Авторизація

HomeКультураНеофіційноВолодимиреччина має таланти

Володимиреччина має таланти

( 0 Votes )

Саме таке враження складається після відвідання районної виставки декоративно-вжиткового мистецтва «Великодня писанка», яка напередодні світлого воскресіння Христового проходить у читальній залі Володимирецької центральної районної бібліотеки. 

Виставку організовано за рішенням відділу культури і туризму, і мета її – збереження та популяризація ремесел у селах району. 

До організації виставки долучилися всі бібліотечні працівники, які взялися відшукати народних умільців і доставити їхні вироби у центральну районну бібліотекою. З цим завданням, як відмітила у розмові зі мною директор ЦСПШБ Ілона Курач, бібліотекарі справилися на відмінно. Ніхто не стояв осторонь цікавої і важливої справи. Тож у районну бібліотеку доставлили велику кількість цікавих і цінних в естетичному плані експонатів.

Облаштування виставки, оформлення стендів та інтер’єру, розміщення експонатів взяли на себе працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки на чолі з завідуючою Ольгою Кондратишиною. І приємно, що цей невеликий колектив не просто виконав вказівку, як доручну йому певну роботу, а вклав душу в облаштування виставки. Усе тут, як кажуть, на своєму місці і відповідає назві виставки.

Коли заходиш до зали, складається враження, що потрапив у царство писанок і вишиванок. Усі ці мистецькі твори приваблюють досконалістю та індивідуальністю. Дивишся на розгорнуту перед тобою рукотворну красу, на цей розмай писанок, рушників і серветок – і відчуваєш гордість, що й у нашому поліському краї живуть і творять самобутні талановиті люди, прості сільські трудівниці, які у вільну від нелегкої селянської праці  хвилину стають творцями напрочуд прекрасних речей.

Серед тих, хто надав свої вироби, справжні витвори мистецтва, – Людмила Омельчук із Хиноч, Надія Довжик із Рафалівки, Людмила Лоханчук з Озерець, Олена Володимирівна із Степангорода, Олена Кравчук з Воронок та багато інших сільських умільців. Щира їм вдячність, цим талановитим трудівницям, за вміння, працю і золоті невтомні руки, за ту насолоду, яку отримали відвідувачі районної виставки декоративно-вжиткового мистецтва «Великодня писанка».

А закінчити хочеться  відомими  всім словами: якщо маємо людей, яким не байдужа історія і традиції рідного народу, то наша держава буде жити і розвиватися. 

 

 

Петро СТЕПАНЧУК,

відвідувач виставки. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 68 гостей на сайті