HomeГромадиГромадиКоманді – форму, колегам – роз’яснення (+фото)

Команді – форму, колегам – роз’яснення (+фото)

( 0 Votes )

Депутат обласної ради Петро Мартинюк побував на сесії Городецької сільської ради

Основне в роботі депутата – бути на постійному контакті зі своїми виборцями, знати про їх насущні проблеми і максимально сприяти їх вирішенню. Це – аксіома їх високого політичного рейтингу.

 Завжди старається бути в курсі справ на території свого округу депутат Рівненської обласної ради Петро Мартинюк, на запрошення буває на сесіях сільської ради свого округу. І хоч можливості нинішніх обранців більше лобістські, оскільки вони є представниками інтересів своїх громад, а не чиновниками обласної казни, відповідальними за фінансування тих чи інших потреб наших громадян, все ж дуже важливо, щоб хтось озвучував «нагорі» проблеми сільських рад.

Городецька сільська рада, яка об’єднує жителів Городця, Сваринь та Велихова, – одна з найбільших у районі, тож і проблем має чимало. Взяти лише проблему введення в межі села частини земель однойменного державного дослідного господарства, на яких селяни уже побудувалися, а тепер не можуть свої самобуди узаконити. Тут потрібен і досвід, і потужне лобі на всіх рівнях (в тому числі й у Верховній Раді), щоб люди таки вирішили ці питання у правовому полі.

На часі – іще одна, пов’язана з попередньою, проблема: виготовлення нових Генпланів забудови цих трьох населених пунктів, загальна вартість яких сьогодні більше 300 тисяч гривень. Але подальший розвиток сіл і нова забудова в них без генерального планування і зонування територій неможлива. Тут уже слід подумати про обласну програму містобудівного кадастру та виділення коштів під неї, адже далеко не кожна сільська рада має достатньо власних надходжень, щоб і Генплани розробляти, і поточні проблеми вирішувати.

Подібних нагальних проблем чимало у кожному населеному пункті, тож депутатам усіх рівнів є чимало роботи.

Минулої п’ятниці депутат Петро Мартинюк відвідав Городець з приємною місією: вручити оплачену власним коштом форму для місцевої футбольної команди, за яку виступав у шкільні роки. А заодно побував і на сесії сільської ради, на порядку денному якої стояло 5 питань: по бюджетних коригуваннях, по територіальних об’єднаннях, по інвентаризації  земель дослідного господарства, по запобіганню виникнення пожеж на торфовищах та інше. Прозвучало чимало запитань до депутата обласної ради від колег нижчого рівня, особливо у сфері об’єднання територіальних громад та вирішення легалізації 27 новобудов на землях ДГ «Городецьке». До обговорення ситуації із самозайнятими селянами ділянками долучився і директор господарства Віктор Буряченко, обіцяючи клопотатися перед академією аграрних наук.

Петро Степанович в порядку обговорення поділився з місцевими депутатами своїм баченням бюджетної децентралізації та державною стратегією укрупнення територіальних громад на основі польського досвіду, дав компетентні поради по веденню конструктивного діалогу з громадами потенційного об’єднання. А також порекомендував до проведення інвентаризації земель дослідного господарства якнайшвидше вирішити проблему незаконної забудови на землях державної власності та пообіцяв своє всебічне сприяння на рівні обласної влади.

Прощаючись, він вручив голові сільради чудову футбольну форму у городецьких кольорах та побажав спортсменам, які її так чекали, лише перемог. У свою чергу сільський голова та депутати дякували за кваліфіковані роз’яснення, за чудовий подарунок та висловили надію на подальшу співпрацю.

 

 

Сергій СКІБЧИК.

фото автора

 

У вас недостатньо прав для коментування.