Авторизація

HomeКультураОфіційноФестиваль «Бурштиновий шлях» переноситься (+відео)

Фестиваль «Бурштиновий шлях» переноситься (+відео)

( 5 Votes )

Цьогоріч етно-тур-фестиваль "Бурштиновий шлях", що пролягає щораз іншою станцією найдовшої у Європі вузькоколійної залізниці, яку жителі рівненського Полісся ще лагідно називають «кукушкою», не відбудеться. Захід переносять на наступний рік. Чому саме? – про це запитала у голови Володимирецької райдержадміністрації Володимира Савоніка. Ось що він розповів:

Є кілька причин, чому цього літа фестиваль вирішили перенести на наступний рік. Зазвичай цей захід є наймасштабнішим у районі, до нас приїздять гості з усієї України, навіть з-за кордону. Упродовж чотирьох років я працював директором краєзнавчого музею у Володимирці, і теж був серед організаторів. Знаю не зі слів, як районне управління культури з ніг збивалось від березня до червня, щоб провести на достойному рівні цей захід. Тепер події в державі внесли корективи і в життя нашого тихого й затишного краю, через що ми не змогли розпочати підготовку до «Бурштинового шляху» вчасно. Та й працівники, які цим займались, змінились.

Але ж в райдержадміністрації є чималий штат інших відповідальних фахівців, та й люди чекають на цю подію…

З часу свого призначення на посаду вже понад місяць працюю без заступників, бо триває процедура їх затвердження. Про фестиваль я ніколи не забував і не забуду, однак доводиться визнати: за півтора місяці нереально підготуватись достойно. Та й гості не усі тепер зможуть приїхати.

голова Володимирецької РДА Володимир Савонік: етно-тур-фестиваль Попередні фестивалі пройшли на досить високому рівні, тому й цьогоріч не варто робити аби що. Адже наша мета – не просто народні гуляння, а насамперед популяризація та збереження вузькоколійки, нашої унікальної «кукушки». До цього часу це вдавалось. Отриманий від держави грант на проведення «Бурштинового шляху» розрахований на шістнадцять років, бо саме стільки «кукушка» має станцій, і щороку проводимо дійство на іншій. Запевняю: ми призупиняємо фестиваль, а не ліквідовуємо, тобто станції Воронки – обов’язково бути! Через рік, коли в країні усе стабілізується.

Ми сумнівались: проводити урочистості 9 травня чи ні, адже у цей день існувала загроза провокацій по цілій Україні. З цього приводу Кабмін і облдержадміністрація рекомендували утриматись від масових заходів. Та попри усе ми ризикнули і провели традиційну мотоестафету – ще одну унікальну патріотично-виховну родзинку нашого краю. Усі правоохоронці і навіть СБУ працювали тоді у посиленому режимі, тож усе пройшло спокійно. Ми дуже хвилювались у ті кілька годин. А от «Бурштиновий шлях» набагато масовіше дійство, воно триває аж три дні. У попередні роки було до п’яти тисяч громадян, доводилось залучати на підмогу правоохоронців з інших районів. Щороку забороняємо алкоголь, та, на жаль, він всеодно присутній, що посилює небезпеку.

А як щодо фінансування? Можливо, саме у відсутності коштів на проведення «Бурштинового шляху» причина?..

Фестиваль є всеукраїнським, тому держава нам завжди виділяла кошти на його проведення, однак тепер виникли певні труднощі. Я зустрічався з головою ОДА та очільником обласного управління культури, і ми прийняли спільне рішення про призупинення «Бурштинового шляху». Нині наш район намагається звести кінці з кінцями, хоч у фінансовому плані й виглядаємо краще інших. Маємо навіть деякі вільні кошти, які скерували на придбання бронежилетів для військових. Однак частка фінансування району у загальному бюджеті фестивалю явно замала – усього близько десяти відсотків. Ще відсотків з двадцять давала область, а левову частку, 70, – держава. Як би там не було, світ клином на «кукушці» не зійшовся, погляд світу зараз прикутий до бойових дій на сході України.

Володимире Володимировичу, не секрет, що ви обійняли свою теперішню посаду по квоті ВО «Свобода». Партія якимось чином допомагає керувати?

Тепер я не лише «свободівець», а насамперед – очільник громади, тому перш за все прагну забезпечити нормальну життєдіяльність володимиреччини, мир і спокій у нашім краї. І не важливо хто за кого голосував на виборах.

