Авторизація

HomeКультураНеофіційно«Бурштиновим шляхом»: роздуми з приводу

«Бурштиновим шляхом»: роздуми з приводу

( 2 Votes )

Відшуміло в емоціях… Відійшло в депозитарій пам’яті...

Пішов у скрижалі історії ще один етно-тур-фест «Бурштиновий шлях». По ньому спогади та враження. Різні. Мені усе, вперше там почуте і побачене, залягло в душу, глибоко, назавжди. Всі ми, зазвичай, чекаємо від свята ЧОГОСЬ: вражень, екстриму, розваг, зустрічей... А мені в душу запав настрій. Настрій фестивалю. В ньому Любов, велика і ніжна. До рідного краю, давніх традицій, звичаїв. Любов до старенької батьківської хати, материнської пісні…

Не всі зустріли бурхливими оплесками Ділю – відомого співака і музиканта. Відомого скрізь, але не у нас! З перших акордів пісні, живої, української, сучасної, слухачі покидали свої місця. Ми, напевно, такі «круті», що й з елементарною пошаною до гостя київського неспроможні поставитись!

У кожного свої смаки, свої кумири. І не обов’язково це пісні наших попередніх поколінь. Не засуджую тих, хто пішов геть… А дарма! Бо старовинна поліська пісня в новому аранжуванні, у виконанні зірки української естради Едуарда Приступи і учасника відомого (також зіркового) «Вереса» Петра Шелігана, пісня, співана Петровою мамою, солісткою народного аматорського фольклорного колективу «Надвечір'я», впевнено ввійшла у небайдужу душу. Пісня, що прославила Володимиреччину на всю фольклорну Україну, перемігши в телепроекті «Фольк-Мюзік-2012» разом з Едуардом Приступою.

 Чи ж багато синів можуть сьогодні переспівати мамину пісню? МА-МИ-НУ пісню! Вслухайтесь у ці слова. А пісня линула, жила по-новому, злітала, дзвеніла і сльозилась на очах у багатьох. Якби чула мама, як співає сьогодні її син! Здоров'я Вам, шановна, на довгі-довгі роки!..

 До столу із сувенірною продукцією підійшов молодик із сумними очима (так мені здалося). Придбав три сувеніри-прапорці. Через трохи він примостився біля нашої команди на траві і, піймавши здивовані погляди, повів свою розповідь-сповідь. Сповідь про те, як приємно полежати отак вільно на траві, на своїй рідній землі, і ніхто тебе не покарає, тебе тут зрозуміють. І як важко жити й працювати на чужині, в чужій мові, традиціях, порядках. Ми його з розумінням слухали…

 Його онкохвора мама перенесла важку операцію в Києві, а він доглядав її у гінекологічному відділенні. Йому було нелегко. Після того вже минуло чотири роки. Дуже вразили його слова: «Я зроблю все, аби моя мама жила довго… Буду скільки треба працювати на чужині, зароблятиму гроші на її лікування. А ось цей прапорець буде сміятись фестивалем до мене в машині, коли їхатиму містом, чужим містом» (з етичних міркувань не називаю країну і місто). Кілька придбаних прапорців він подарував і своїм друзям.

 Не кожному гостю того дня був дорогим і сувенір, і символи фестивалю, судячи з того, що на алеї фестивальних прапорів вночі вісім стягів було знято-понівечено. Для чого таке блюзнірство? Чи це сучасні забави? Чому на покуті душі у когось з гостей впевнено сидить хамство, байдужість, ницість, загнавши в глухий кут любов, чуйність, повагу, розуміння? Чому?

 Сподіваюся, мої роздуми спонукають до переосмислення деяких цінностей. Наступного року організатори з вдячністю сприймуть запропоновані вами допомогу і креативні ідеї для чергового фестивалю.

 А духовні свята, як-от наш «Бурштиновий шлях», нам так потрібні! Саме тут є можливість справді культурно відпочити, отримати нові враження, знайти нових друзів. Зарядитися необхідним позитивом, – добрим, вічним.

 Давайте спробуємо не засуджувати організаторів фестивалю за недоліки. Давайте їх підтримаємо у добрих починаннях, а слова подяки за вкладені зусилля самі потому прозвучать з ваших уст.

