HomeКультураОфіційноРадіти життю натверезо: еко-фестиваль «Біле озеро» (+фото)

Радіти життю натверезо: еко-фестиваль «Біле озеро» (+фото)

( 0 Votes )

Ось і завершився тринадцятий всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний фестиваль «Біле озеро».

Відомо, що він проводиться за сприяння Міністерства молоді та спорту України, Рівненської ОДА, Володимирецької РДА, Кузнецовської міськради.

Начальник відділу культури і туризму Володимирецької РДА Валенина Пінчук розповідає, що з боку району допомога потребувалась суто в організаційних питаннях – надати чергові патрулі ДАІ, охорону, медперсонал, пожежну частину, чергувальний човен, встановлення санвузлів, сміттєвих баків, громовідводів, виставку-продаж молодими підприємцями товарів місцевого народного промислу, продуктів харчування та напоїв, підготувати галявину для фестивалю, надати електропостачання…

Зі своєї сторони відділ культури і туризму Володимирецької РДА проявив ініціативу та організував курінь, що представляв побут та колорит Полісся на своєму прикладі за участі народного аматорського ансамблю української пісні «Журавлина» Більськовільского БК (керівник Ольга Йонік), директора Володимирецького БК Надії Кравчук, методиста Володимирецького БК Марії Дукач, головного спеціаліста відділу культури і туризму Олега Босика. І ви знаєте, наш курінь таки оживив сам фестиваль. До початку урочистого відкриття ще було часу і часу, а людям робити нічого, і зеленокостюмний колектив у курені всіх від всього серця розважив. З почестями, щиро та весело вони зустріли і перших гостей – керівника фестивалю Сергія Козицького, почесного Президента фестивалю, спеціально уповноваженого прем’єр-міністра Анатолія Толстоухова, директора Департаменту з питань молоді і комунікації Ігоря Хохича, заступника голови ОДА Олексія Губанова, голови Володимирецької РДА Володимира Ткачука, в.о. міськголови м.Кузнецовськ Ігоря Куца, заступника гендиректора Рівненської АЕС Романа Гошовського. А.Толстоухов щиро констатував, що колоритний курінь зі своєю гостинністю – це саме ізюминка фестивалю (це вже не можуть не врахувати організатори фестивалю наступного року).

Завітали гості й до палатки з виставкою прикладного мистецтва студентів Каневського училища культури і мистецтв та до інформаційно насиченої палатки з відомостями про соціальні проблеми сьогодення.

А далі вже й концерт, режисер-постановник якого, Даря Коцюрба, розказала, що виступатимуть професіонали і аматори з усієї України. Протягом року проводився кастинг і відбирали кращих, які по завершенню всього цього дійства на Білому озері отримають дипломи фестивалю. І справді, було на що глянути – й іранський, й східний, й класичний у сучасній обробці танці, і пісні в стилі японського аніме, й покази мод молодих дизайнерів... І все інші кутки країни. Дивно. На таке здивування керуюча справами фестивалю Лілія Козицька люб’язно відповіла, що вони лише ЗА співпрацю з місцевою адміністрацією, а представники району будуть виступати серед інших перлин Рівненщини, наступного дня, хоча їх, дійсно, небагато. До речі, дивно, що господарям фестивалю, жителям району, немає жодних сприянь під час кастингу для виступу на гала-концерті фестивалю. А, здається, вони взагалі повинні мати можливість виступати тут без кастингу?..

2013 рік за указом Президента України оголошено роком дитячої творчості, тому фестиваль цьогоріч як раз і пройшов під егідою розвитку дитячих талантів та сприянню творчому, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку дітей. Приємно, що метою фестивалю оголошується популяризація українського мистецтва, підняття культурного і духовного рівня молоді, надання можливості самореалізації обдарованої молоді, формування екологічної політики, пропаганда здорового образу життя, розвитку туристичного іміджу району…

Все це вкотре звучить зі сцени з вуст ведучих під час відкриття фестивалю. А тепер головне: в якій мірі це є правда?

Один з волонтерів еко-фестивалю прокуреним голосом коротко розповів про важливість здорового образу життя, і чомусь ніхто не зміг назвати, хто у них «найголовніший», що говорить, скоріше, про те, що з волонтерами не проводять збори для вирішення оргпитань перед фестивалем (а волонтери-то з людьми працюють, несуть в маси пропаганду життєвих орієнтирів).

Дивно спостерігати за самими ж волонтерами (памятаємо мету фестивалю), що готувались до концерту, з пляшкою пива в руках. Знаєте, організовувати в принципі масовий еко-фестиваль на природі – це те ж саме, що пити за здоровя. трохи парадокс, не вважаєте? (Та в житті багато парадоксів, що вдієш). Хороші слова чулись зі сцени – треба вчитись радіти життю, будучи тверезими. Схвально аплодувала вже трохи «тепла» публіка.

Л.Козицька з гордістю розказала, що їхній фестиваль завершується акцією «Чисте довкілля», що саме вони започаткували тенденції прибирати після себе територію на всіляких фестивалях в Україні. Це, звичайно, похвально. Та хотілося б, щоб люди виносили для себе практичну користь від подібних заходів, а не лише запамятовували, як правильно треба відповідати на питання про охорону природи та здоровий спосіб життя.

В будь-якому разі, кожна подія, як батарейка – має і плюси, і мінуси. То ж є над чим подумати.

 

 
 
 
 
 
 
 

Олена ВАСИЛЬЄВА

 

У вас недостатньо прав для коментування.