Світлана ФЕДОНЮК.

Матеріали по темі:

 

Коментарі   

 
0 # xosяin 13.06.2014, 13:33
Отакої!
Відповісти
 
 
+7 # Гість 13.06.2014, 15:26
В районі є вільні кошти? От експонат. На стан доріг глянь. О тут то роботи не початий край! Робіть вже щось! А то тільки все забороняєте та відміняєте.
Відповісти
 
 
+16 # SoloUkraine 13.06.2014, 15:30
"Маємо навіть деякі вільні кошти, які скерували на придбання бронежилетів для військових."
Якщо ви маєте ці кошти тоді для чого в приказовому порядку з усіх працівників державних установ збираєте по 50 гривень на бронежилети???Л юди які хочуть і мають змогу допомагати армії це роблять і без сторонніх рук...
Відповісти
 
 
+3 # Гість 13.06.2014, 16:40
І за що вона його так не любить?І що він ій зробив? Кожен раз кусне.А свойому начальнику ,то бач. лизнула.Що то вже за нвчальник такий?
Відповісти
 
 
+6 # SoloUkraine 14.06.2014, 00:02
Теж саме хотіла б запитати і у вас!Яка причина того,що кожного разу намагаєтесь втоптати мене в багнюку???Але, в принципі, мені до цього байдуже...

Люди які піднімаються на ноги з нуля в них є чому повчитись,люди які намагаються донести свої знання до інших не хизуючись,що ось я розумний а тобі до мене ще далеко і не видно - заслуговують покрайній мірі на елементарну повагу.Ніхто не говорить про ідеали - ідеальних людей не буває...Але потрібно постійно працювати над собою в першу чергу.Чим якісніше працювати тим приємніше дивитись на результат і від цього залежить висока оцінка оточуючих.
Я зрозуміло пояснила чому мені не довподоби БІЛЬШІСТЬ керівництва???В цій ситуації нічого не роблячи можна заслужити чиюсь немилість, а він дійсно нічого не робить...


Досконалим з людей можна рахувати ту людину, яка прагне до досконалості; щасливим же з людей можна рахувати того, хто усвідомлює, що він вже досягає своєї мети. СJRHFN
Відповісти
 
 
+7 # Siegfried 14.06.2014, 09:27
1 Гарно висловилась. За цє поставив зелєного пальца (плюса).

2 І те, що Ви так поважаєте свого чи (свою) начальника -- це робить Вам честь. Молодець!!!!

3 Та не треба ото тріпатися, що Савонік нічого не робить, працьовита Ви наша.

4 Саме ЦЕЙ Гість Вас не втопкував в багнюку. Просто з іронією подумав вголос. Я вже вивчив його почерк :-)

5 А перекручений нікнейм СОЛО на САЛО -- це дійсно не дотепно. Це насмєшка і над людиною., і над Україною. Один з гостей пожартував колись, і це було справді "прикольно", а тепер -- це можна назвати МАВПУВАННЯМ.
Відповісти
 
 
0 # Гість 16.06.2014, 15:49
А де Ви там побачили слова "соло" і "Украіна".Вчита йтеся уважно в це словосполучення ,там щось інше. До речі про сало.Сало воно і в Африці сало, а на Украіні воно і справді сало.Крім того нікого я в багнюку не втоптую,на відміну від інших,просто трохи розігрів наше Solo, от вона і розійшлася,згод ьтеся, що це мені вдалося.
Відповісти
 
 
+3 # SoloUkraine 16.06.2014, 16:37
О, так!!!)))
Відповісти
 
 
+2 # Siegfried 16.06.2014, 21:01
Я так стараюсь, утихомирюю страсті, за СОЛО стаю горою, а вона: " Так, ага, харашо :-) ))))) тіпа МЕНІ ТАК ПОДОБАЄТЬСЯ, ДАВАЙ ЩЕ!!! " :-) Ех, жінки....... Непередбачувані ......
Відповісти
 
 
-5 # SoloUkraine 16.06.2014, 22:24
Я Вам дуже вдЯчна,правда,а ле я мала цими словами на увазі,що подібні коментарі мене дійсно трішечки "виводять із себе" і в деяких ситуаціях здається можна було б і промовчати,але не виходить)))

" Я как идеальная женщина всегда знаю где нужно промолчать...ЗН АЮ... но не могу"
Відповісти
 
