HomeКультураНеофіційноХліба і видовищ!

Хліба і видовищ!

( 0 Votes )

Цьогоріч Купало влаштував кузнецовчанам загальноміське купання! Злива, як справжнісіньке цунамі, змела з берегу річки Стир усе живе! Люди швиденько порозбивалися на купки та поховалися у найближчих кафе. Сьорбаючи алкогольні напої, вони з надією поглядали на промоклі до нитки дровенята, очікуючи на вечірнє веселе полум`я.

    Здавалося б, звичайні примхи природи. Та чи завжди з місць «культурного руху» кузнецовчан проганяє лише стихія? На жаль, останніми роками рідкі довгоочікувані концерти чи масові дійства стали нудними «часовідбувалайми».

     Для мене завжди було дуже хвилююче, коли робітники монтували посеред дороги жовто-синю сцену. Ідеш собі мимо, тішишся і мимоволі мугикаєш знаменитий куплет «Свято наближається». З роками міні-п`єдистал перетворився на красиву, вражаючу своїми розмірами, конструкцію. Та от тільки хвилювання десь ділося, та і слова з пісні  затерлися.

      І справа не в тому, що я вже не та маленька дівчинка, яка мріяла потрапити на конкурс малюнка на асфальті. Просто одні і ті ж ідеї організаторів «масових дійств» віджили своє. Ті ж звичні, знані з дитинства, лиця артистів, ті ж народні прославлені колективи бабусь-дідусів. Одна-дві маленькі дівчинки у вишиванці, які тоненько виводять про матусю чи Україну та якийсь танцювальний хіт з Палацу культури, рухи якого вивчили вже і старе і мале.

    «Раніше якось частіше це все відбувалося. О, пам`ятаю, як Би-2 приїзджали до нас! А тепер запрошують якихось артистів 3-ього сорту…Не цікаво», - розповідає  Костянтин, 42 роки.

     Звичайно, міський бюджет не завжди може дозволити собі візити  високооплачуваних гостей. Проте, слід все ж  уважніше ставитися до вибору артистів для свята. Молодь не цікавиться престарілими рівненськими примадоннами, а саме вона зазвичай складає левову частку аудиторії. Навколо чимало артистів, юних гуртів, які бажали б виступати навіть на волонтерських умовах. Та для того щоб їх знайти, треба мати у своєму розпорядженні іншу цінність – час, якої, на жаль, організатори більше не виділяють для культурного збагачення міста. Інколи навіть забувають про феєрверки.

      Варто шукати нові творчі ходи та писати нові сценарії. Наприклад, чому б не залучити до свята нових харизматичних ведучих зі шкіл чи з Будинку дитячої та юнацької творчості? Там охочих – хоч кастинг влаштовуй!

      Кудись поділися молодіжні дискотеки, залишивши місце тільки для дитячих хороводів. Розчарувавшись, молодь шукає розваги у спиртному. Як у нас зазвичай буває – батьки біля сцени, а дітки з пляшками на дахах недобудови.

      «Не ходжу, бо не подобається. Хотілося б, щоб програма була більш насиченою. Щоб виступи були розділені по блокам чи що. А не по годині на кожну компанію голосистих бабусь. Наше місто молоде. У ньому живуть не лише панянки післябальзаківського віку», - ділиться своїми думками 23-ічний Павло.

       Пора розбити той стереотип, що Кузнецовськ – це міні-країна працівників РАЕС, яким культура ні до чого. Енергетика міста – це не лише велетні-градирні.  Треба заохочувати та виховувати і підростаюче покоління.

        Нині до сцени частіше сходяться сім`ї аби побачити старих знайомих, кумів та співробітників. Та останнім часом і це бажання залишається нездійсненним, адже і старим знайомим тут нудно. А молоді – і поготів.

        Ось і вчора – купки людей тісно обліпили багаття. Обнімаються закохані. Хтось мимоволі шукає однокласника, якого давно не бачив. Усі зачудовано спостерігають за вогнем. Ані тобі забав, ані містичних оповідок про чудо-квітку Купала. В очах людей відбиваються вогники. Так жевріє надія.

       Нехай же вона ніколи не згасає, підживлюючи вогнище нових творчих ідей та проектів. Пам`ятай, Кузнецовську, що головне – це не старіти душею.

 

У вас недостатньо прав для коментування.