HomeКультураНеофіційноФестиваль поліського трамваю (Володимирець + відео)

Фестиваль поліського трамваю (Володимирець + відео)

( 0 Votes )

Ох і відфестивалили цього року ми на «Бурштиновому шляху»!

Етно-тур-фест «Бурштиновий шлях-2013», розгорнутий поблизу Володимирця та у Хиночах, справив заслужене враження на прихильників етномотивів. Звідки тільки приїхали туристи, заздалегідь попереджені про стовідсотковий неповторний колорит місцевої кухні та народної творчості! І з Миколаєва, і з Прикарпаття, з Рівного і Житомира, з Києва, Львова та Харкова.

Свіжості у святкування вніс велопробіг від Кузнецовська до Володимирця, учасники якого по прибуттю кричали «Слава Україні!», на що публіка відповідала «Навіки слава!». Це символізувало формат свята та момент єднання усіх присутніх.

Були приємно здивовані розмахом фестивалю і шановні гості, яким випала честь відкривати фестиваль: голова Рівненської облдержадміністрації В.Берташ, голова Володимирецької райдержадміністрації В.Ткачук, генеральний директор ВП «Рівненської АЕС» П.Павлишин, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської державної залізниці І.Груник. Вони щиро вітали присутніх з двома святами одночасно – державним Днем Конституції, та нашим, місцевим – фестивалем поліського трамваю, бажали подальшого розвитку туризму в наших краях на прикладі етнофестивалю. А керівник Асоціації «Український бурштиновий світ» Г.Симха зачитала власні чудові рядки, присвячені рідному краю: «На перехресті простору і часу стоїть велично й сонцем розквіта мій Пан Бурштин, мов Ангельська прикраса, мій Пан Бурштин – веселка золота. Черпаю в ньому радість і наснагу, політ до неба й трепетність Душі, і віддаю я доньчину повагу правічній батьківській бурштиновій землі…»

І чого лише не було на святі! Кожна палатка, що представляла певний населений пункт району, намагалась по-своєму вразити відвідувачів. Неповторної краси і надзвичайної майстерності рушники, вишиванки, вироби з бісеру, бурштину, дерева, співи, танці… А яка ж смачна юшка та східні млинці із салом, вареники з чорницями та полуницями! А мацик, це «поліське диво кулінарії», як про нього кажуть! А домашня медовуха, що такої на смак днем із вогнем так просто не знайдеш! Ех!!! А самі картини з бурштину! Та це ж мистецькі творіння, яким ціни немає! Ні, шановні, Ван Гог, звісно, великий митець, але репродукція бурштином його «Соняхів» – то дійсно шедевр…

Цікаво, що деякі з палаточників або взагалі забороняли фотографувати свій «товар», або дозволяли зробити кадр лише за гроші. Там було, звісно, за що ті гроші вимагати, але хтось, як папарацці, тихцем фотографував, а хтось, попавшись, мусив платити.

Здивували гостей і міні-атракціонами з призами – хитрющим, запозиченим з Одеси, турніком на шарнірах та таким же хитрющим велосипедом. Роззяв назбиралось!.. А спробуй повисіти на турніку, що постійно крутиться в руках, та проїхати «неадекватним» велосипедом, який кермується в другий бік! Не так воно просто, як здається. «Власник» забавки лише посміхається тихенько та рахує купюри з бажаючих виграти манливі, але недосяжні призи.

Наступного дня під патронатом Управління у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації, Володимирецької райдержадміністрації та Рівненської обласної молодіжної громадської організації «КВН Рівненщини» там же, на станції Володимирець, проведено феєричний концерт, який зворушив і розвеселив публіку оригінальними жартами і тонким гумором.

Серед учасників – команда КВК з м.Рівного «Інші діти», чемпіони України серед дитячих та юнацьких команд КВК, триразові чемпіони обласних дитячих команд КВК, бронзові призери Фестивалю західноєвропейських команд КВК у німецькому місті Гамбург; команда «Що є, того не відняти» чемпіони студентської Ліги м.Луцька і чемпіони Івано-Франківського Кубку «Кавалєрка». Особливо відзначилась своїми жартами команда «Сосєдка Дмітрій» учасники Центральної Слобожанської Ліги КВН (Харків) та Західноєвропейської Ліги КВК Німеччини, учасники фестивалю КІВІН м.Сочі.

Зачаровувала публіку своїм співом запрошена молода та перспективна Вікторія Романовська, учасниця шоу «Голос країни». А учасники шоу «Україна має талант» О.Старжинський та В.Гузенко із колективу «Ендорфін-шоу» вразили всіх своїми екстремальними трюками на велосипедах. Упродовж всього концерту з публікою працював енергійний живчик-ведучий В.Козачок, який теж є учасником Вищої Рівненської Ліги КВК. Концерт назбирав стільки глядачів, що, як кажуть, яблуку ніде було впасти; склалася приємна дружня атмосфера. Всі із задоволенням слухали та щиро аплодували.

Варто подякувати й працівникам вузькоколійки. Справжній фурор призвело прибуття «кукушки». Мініатюрний, ніби іграшковий, але такий «зовсім дорослий і самостійний» синенький потяг, звісно, звернув на себе увагу. Машиніст із задоволенням позував на камеру і милувався гаволовами, що бігли подивитися на його транспорт…

А от рівненські репортери зауважили, що не було смітників. Та ні, були, але мало. Справа в тому, що наша людина, під вечір трохи підігріта, особливо не утруднює себе в пошуках смітників і туалетів. Але ж то вже ґандж нашої натури, а не організаторів.

Загалом ніхто не залишився незадоволений. Молоде й старе, своє й чуже, – всі раді, всі в захваті. Втім, зауважу: 3 гривні за вареник із чорницею – то трохи занадто. Цінова політика має бути не здирницькою, а гуманною, доступною усім гостям та туристам.

Тому слід подякувати організаторам фестивалю за таке чудове свято і побажати надалі розширення та популяризації даного проекту. Окрема вдячність – членам робочої групи, яка забезпечувала безперебійне озвучення та електроживлення (фірма «Сільенерго», А. Рикун), правоохоронцям, пожежникам, комунальникам і медикам. Спасибі за чудове свято!

До зустрічі на новому фестивалі «Поліського трамваю»!

Олена Васильєва,

спеціально для «Володимирецького вісника» 

 

Матеріали по темі:

 

У вас недостатньо прав для коментування.