 
+7 # Гість 17.06.2014, 08:43
І ніяка Ви не ідеальна жінка. Так собі... Баба базарна, і правильно самі ж і підмітили - язик як мітла.І ще,не мовчіть давайте відповіді і щоб були цікаві,сайт треба розкручувати.
Відповісти
 
 
0 # SoloUkraine 17.06.2014, 09:41
Ну ідеальна чи ні не Вам судити...А на рахунок мітли то Ви помиляєтесь, я просто на ній літаю і до речі професійно паркуюсь))))
Відповісти
 
 
+7 # Гість 18.06.2014, 08:55
СО-О-ОЛО! Спочатку не придав Вашому коментарю значення.але вчора випадково подивився прикольний мультик під назвою "А Баба Яга проти", це там де вона на мітлі літає.Жах! Ви що, той казковий персонаж якого в мультику показували.Боюс я вже і називати.До речі Валентина,яка Вам поради давала (та що не при владі і бурштин не копає)теж дуже підозріло кругом встигає.Автомоб іля вона не має,на велосипеді стільки зібрати пліток не встигнеш за день,мабуть теж на мітлі... Не сайт,а Лиса гора прямо.Пане Адміністратор,о кропіть священною водою сайт,дайте спокійно працювати чесним тролям!
Відповісти
 
 
-6 # SoloUkraine 18.06.2014, 10:33
Там баба Яга старенька і дуже вправна,мені до неї ще дуже довго і на неї я зовсім не схожа)))))А на рахунок мітли - шкода що це лише казковий вид транспорту, ух я б поганяла)))))
Відповісти
 
 
0 # Гість 18.06.2014, 13:54
То в чому діло? Все дуже просто. Мітлу між ноги і фі-і-іть... :P
Відповісти
 
 
-8 # Активіст 15.06.2014, 10:07
Ось для прикладу голову одного з районів призначили за декілька днів до виборів Президента http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=52692 він, можливо теж тимчасовий, еле йому не байдеже Березнівський райнон, хоча сам із Костополя. А наш місцевий. Ганьба!
Відповісти
 
 
-1 # Siegfried 15.06.2014, 19:10
Прочитав. І що? Наш повинен організувати охоту на відьом?
Відповісти
 
 
-4 # Активіст 15.06.2014, 19:13
Та ні, для чого? Нашому треба пристосуватися до системи і собі трохи пожити. А може і не трохи, адже на "важливо хто за кого голосував". Чи не так?
Відповісти
 
 
+1 # Гість 13.06.2014, 16:53
Мабуть SMS на п"ять гривень відіслала?
Відповісти
 
 
-1 # ааааа 14.06.2014, 19:20
solo підтримую вас повністю!!
Відповісти
 
 
-2 # Активіст 13.06.2014, 20:07
Останнє реченняяк розуміти? Неважливо хто за кого голосував, все одно Свобода буде при владі? Свобода, що отримала 1% на виборах?Савонік входить в роль...
Відповісти
 
 
+8 # Гість 13.06.2014, 20:17
А навіщо паритися, спригнули на події в державі і нічого робити не треба, отримуй хорошу зарплату откати з помп і їздь на службовій ниві машині додому.
Відповісти
 
 
+4 # ааааа 14.06.2014, 19:19
тот давайте всі заходи на рік відмінимо!в Сарнах дзідзьо приїжає,день міста є,а в нас все відміняють!!то як Зібров приїжав на шару співати,то хай співає,бо на шару_а провести фестиваль і не тільки,то воєнні дії!!навіщо тоді в будинку культури стільки працівників тримати,всіх за свій рахунок і додому!!
Відповісти
 
 
+9 # Гість 15.06.2014, 13:32
Це на совісті самих Сарн, їх влади і жителів, давайте зберігати свій моральний стан на високому рівні! Не можна влаштовувати "гульню" коли частина України перетворена на криваву гарячу точку, де гинуть наші з вами брати!!!
Відповісти
 
 
+21 # Гість 14.06.2014, 19:20
Люди!!!!Народ!! ! У нашій країні ВІЙНА!!!! Ви ще не можете це зрозуміти? Прокиньтеся вже нарешті!!!! Як можна проводити якісь фестивалі? концерти? Сьогодні збили наш літак -49!!! загиблих!! ще 3 прикордонників вбили!!! і це за один день! Ми маємо молитися за душі тих молодих хлопців...вони віддали за НАС своє життя! Думайте і моліться!
Слава Україні! Слава нації! Смерть ВОРОГАМ!
Відповісти
 
