HomeКультураОфіційноКультура: крок назустріч громаді

Культура: крок назустріч громаді

( 0 Votes )

19 лютого у районному будинку культури відбулася підсумкова нарада працівників культури району. У ній взяли участь працівники галузі культури району та заступник голови районної державної адміністрації Ярослав Березюк. Основними пріоритетами галузі на сучасному рівні було і залишаться підвищення ролі народної культури, відродження, збереження та примноження національної культурної спадщини та забезпечення населення культурними послугами.

 Культурологічну діяльність району забезпечують 176 працівників. Начальник відділу культури і туризму Валентина Пінчук розповіла, що у нашому районі значно розширено мережу закладів культури. Відкрито клубну установу в с. Антонівка. Відбувається процес переведення спеціалістів на повні посадові ставки. Загальний обсяг бюджетних асигнувань на розвиток культури району на кінець 2012 року складав 8,5 млн. грн.

На проведення ремонтних робіт установ культури у 2012 році освоєно коштів в сумі 175,8 тисяч гривень. Введено в експлуатацію освітньо-культурний комплекс с. Мульчиці (7,1 млн. грн.). Майже на 100 тисяч гривень поповнено матеріально-технічну базу.

На розвиток галузі залучалися кошти від проектів, програм, спонсорів, платної діяльності, грантів та центру зайнятості. Реалізовано проекти програм «Бібліоміст», відкритого регіонального етно-туристичного фестивалю «Бурштиновий шлях». Центром зайнятості залучено 49 чоловік та використано понад 51 тисячу гривень. Всього за 4 роки відділом культури і туризму від проектної діяльності в район було залучено понад 1,3 млн. грн. При установах культури діє 201 клубне формування в тому числі 15 «народних» та один «зразковий» колектив. До роботи в них залучено понад 2100 осіб (в тому числі понад 1100 дітей). 

 Впродовж 2012 року аматорські колективи району були частими учасниками і гостями обласних, всеукраїнських та міжнародних культурологічних заходів. Зокрема, на запрошення Генерального консульства України в Білорусії на вечір різдвяних колядок «Ой, радуйся, земле…», який проходив у Бресті, та в місті Києві на святі проводів зими «Колодій» побував народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Верес» (керівник Ф. Ромась). Також у телепрограмі «Фольк-music» знімалися народні аматорські фольклорні колективи «Берегиня» (с. Городець, керівник Н. Кривко), «Надвечір’я» (с. Хиночі, керівник Л. Босик), «Родинонька» (с. Лозки, керівник Г. Москалик). На фестивалі-конкурсі автентичної музики «Многая літа» у місті Ірпіні побував народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» (с. Городець). У Рівному на конкурсі «Таланти твої Рівненщино!» – народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» (с. Городець), аматорський чоловічий колектив «Несільські музики» (керівник І. Козодой). У м. Гоща на фестивалі «Красносільські вітряки» був народний аматорський жіночий ансамбль «Дивоцвіт» (керівник Н. Кравчук). У Кузнецовську на святі «Від Вараша до Кузнецовська» – народний аматорський фольклорний колектив «Полісянка» (с. Суховоля, керівник В. Петрук) та народний аматорський жіночий ансамбль с. Балаховичі (керівник Н. Давидюк). У місті Остріг на свято «Обжинків» їздили аматорські колективи РБК.

 Впродовж року на теренах району відбулося чимало мистецьких подій. Наймаcштабнішими з них був 3-й відкритий регіональний Етно-туристичний фестиваль «Бурштиновий шлях» в рамках проекту «Поліський трамвай» та обласні літературно мистецькі читання «Городецький автограф». 2012 рік започаткував у новому форматі сільські фестивалі. Це і «Городець у вишиванці», і «Дубівські приймаки», і «Каноницькі коровайниці», і «Пісні над Горинню», і «Козацька слава мого краю», і «Журавлиною стежиною», і «Фестиваль богатирів».

Сьогодні бібліотечне обслуговування населення району здійснює 46 бібліотек. Станом на 1 січня 2013 року комп’ютерну техніку використовують 59 бібліотечних установ. До мережі Інтернет підключені 15 бібліотечних установ. Підтримується робота електронної пошти в 12 населених пунктах. Як зазначила завідуюча методичним відділом центральної районної бібліотеки Г. Б. Швирид, «знаковим є те, що бібліотеки поступово змінюють свої функції, враховуючи реалії сьогодення».

Активно долучаються до розбудови бібліотек спонсори, партнери, волонтери. Найбільший внесок зробили Генеральний директор ВП «Рівненська АЕС» Павло Павлишин та нинішній депутат Верховної Ради України Микола Сорока. Також хочемо подякувати читачам бібліотеки Віктору Куцу, Олені Лабунській, Михайлу Кобилянському, Анатолій Хуткому та Надії Повжик. У цілому з рук дарувальників фонди бібліотечної системи поповнились минулого року 1108 примірниками книг на суму 36 143 грн.

 

 

 У районі працює 2 дитячі музичні школи. Показовим у діяльності дитячих музичних шкіл є прийняття участі в обласних оглядах-конкурсах серед творчих викладацьких, учнівських колективів та окремих виконавців. Так, переможцями стали ансамбль бандуристів – І місце (педагог Т.Д. Тарасюта); Анна Гайдук (скрипка) – І місце (педагог Т.К Петрина); дует сопілкарів – І місце (педагог В.Й. Юрків). Переможцем І Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станюковича (м. Київ) став квартет саксофоністів (педагог М.С. Карпець) Володимирецької ДМШ.

 В районі чимало уваги приділяється розвитку музейної справи та активно розвивається сільський зелений туризм як специфічна форма відпочинку в селі з широкими можливостями використання природного, матеріального і культурного потенціалу регіону. З метою розвитку туристичного продукту в районі проведено ряд семінарів. Виготовлено буклет «Володимиреччина туристична», флаєри, сувенірну продукцію, календарі, буклети «Бурштиновий шлях», карти-схеми, презентаційні листівки, футболки, бейсболки та інше.

Поряд з тим 25 відсотків установ культури клубного типу в нашому районі не мають належних умов праці. Не дотримується тепловий режим, естетичне оформлення не відповідає сучасним вимогам. В незадовільному стані знаходяться підсобні приміщення.

2013-тий оголошено Президентом України Роком дитячої творчості. Саме тому цей рік повинен дати поштовх до збільшення дитячих творчих колективів.

 Олег БОСИК

 

У вас недостатньо прав для коментування.