Авторизація

HomeКультураНеофіційноХиночі: в господарів четвертої зупинки

Хиночі: в господарів четвертої зупинки

( 4 Votes )
«Мій любий гостю, знай, що кличе Вас поліський наш трамвай…» Ці слова належать педагогу Людмилі Шеляг з Хиноцької НВК і прописані на рекламному путівнику «Бурштиновий шлях, станція Хиночі-2013». Під програмою фестивалю – фото народного фольклорного колективу «Надвечір’я», який очолює Людмила Босик. Вона возила по поїздках своїх літніх співачок щоразу, як на нашу вузькоколійку приїжджали гості. Своїми піснями цей славний гурт захищав честь Володимиреччини разом із городецькою «Берегинею» і лозківською «Родинонькою» в Києві, у телепередачі «Фольк-мюзік».

Щоб не вирубувати значну площу молодого лісу, біля вузькоколійки, в Хиночах пішли мудріше: для свята виділили площу колишнього деревопереробного цеху із збереженими комунікаціями, будиночками, електроживленням. Всі лісівники дружно із сільським активом та культармійцями впорядкували майдан – широкий, просторий, за двісті метрів від зупинки поїздка. На славу попрацювали лісники Геннадій Семенчук, Леонід Зуб, Віктор Жогло та лісничий Олександр Самолюк.

Святковий курінь від лісників облаштувала родина Самолюка-старшого. Дружина Марія Василівна і тюль вділила, і килими, і лавки лляним домотканим полотном застелила, і обід з невісткою приготувала. Вони представляли Радижевську сторону. А ще це славне, невід’ємне від Хиноцької сільради село презентували місцеві регіоналки: щирі, задушевні молодиці.

У майстер-класах та на виставці домінували роботи відомих в районі і області майстрів – по дереву педагога В’ячеслава Домінського, вишивки та рукоділля ветеринарного лікаря Наталії Маринич. Жодне виставкове свято не обходиться без виробів, які плете з лози Валерій Колодій. Від колисочки до діжечки, від кошика до табурета чи крісла-качалки – це далеко не повний перелік його реалізованих задумів. А ось майстер-декоратор Олена Федорук і на виставку свої роботи представила, і святкову сцену разом із колегами облаштувала на славу.

Отак із хати в хату можна описати славну історію цього цікавого села, яке сьогодні гордиться кожним із своїх 1260 жителів. Бо у кожному дворі, на кожному кутку (а це «Заниви», «Станція», «Висова», «Заклюни», «Гусник», «Пісок», «Ровець», «Гирне», «Тисне», «Круха», «Острівок») – живуть і працюють хороші господарі. Мають коні і корови, свині і кролі, птиця. Село будується. Село молодіє.

 Тож побувати у селянському дворі та скуштувати натуральних страв поліського села – це справжня радість для туриста, фотожурналіста Яцека з Польщі, який уже втретє на «Бурштиновому шляху».

Є ще й хороший туристичний маршрут до ботанічного заказника державного значення «Хиноцький», про який найцікавіше розповість лісівник, єгер і охоронець Олексій Самолюк. Це з його легкої руки заснувалося перше «шкільне лісництво», створювався «Зелений патруль», вирощувалися на старій садибі лісництва лікарські рослини і дендропарк… Птахи і звірі, занесені у Червону книгу природи, теж не цураються довколишніх хиноцьких володінь. Дикі свині заходять на людські картоплища, як до себе додому, а зайці на системі у моїх знайомих знову капусту поз’їдали. Село серед лісу, як і інші наші села. І цього не відміниш…

Сьогодні господиня зупинки номер чотири «Хиночі» – сільський голова Вікторія Мартишевська. Вона у жовтій футболці і кепці (на фото) – приймає гостей. Кожній сільраді – найкраще місце, бо вони вибирають його самі.

І поставали курені, вагончики, намети, хатки, піднавіси. Все в зелені, все у вишитих рушниках. Приємно пахне димком від живого вогню. Над кожним із них – казани, відра. Там танцюють риба з раками. Там вариться юшка! Чия смачніша? Поляк-фотограф знімає юшку із рибою від Великотелковицької сільради. Воронківська сільрада продає коробки, а культпрацівники і співаки вже гуртуються під сценою. Тут і Степангород, Біле, Малі Телковичі і Новосілки. Старайливі господині і господарі привезли на фестиваль все чим багаті.

Бігають працівники сільради. Секретар відповідає за конкурс по кульовій стрільбі. Там у дітей спортивні змагання між кутками. Чотири сільські депутати відповідають за роботу «Екологічної варти». І гостей на «Станції» треба зустріти, провести до наметів і куренів тих, хто «кукушкою» приїде. А землевпорядник, бухгалтери та шкільні активісти – всі беруть участь у майстер-класах. Варять вареники із чорниць. Куховарять. Гостей ой як багато!