 
+3 # ааааа 14.06.2014, 19:21
коментар написаний без урахування збиття літака!!
Відповісти
 
 
+2 # Гість 14.06.2014, 22:09
Отакої... був один фестиваль на рік і того не буде :-* "Не змогли розпочати підготовку вчасно...", "... за півтора місяця нереально підготуватись достойно" - а начальник відділу культури де була? чому не готувались? за що працівники зарплати отримують? Робота є робота! Чомусь усі галузі району виконують свою роботу, не зважаючи на ситуацію в державі; відбулися останні дзвоники, випускні вечори... А культура і в мирний час не напружувалась особливо, не "балували" володимирчан концертами, а зараз то взагалі :-*
Відповісти
 
 
+19 # Siegfried 15.06.2014, 22:22
Нема що робити? За свій рахунок у відпустки. Володимире Володимировичу, може хай майонтек Красицьких почнуть впорядковувати? Штат у них по моєму не маленький. Нема як співати, то хай руками попрацюють. Теж культурна революція. І хоч таким чином відпрацюють б'юджетні кошти.
Відповісти
 
 
+7 # Активіст 15.06.2014, 22:36
Ну от, хороша пропозиція, а то "охота на відьм":-) :-) :-)
Відповісти
 
 
+16 # Siegfried 16.06.2014, 02:07
І ще забув про нового зав. музею. (на днях мені показали хто то є) Там теж... ха-ха-ха... Йому то палац Красицьких мав би бути не безразлічним. Попрацював би і розширив би володіння краєзнавчого музею. Це ж скільки корисної площі і для експонатів та експозицій, і всіляких презентацій (о яке слово знаю) і для виставок. Бідкаються що грошей нема на ремонти? Мізків. ( Невже це я таке сказав? Ладно, про мізки -- питання риторичне, бо часто ми міряємо когось по собі :-) )
Відповісти
 
 
+11 # Гість 16.06.2014, 09:50
прикро,шановні. ..В той час,коли в єдиній Україні щодня гинуть наші діти,чоловіки,б атьки писати такі коментарі. Складається враження, що Володимиреччина - це автономна республіка, і тут все добре. Як можна сьогодні говорити про фестиваль в голові не вкладається!!! Небесна сотня, що давно більша за сотню, небесна ескадрилья, більше 200 мирних жителів загинуло, щодня гинуть військові, а нам фестиваль та розваги подавай!! Соромно має бути, ми ж Українці, а порахували 50 грн, як наказ. Війну можна виграти, якщо надійний тил, а ми можемо бути надійними?В даний час хорошим прикладом є Львів, Київ, наші сусіди з Волині, які підтримують наших військових, а ми порахували 50 грн.Прикро, шановні...
Відповісти
 
 
+6 # ааааа 16.06.2014, 21:50
люди зрозумійте-діло не у війні,а в тому,що влада наша нічого не робить,чи не хоче робити!!давайте створимо додаток до сайту і будемо відслідковувати ,що наша влада робить для району!!за кожен тиждень!!і тоді побачите,що та сторінка завжди буде пуста,бо як і колишня так і теперішня нічого не робить!!!
Відповісти
 
 
+7 # Гість 17.06.2014, 09:56
нехочу образити вас пані Валентино,але при минулій владі таких коментарів небуло, хоча як ви стверджуєте вона нічого неробила!!!Тому це велике досягнення Українського народу! Я не є прихильником будь-якої влади,та давайте будемо обективними:в такий складний для економіки час всі виплати зарплати,пенсії .допомоги виплачуються вчасно,забезпеч ена життєдіяльність району, функціонують всі установи, немає скорочень- це немало. а те що ми хочемо мати дороги, легалізувати бурштин, будувати та ремонтувати нові обекти є питаннями держави.За такий короткий час неможливо зробити все і одразу, давайте наберемося терпіння. А кадрові зміни в районі необхідні, тому долучаймося і ми,як громада району у голови райдержадмініст рації про проведення необхідних дій.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 17.06.2014, 12:45
ну....про скорочення ....можна і посперечатися :sad: ;-)
Відповісти
 
 
+2 # ааааа 17.06.2014, 22:47
при минулій владі не було сайту!!потрібно прийняти закон про люстрацію_і всіх звільнити,бо в нас тільки шапки розвертають в другу сторону!!особли во пенсіонерів!!от скажіть мені-я що пишу неправду!!якщо так то коли,я за це вибачусь через сайт!!
Відповісти