HomeКультураОфіційноСпівпраця з питань туризму налагоджується

Співпраця з питань туризму налагоджується

( 0 Votes )

21-22 вересня 2016 року в Ужгороді відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Три «Т» для Закарпаття: технологii, транспорт, туризм». Учасники - делегації з восьми областей.

На запрошення Закарпатської ОДА Володимиреччина презентувала свій «Поліський трамвай». Експерти обговорювали розвиток курортiв, гастрономiчний туризм та збереження вузькоколiйних залiзниць.

На панельній дискусії «Збереження і розвиток малих вузькоколійок, як туристичного транспорту» представлені доповіді: «Фестиваль Бурштиновий шлях і вузькоколійка»: Валерій Коцар директор КЗ «Володимирецький районний історичний музей» Володимирецької районної ради, Рівненська область, «Презентація центру історичної спадщини Вигодської вузькоколійки»: Ірина Лозинська - центр спадщини Вигодської вузькоколійки, «Рухомий склад туристичної вузькоколійки»: Любомир Яцків, «Карпатський трамвай», «Законодавче забезпечення роботи туристичних залізниць»: Надія Суворова, сектор ретро-транспорту Укрзалізниці, Міністерства інфраструктури України. Модератор: Денис Добра, голова ГО «Боржавська ініціатива».

Під час дискусії великий резонанс викликало питання збереження та відновлення унікальних вузькоколійок на території Західної України. Експерти дійшли спільного висновку, що вузькоколійка повинна жити і стати візитівкою регіону, привабливою туристичною цікавинкою.Досвідом на Франківщині є цікаві атракції: весілля на вузькоколійці, «Карпатський трамвай», різноманітні фестивалі та акції.

Що стосується Закарпаття, то тут мова йде про збереження не лише туристичного маршруту, а й сполучення між населеними пунктами, яким користуються мешканці щодня. Напрацьовані нові зв’язки по вирішенню спільних проблем з питань «зеленого» туризму. Продовження зустрічей та обмін досвідом, планується проводити на кожній з існуючих в Україні вузькоколійок.

В. Коцар директор КЗ «Володимирецький районний історичний музей» Володимирецької районної ради

ілюстрація з мережі Internet

 

У вас недостатньо прав для коментування.