…І ось звучать фанфари. Провідниці – ведучі Марія Дукач і Людмила Трохимчук – оголошують про початок свята. На сцену запрошуються гості, представники районної влади, сільські голови – учасники фестивалю. З благословення заступника голови РДА Ярослава Березюка на станції Хиночі продовжує свою ходу «Бурштиновий шлях». Всіх присутніх вітає й заступник голови РДА Раїса Одиноцька. Вона бажає учасникам торжества успіхів, здоров’я і творчого натхнення, а фестивальній сторінці у Хиночах – вписати ще одну яскраву сторінку у літопис туристичного розвитку району.

Старт святу дає начальник відділу культури і туризму РДА Валентина Пінчук. Це з її ініціативи ідея «кукушки» переросла у етно-туристичний фестиваль «Поліський трамвай», згодом перейменований на «Бурштиновий шлях».

Виступи колективів радували усіх. Серед інших слід відмітити відомий танцювальний гурт «Хорошки» під керівництвом Олександра Хорошила із Березно.

Кожному до смаку було у Хиночах. І торгівля працювала, і кухня не дрімала. Родинами, гуртами і по парах святкувався «Бурштиновий шлях» на четвертій зупинці. І як побажала Валентина Пінчук, щоб всі дожили, побували і зустріли 16-ту зупинку цього унікального поїздка вузькоколійки «Антонівка – Зарічне». І хай так буде!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Галина Тєтєнєва

Фото Віталія Босика: фрагменти свята. 

 

Коментарі   

 
+1 # Lavr 03.07.2013, 23:03
А все-таки фотознімки треба підписувати. По крайній мірі ті, які не можна персоналізувати . Програмою "Picasa-3" це робиться дуже просто та надійно.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 04.07.2013, 15:07
Фестиваль під загальною назвою "Привет с Большого Будуна".Я теж там був, але нічого не пам,ятаю.Фестив алив, як і всі.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 08.07.2013, 11:48
А де ж це автор таких фоточок наробив?? Чи тепер авторство і етичні норми при публікаціях лишні????
Відповісти
 
 
+4 # xosяin 08.07.2013, 13:34
Зауваження прийнято і виправлено. Якби ще Гостя написала сама про фест, то було б більш обєктивно і цікаво :sad:
Відповісти
 
 
+3 # Гість 09.07.2013, 11:24
Дякую за реакцію.А на власні дописи не завжди знаходиться відокремлений час.І,незважаюч и нате,що Ви побажали мені відвідування Музи, вона забарилась натрохи :(, та й довіра до редакційних публікацій ще є(за винятком кількох випадків).
Відповісти
 
 
+3 # Гість 08.07.2013, 14:07
Я! Я виклав основну думку про фест(див.комент № 2)Просто підпис не поставив,у мене тепер мало часу і я майже не маю доступу до інтернету.А пані Людмила чудово виглядає, не розумію, чому вона з бабусями спічває.О, ще,мало не забув.З повагою до всіх,Веселий Кіт Вася.P.S.Lorik, Ви де?Мабуть знову на огороді?Приіду обов"язково зайду до Вас.Оце сюрприз буде.
Відповісти
 
 
+3 # Lorik 08.07.2013, 22:57
Доброго вечора!Веселий Кіт Вася, Ви є!?Де я? я на городі ,обробляю томати, на кухні - варення варю малинове і вишневе , якесь модне, "Темний ліс" називається.Одн им словом, хазяйка.Заходьт е, без проблем, чаю пригощу,розкаже те мені які це я маю рішучі дії робити, ок? ;-)
Відповісти
 
 
+2 # Гість 09.07.2013, 11:19
Дякую,Веселий Кіт Вася, за компліман :),але чому такий подив на рахунок співу з бабусями??хіба це не достойна компанія :) ? це ж АВТЕНТИКА!!! її з молоддю на відповідному рівні і не виконаєш,і не сприйметься!(це тонкощі репертуару). А загалом я можу заспіватиі з Вами :)
Відповісти
 
 
+1 # Гість 09.07.2013, 08:50
ОК!Lorik!
Відповісти
 
 
+1 # xosяin 09.07.2013, 09:35
Народ, як аргументи для обговорення теми скінчилися, то переходьте на форум і там уточняйте меню вашої зустрічі, а то знов адміністратор шапкою кидатися буде :cry:
Відповісти
 
 
+2 # Lorik 09.07.2013, 10:03
Бу-бу-бу! як страшно :eek: :P Більше не будем і менше теж :roll:
Відповісти
 
 
+2 # Гість 09.07.2013, 10:37
Lorik!Втікаєм,а то якийсь xosяin появився.Як скажу С.С.то він його швидко на місце поставить.А тепер по темі:Скидай рецепт варення.Наколот имо бочку і на слідуючий рік будемо продавати на фестивальній галявині.З повагою до всіх Веселий Кіт Вася.P.S.Адміні стратора теж не бійтеся там теж наші. :eek: :P :-)
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 65 гостей на сайті