Марія Дуляницька

 

Матеріали по темі:

 

 

Коментарі   

 
+2 # Гість 15.07.2013, 12:13
а ось вам! чекайте -но, зараз кошара вам відповість- "ви лайно, а наша молодь - гарна, виросте і підніме країну і зробить її гарною і квітучою!!!"
а ось вам! ось ваша молодь, ваша сучасність, ваше сьогодення!
це не чужа О.В., яка тикає носом в проблему, а ви сприймаєте її в штики, тому що вона чужа і негоже їй на ваші проблеми дивитись!
молодь хвора морально.
і не важливо, звідки вона. її треба лікувати і освічувати.
та що там. вже чекаю на це блюзирство і лицемір"я в коментарі, який обов"язково з"явиться тут "наша молодь ще покаже"
покаже, але чи те, чим можна гордитись? ось вже показала, сором та й годі.
на проблему не можна закривати очі! і якщо про неї не говорити, це не значить, що її нема!
Відповісти
 
 
+6 # Гість 15.07.2013, 13:17
Ой, початок свята нікудишній. Кожного року те саме, ті самі бабусі, ті самі пісні, Вітя сємєчнік із скрипкою "жарив" ту саму композицію, і в кінці та сама полька у складі всіх гармоністів і бубнистів. А от далі концерт був гарний, Волинь як завжди, на висоті.
Відповісти
 
 
+6 # Lavr 17.07.2013, 19:31
Організаторам повинно бути відомо, що навіть хороші пісні від "хор-ланки" розчулити людей вже не зможуть, хіба-що перший раз. Далі треба підвищувати рівень майстерності. Це вимагає зусиль і коштів. А для того, щоб був порядок, треба мати групу його охорони або залучити наряд міліції. Інакше під впливом алкоголю може бути що завгодно. Згадайте про "запорожців" на весіллях!
Відповісти
 
 
-3 # Гість 15.07.2013, 14:14
Вася!Мовчи і не смикайся!Коти з козлами не водяться!
Відповісти
 
 
0 # Гість 15.07.2013, 15:33
звісно, навіть козлам соромно "водитись" з такими котами.
Відповісти
 
 
+4 # Lorik 16.07.2013, 01:29
Друже Веселий Кіт Вася!!!!! Де ти????? я в розпачі!!!!! що робити????? тут такі маразми!!!!жахі тття!!!! терміново виходь на зв"язок!
Відповісти
 
 
-7 # Гість 16.07.2013, 06:39
Життя і творчість
Приступа Едуард Вікторович[ред.]
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Протягом 1991—1993 років — лідер харківського рок-гурту «Demons» (Демони, Чорти)
Відповісти
 
 
+5 # Гість 16.07.2013, 09:10
Вітаю тебе,мій друже Lorik!Я ще живий!Я буду вічно жити!Я маю в серці те, що не вмирає!А тепер по темі.Бачиш скількі гидоти вилили на нашу молодь і на віртуального Веселого Кота Васю.Ми з тобою стаємо популярними,люд и на вулиці почнуть пізнавати,проси ти автографи.А,ну, молодь дайте відповідь пінсіонерці яка на вас щось гундосить!Вас багато!З ПОВАГОЮ до всіх,Веселий Кіт Вася.P.S.В статті "Роздуми з приводу" Марія Дуляницька нам повідомила що як заспівав Едік мамину пісню в своій оранжировці то всі розбіглися, а Люда Босик в статті "Зірки у Хиночах"говорит ь що глядачі йому симпатизували.Х то з них правий,не знаю.Особисто я про цього непересічного співака із рок групи "Чорти",чую вперше,він мені чимось Шона Кара нагадує(бувшого чоловіка Жені).
Відповісти
 
 
-2 # Гість 17.07.2013, 11:33
Добридень,колег и "по перу".Я- та сама Люда Босик. Частково розумію ваш сарказм в коментарях, відчувається,що не завжди і самі схильні до якоїсь конкретної сторони.Але,щод о Ділі,то повірте,людина він хороша.В Володимирці(ста ття М.Дуляницької) його виступ не сприйнявся не через репертуар(його твори ліричні,потужні в акустиці та виконанні), а через "людський фактор" :) . У Хиночах(мій м-л) напевно він попередньо вже більше відомий ,знайомий особисто "надвечірнянцям ",а тому й багатьом родичам. До того ж живий звук,взаємне спілкування,та, врешті,людська простота(в кращому розумінні). Ваша інфа щодо його творчості далеко застаріла. Поцікавтесь новими проектами принаймні для того,щоб в "обмиванні кісточок" не виглядати "нєвєждами".Поц ікавтесь його Астартою,"Віршо любиками".Пишу не реклами для... З повагою Л.Босик.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 17.07.2013, 13:59
Добрий день,Людмила Василівна!Я не проти що Діля із рок групи "Чорти" (вибачте, не я придумав)людина хороша.Але, я не розумію про "людський фактор",це що по Вашому у Володимирці глядачі тупіші від глядачів в Хиночах, і у Вашому селі народ більше розуміє вершини до яких досягнув цей співак.Щось тут не так.Талант або він є і його всі сприймають,або людина просто співає, от хоче і співає.Цікавивс я його творчістю,комен тувати не буду,але навіть, на мою думку, і до Козловського не дотягує.Ну, от що мені робити якщо при симпатіі до Вас особисто мені більше подобається як співають жінки з Острівець ніж з Хиноч.От такий я вже поцінювач різних талантів.З повагою до всіх,Веселий Кіт Вася.P.S.Оце на днях бачив Вас в Володимирці,але не підійшов щоб привітатися, чомусь засоромився,сам не знаю чому.І ще... Ви якось в коментарях сказали що не проти разом заспівати.Мабут ь не вийде.До цього діла талант потрібен.Куди мені до Вас.
Відповісти
 
