HomeКультураНеофіційно"Кобзарева струна не вмирає"

"Кобзарева струна не вмирає"

( 0 Votes )

У рамках обласних традиційних Шевченківських святкувань 3 березня 2018 року в місті Рівне у міському палаці культури було проведено обласний конкурс читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений вшануванню пам'яті Великого Кобзаря.

Захід проходив з метою популяризації мистецтва художнього читання, виявлення і розкриття молодих талантів, удосконалення майстерності читців-аматорів та вшанування геніального українського Поета, який для кожного українця є уособленням духовності, незламності духу, безмежної синівської любові до неньки-України.

У репертуарі конкурсантів, окрім творів Т. Г. Шевченка, звучала поезія Лесі Українки, Ліни Костенко, Василя Симоненка, патріотична лірика Василя Стуса, Леоніда Полтави, Володимира Забаштанського, твори інших поетів, прозаїків, поезія сучасників у авторському виконанні.

Понад 45 учасників продемонстрували майстерність виконання поетичних творів Тараса Шевченка, а також сценічну культуру (манера виконання, дикція, жести, сценічний одяг), музичне оформлення виступу. Серед них – переможці районних та міських оглядів-конкурсів, учнівська молодь, студенти вищих навчальних закладів, народні театри, театри мініатюр, просто любителі поезії Кобзаря з Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Демидівського, Дубенського, Дубровицького, Зарічненського, Здолбунівського, Корецького, Костопільського, Млинівського, Острозького, Рівненського, Рокитнівського, Радивилівського, Сарненського районів та міст Вараш, Дубно, Рівне.

Дипломи лауреатів здобули також і читці-аматори з Вараша та Володимирця: у номінації «Діти» І місце – Апполінарія Пашко, читець Центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради (керівник Тетяна Тарасюк); у номінації «Дорослі» ІІІ місце – Геннадій Шкут, читець Любахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимирецького  району (керівник Тетяна Товкач).

Заохочувальними призами за популяризацію рідного слова, виконання творів на патріотичну тематику, авторську поезію нагородили також Олену Мельник, читця Центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради.

Решта учасників були відзначені грамотами за участь.

 


За матеріалом Володимира Курсика,

завідуючого відділом аматорської творчості КЗ «РОЦНТ» РОР 

 

У вас недостатньо прав для коментування.