питаннями до колеги в Володимирецького НВК №3, зачудовано зупинилась в шкільних коридорах, споглядаючи рукотворне мистецтво, що прикрашало стіни. Фантастичні букети та хитроплетиво ниток і всіляких природних матеріалів змусило задатися питанням: «А хто ж красу цю породив?». Отримавши вичерпну відповідь, я задалася метою запросити майстриню на наші традиційні «Різдвяні посиденьки».

«Кожна людина народжується для якогось діла» – писав Ернест Хемінгуей. Хтось будує  кораблі, хтось творить дива музики чи нанотехнологій. А ця жінка із творчим запалом і любов'ю вкладає у душі та руки своїх вихованців тягу до рукоділля, до креативного мистецтва та феєричного бачення світу.

Тетяна Адамівна Росицька – педагог-«трудовик» не лише за освітою, а й за покликанням. За 21 рік трудової діяльності не одне покоління винесло тепло творчих поробок за межі школи та дитинства. Її  хобі – шиття, але нестримний політ фантазії майстрині виливається в незвичайні, але напрочуд милі зору вироби: картини, вишиті «хрестиком» чи заквітчані чудернацькими композиціями з тканин, декоровані підручними матеріалами пляшки і бісерні дерева та букети.

Найбільшу увагу серед робіт викликала картина в стилі техніки «терра», де залишки будівельних матеріалів в художньому симбіозі вживалися з польовими квітами. Виставка цих робіт під назвою «Мрії плетуться, – у диво кладуться» вже кілька днів має великий успіх у відвідувачів Володимирецької районної бібліотеки для дітей», бо й справді є чим посмакувати зору.

Вкотре переконуюсь, спостерігаючи за стараннями учасників майстер-класу по виготовленню декоративних квітів, картин, що приємне споглядання готової роботи – не порівняти з їх творенням. Юні користувачі бібліотечних закладів системи, котрі 21 січня з’їхались з усього району на вже 7-му! творчу зустріч «Різдвяні посиденьки», започаткованою районною бібліотекою для дітей, і самі не новачки у такій справі. Міняється щорічна тематика «посиденьок», і категорія їх гостей також. А тому на зустріч щороку запрошуються діти з певними творчими досягненнями.

Тоненькі пальчики вперто і вправно бороли тоненьку неслухняну тканину, аби за кілька годин клопіткої праці явити на світ нове флористичне диво, що з часом скомпонується з собі подібними та розбавить настрій його авторки радістю нового досягнення.

Творчості немає меж, а дитячій фантазії – і поготів! Варто на хвильку відволіктися від щоденних клопотів та турбот, аби уважно придивитись до своїх дітей, – у кожного з них є талант, талант, який необхідно вчасно побачити та підтримати. А тоді й відомих людей, творців прекрасного та величного з’явиться набагато більше!

 

 

Людмила Босик,

заступник директора Володимирецької ЦСПШБ по роботі з дітьми.

 

 

 

 

Коментарі   

 
0 # Guest 28.01.2013, 05:47
Молодець, Тетяна Адамiвна...Так тримати, i далi навчати дiтей творити. Можливо з ниx вийдуть у свiт таланти-майстри нi... або гарнi господарки для майбутнiх сiмей.


Однокласник, Сергiй Т.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 91 гостей на сайті