 
+2 # Людмила 18.07.2013, 11:35
Мої вітання!Не хочу сперечатись про підняті обома нами питання,бо зав'яжеться дискусія,і, в силу моєї легкозаймистост і, а Вашого завуальованого консерватизму,м оже перерости в нездорові емоції.Дякую за симпатії до мене. Дарма не підійшли на вулиці- я не кусюча :).Заходьте до мене на роботу,-поспілк уємось про усі ці питання.Шкода,щ о спілкуємось однобоко:Ви мене знаєте,а сам інкогніто :). До зустрічі!
Відповісти
 
 
0 # Людмила 22.07.2013, 12:28
маю можливість поділитись з Вами диском "Віршолюбиків". Ау?!
Відповісти
 
 
+5 # Lorik 17.07.2013, 19:39
Доброго вечора, Веселий Кіт Вася! Як твої справи( ми ж на "ти")? Як зрозуміла, вже з поверненням на історичну батьківщину? ;-)
Відповісти
 
 
+3 # Гість 18.07.2013, 09:03
Lorik!Привіт!Ту т ми проводими роздуми про бурштиновий шлях, а ти десь пропала.Мене чуть кондрашка не вхопив,я тут "косячу" (так кажуть авторитетні люди)сам аж піт з мене капає,а що робиш ти?Де твоі коменти за останній тиждень??!!І ще одне,куди це ти два останніх вечори йшла з дому?Ну з тобою розібрався.А тепер потемі. Ти Ділю любиш? Хотів сказати його пісні.Наприклад мені подобається Світлана Копилова, особливо іі "Осенний лист","Две подруги" та ін.Якщо сподобається то скажеш.Між іншим по знаку Зодіака ти хто.З повагою до всіх Веселик Кіт Вася.P.S/No comment.
Відповісти
 
 
+2 # Lorik 18.07.2013, 23:39
Гм, мені самій вже цікаво, куди це я йшла? ;-) А хто такий Діля? От Гігу я поважаю, Вакарчука, Скрипку, а Діля ? ні, не чула жодної пісеньки в його виконанні.А чому це тебе так цікавить знак Зодіаку, хочеш перевірити сумісність? Рак я, завтра можеш вітати, в мене день народження. :roll:Так що заходь на філіжанку кави і тортика!
Відповісти
 
 
+5 # Гість 18.07.2013, 15:20
Пані Людмило!Я знаю що Ви легкозаймиста,а тому і остерігаюся.Та хай співає Діля,"Родиноньк а","Верес"та інші менш відомі артисти і колективи,я ж не проти,хай радують людей,тим більше що я співати не вмію,а тому мушу слухати все що мені в вуха вложать.З повагою до всіх,Веселий Кіт Вася.P.S.Lorik, ти де?
Відповісти
 
 
+6 # Lorik 18.07.2013, 23:34
Тут я, тут,на місці. Доброго всім вечора! Хочу виразити свої співчуття Лесі Гаврилюк з тяжкою втратою, смертю єдиної дитини, сина.Непередбач уваною, страшною, в 19 літ.Хай йому земля буде пухом, душа з ангелами перебуває.А Лесі сили.Дуже страшно, коли батьки ховають дітей.Тримайся, Лесю!
Відповісти
 
 
+6 # Гість 19.07.2013, 09:15
LORIK!!!ВІТАЮ ТЕБЕ З ДНЕМ АНГЕЛА!ЗДОРОВ"Я ТОБІ ТА ВСІХ ЖИТТ"ЄВИХ БЛАГ!НЕХАЙ ПТАХ ЩАСТЯ ПРИЛІТАЄ ДО ТЕБЕ КОЖНОГО ДНЯ І ДАРУЄ ТОБІ РАДІСТЬ.СОНЦЕ
ЗАВЖДИ ШЛЕ СВОІМИ ПРОМІНЦЯМИ ТЕПЛО,А ЛЮДИ ДАРУЮТЬ ПОСМІШКИ ТА СВОЄ ЗАХОПЛЕННЯ ТОБОЮ.З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, LORIK!З повагою та подарунками до тебе ВЕСЕЛИЙ КІТ ВАСЯ.
Відповісти
 
 
+5 # Siegfried 19.07.2013, 11:00
Особисто з Lorik не знайомий, але приєднуюсь до привітань ВЕСЕЛЕНЬКОГО КОТИКА ВАСІКА. Lorik, бажаю Вам процвітання у всіх сферах життя!!!!
Відповісти
 
 
+2 # Lorik 20.07.2013, 01:09
Дякую Вам, друзі!
Відповісти