HomeГромадиГромадиProZorro: Чи боїмося курсу на чесну витрату податків?

ProZorro: Чи боїмося курсу на чесну витрату податків?

( 0 Votes )

З 1 серпня цього року вступив в силу для усіх замовників послуг чи робіт за державні кошти Закон України «Про державні закупівлі» (далі - Закон).

Як і зазвичай, апарат районної ради розпочав його вивчення та виявив кілька цікавих речей, головна з яких та, що державу не цікавить те, куди буде витрачено замовником суми на купівлю до трьох тисяч, бо такі суми навіть не піддаються реєстрації.

Окрім того, частина 1 статті 2 цього Закону говорить, що замовник до 200 тис. (послуги) і до 1,5 млн. (роботи) гривень може використовувати систему  ProZorro (http:prozorro.gov.ua) за бажанням і подає звіт про укладення договору тільки від 50 тис. гривень.

Отож, виникає думка, що державу цікавить відкритість у торгах на мільйони. А на районному рівні придбання товару за наші податки на 50 тис. це багато чи мало? Питання, думаю, риторичне. Тому, на сесії районної ради 22 вересня прийнято рішення № 106 «Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік», де в пункті 13 зазначено, що установам та організаціям – розпорядникам бюджетних коштів, що фінансуються з районного бюджету здійснювати закупівлі, вартість яких дорівнює або перевищує 10 тисяч гривень для товарів та послуг та не перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 закону України «Про публічні закупівлі» (роботи –до 1,5 млн. грн., товари та послуги – до 200,0 тис. грн.) через систему  публічних електронних державних закупівель ProZorro. У виняткових випадках здійснювати закупівлі  вартість яких дорівнює або перевищує 10 тисяч гривень для товарів та послуг без системи  публічних електронних державних закупівель ProZorro за погодженням з президією районної ради чи  комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків, економічних питань, розвитку підприємництва та залученню   інвестицій    Володимирецької районної ради.

Здається, що все ніби зрозуміло. Та на останньому засіданні  президії районної ради, що відбулося 2 листопада, керівники шкіл, відділів та управлінь району почали зносити листи-клопотання з проханням дозволити закупівлю послуг та робіт в обхід системи Prozorro. Шість таких питань порядку денного депутати не погодили та зобов’язали замовників здійснювати через систему закупівель ProZorro. То чому ми так боїмося прозорих закупівель? Питання відкрите, адже наш обов’язок - надати платникам повну і головне, чесну відповідь на питання - куди район спрямував їхні податки.

Наші рекомендації: не бійтеся нового, варто спробувати. Обовязково зареєструйтеся в системі (рано чи пізно кожен змушений буде працювати лише там), бо хоча в нас далеко не всі закони ідеальні, але коли вони діють зявляється порядок і надія на прогнозованість майбутнього, а разом з цим і порядок.

Заступник голови районної ради,

депутат фракції ВО«Свобода»

Володимир Савонік

 

 

 

У вас недостатньо прав для коментування.