HomeКультураОфіційноПоліський трамвай: як це було і як буде

Поліський трамвай: як це було і як буде

( 0 Votes )

 

Регіональний  відкритий Етно-Тур-Фест «Бурштиновий шлях» знову стартує на Володимиреччині. Що залишив він у пам’яті за ці чотири роки та що стане головною справою нинішнього вікенду? Відповіді на ці запитання ми дізнавались у начальника відділу культури та туризму РДА  Валентини ПІНЧУК.

– Валентино Миколаївно, які спогади залишив минулорічний фестиваль?

– Без сумніву, приємні та хвилюючі. Ніби сьогодні, в пам’яті спливає наш перший етнотурфест, на якому ми заявили про себе, відкривши перший в Україні музей вузькоколійної залізниці. Людей в Антонівку зібралося – ніде яблуку впасти. Через кожні півгодини нас поливав дощ, але ніхто не спішив покинути фестивальну галявину. Без сумніву, людям не вистачає таких моментів у житті. Це захоплююче, вражаюче явище! Бо й сама, чесно кажучи, вперше була на дискотеці під відкритим небом та ночувала у наметі. Правда, тоді в нас ще не було спальників, і те, на чому спали, до ранку промокло до нитки! Та попри все, такої енергетики, такого драйву треба ще пошукати. Свято пройшло на високому рівні. Куча атракцій та різної смакоти підтверджували його значущість. І ось, уже вчетверте, фестиваль знову стартує на Володимиреччині. Словом, як висловилась група туристів, «це справді комфортна втеча від цивілізації».

– Які цікаві задуми плануєте втілити цього разу?

– Звісно, цікавинки підготовлено, адже свята ждуть, і фестиваль усе більше опиняється «на слуху». На гостей чекають нові фольклорні, етнографічні, обрядові колективи, інші творчі колективи і сімейні ансамблі, окремі солісти та народні умільці. Зазвичай, знову буде розбито наметове містечко, працюватимуть дитячі ігрові майданчики і за традицією проводитимуться майстер-класи по виготовленню вареників із чорницями та суницями. Крім виставки-ярмарки народних умільців,  свої вироби презентуватиме виставка «Бурштинові янголи».

А кульмінаційною подією цьогорічного фесту стане туристичний велопробіг за участю працівників Рівненської АЕС. Близько півсотні атомників виявили бажання  взяти участь у велопробігу Кузнецовськ-Володимирець на підтримку чистого довкілля. Після них естафету перехоплять масові спортивні і туристичні заходи. Відбудеться також відкриття 4-го етапу кубка області з шахів «Бурштиновий шлях». І все це – на популяризацію вузькоколійної залізниці, сільського туризму, відродження народних традицій і вирішення екологічних проблем краю та розвитку активного відпочинку. Тож нехай люди приходять, розважаються, розвиваються і прогресують – ми тільки раді.

– А що було незвичним на кожному із трьох фестів?

– Розпочну з передісторії: перший фестиваль-2010, який проходив на першій зупинці, станції Антонівка, відчинив двері унікального музею малої залізниці України. Тоді ж уперше стартувала туристично-спортивна акція «100 км Полісся за 24 години». А 6 тисяч з’їдених вареників із чорницями та суницями по праву стали  претендентами на книгу рекордів.

Другий, 1011 року, презентував гостям вагон-крамницю з виробів бурштину. Уперше на Володимиреччині виступило 72 творчих колективи з різних куточків України та прибуло 57 представників ЗМІ.

Фестиваль-2012 став ще оригінальнішим та вишуканішим: ми першими в Україні вишили хрестиком працювали 36 майстринь-вишивальниць. Саме карта стала родзинкою свята, світлини якої розлетілися після фестивалю по всьому світу. Крім того, турфест відбувався відразу на двох станціях, Володимирець та Андруга, і пройшла презентація музею під відкритим небом «Видобуток бурштину». Було започатковано екскурсійні  маршрути вузькоколійкою та дитячі ігрові містечка.

Четвертий «Бурштиновий шлях» проходитиме під егідою 140-річчя Рівненської залізниці та запам’ятається велопробігом атомників за участю генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина.

– Як пройшли торішні фестивальні заходи на черговій «трамвайній» зупинці Андруга та як іде підготовка на цьогорічній станції Хиночі?

– Можемо похвалитися, що торік станція Андруга без сумніву стала пероном приємних вражень та відпочинку. Користуючись нагодою, хочу подякувати громаді села на чолі з головою Ніною Ковальською за підтримку та сприяння у проведенні цього заходу. Думаю, все складеться добре, адже фестиваль знову проходитиме на двох станціях – Володимирець та Хиночі. З огляду на те, що Хиночі – село колоритне і співуче, ми отримали чимало заявок від охочих там побувати. Тут також проходитимуть ярмарки, майстер-класи, «Бурштин-концерт» та дискотека «Під відкритим небом». А  поки що тривають підготовчі роботи, й хиночани активно включилися в цей процес. Сільська громада спільно зі своїм головою Вікторією Мартишевською вибрали гарне місце, зробили сцену і чекатимуть гостей на другий день фестивалю – 29 червня.

– Валентино Миколаївно, мабуть, не все так гладко, як здається. Існують якісь проблеми?

– Як і в кожній справі, тим паче, такій широкомасштабній, вони є. По-перше, наш проект спрямований на формування позитивного туристичного іміджу району й області. А це можна зробити за умови комфорту і цивілізації. Враховуючи нинішній стан наших доріг і, даруйте, туалетів, про це важко мріяти. Але ми потроху запроваджуємо послуги агросадиб, організовуємо  туристичні маршрути і залучаємо більше туристів. А ще ми постійно отримуємо тривожні сигнали про закриття вузькоколійки. Дуже нерентабельна для Рівненської залізниці, вона тримається завдяки місцевій владі, ЗМІ та громадським об’єднанням. Багато над цим трудиться перший заступник голови РДА Петро Вакуліч. І треба сказати, туристи, зокрема іноземні, відчувають значний інтерес до нашої «малої» залізниці. Це ще раз підтверджує, який привабливий для туриста наш поліський край.

– Розкажіть про те, хто допомагає та спонсорує цей захід.

– Весь час ми відчуваємо підтримку влади, сільських громад, громадських організацій та наших інформаційних спонсорів. Задоволені і підтримкою волонтерів. На сьогодні у нас більше сотні волонтерів із числа студентської молоді та місцевих активістів. А в списку найактивніших меценатів – Рівненська АЕС, Львівська залізниця, Асоціація «Бурштиновий світ», Володимирецьке лісове господарство, НАЕК «Енергоатом», «Надра-Банк» та Острозький завод мінеральної води.

Олена СВІТЛИЧНА.

До теми:

Графік руху маршрутних автобусів та рейсів вузькоколійного потягу на час проведення Етно-тур-фесту «Бурштиновий шлях»

Програма ІV – го регіонального відкритого Етно - тур - фестивалю «Бурштиновий шлях»

 

У вас недостатньо прав для коментування.