Авторизація

HomeГромадиГромадиProZorro: Чи боїмося курсу на чесну витрату податків?

ProZorro: Чи боїмося курсу на чесну витрату податків?

( 1 Vote )

З 1 серпня цього року вступив в силу для усіх замовників послуг чи робіт за державні кошти Закон України «Про державні закупівлі» (далі - Закон).

Як і зазвичай, апарат районної ради розпочав його вивчення та виявив кілька цікавих речей, головна з яких та, що державу не цікавить те, куди буде витрачено замовником суми на купівлю до трьох тисяч, бо такі суми навіть не піддаються реєстрації.

Окрім того, частина 1 статті 2 цього Закону говорить, що замовник до 200 тис. (послуги) і до 1,5 млн. (роботи) гривень може використовувати систему  ProZorro (http:prozorro.gov.ua) за бажанням і подає звіт про укладення договору тільки від 50 тис. гривень.

Отож, виникає думка, що державу цікавить відкритість у торгах на мільйони. А на районному рівні придбання товару за наші податки на 50 тис. це багато чи мало? Питання, думаю, риторичне. Тому, на сесії районної ради 22 вересня прийнято рішення № 106 «Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік», де в пункті 13 зазначено, що установам та організаціям – розпорядникам бюджетних коштів, що фінансуються з районного бюджету здійснювати закупівлі, вартість яких дорівнює або перевищує 10 тисяч гривень для товарів та послуг та не перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 закону України «Про публічні закупівлі» (роботи –до 1,5 млн. грн., товари та послуги – до 200,0 тис. грн.) через систему  публічних електронних державних закупівель ProZorro. У виняткових випадках здійснювати закупівлі  вартість яких дорівнює або перевищує 10 тисяч гривень для товарів та послуг без системи  публічних електронних державних закупівель ProZorro за погодженням з президією районної ради чи  комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків, економічних питань, розвитку підприємництва та залученню   інвестицій    Володимирецької районної ради.

Здається, що все ніби зрозуміло. Та на останньому засіданні  президії районної ради, що відбулося 2 листопада, керівники шкіл, відділів та управлінь району почали зносити листи-клопотання з проханням дозволити закупівлю послуг та робіт в обхід системи Prozorro. Шість таких питань порядку денного депутати не погодили та зобов’язали замовників здійснювати через систему закупівель ProZorro. То чому ми так боїмося прозорих закупівель? Питання відкрите, адже наш обов’язок - надати платникам повну і головне, чесну відповідь на питання - куди район спрямував їхні податки.

Наші рекомендації: не бійтеся нового, варто спробувати. Обовязково зареєструйтеся в системі (рано чи пізно кожен змушений буде працювати лише там), бо хоча в нас далеко не всі закони ідеальні, але коли вони діють зявляється порядок і надія на прогнозованість майбутнього, а разом з цим і порядок.

Заступник голови районної ради,

депутат фракції ВО«Свобода»

Володимир Савонік

 

 

 

Коментарі   

 
+11 # Гiсть 05.11.2016, 12:50
Савонік забагато на себе бере. Закон пише, що можна до 200 тис.закуповуват и, а він знизив до 10 тис., таким чином написав "новий закон". А для чого? "Для погодження з президією районної ради чи комісією районної ради". Тобто приходьте, ми розкажем що можна і без Прозоро, але скажем де і в кого купувати! Корупція однако...
Відповісти
 
 
+1 # Гість 08.11.2016, 10:34
Шановний модераторе, пропоную ввести якусь перевірку для гостей, що пишуть коментарі не читаючи тексту. Я от прочитав і повністю згоден з позицією депутатів(це слово підкреслюю), бо до чого тут савонік, коли за рішення голосують усі депутати, а ще вважаю таке рішення справді дуже хорошим, бо на 200тис. справді відмити можна щось дуже серйозне, а депутати припинили це - всіх депутатів не підкупиш, а спробуєш отримаєш розголос і втратиш роботу і авторитет. Рада нарешті запрацювала. Дякую
Відповісти
 
 
+8 # Гiсть 08.11.2016, 19:20
Ти і є один із них, бо не тільки тексту, але й законів не читаєш. З якого часу райрада (що запрацювала) закони почала писати (вносити зміни)? :-x Може попросити районних обранців закон по бурштину прийняти чи податки знизити для району? Як тобі? :-*
Відповісти
 
 
-1 # Гість 10.11.2016, 15:52
В такому випадку кажуть: - Ти йому пісяй на голову, а він усеодно каже, що то дощ іде. Які бляха зміни в законі? Точно сліпець попередній коментар написав. То є РІШЕННЯ райради, яке закону не суперечить, а допомагає платникам податків розібратись куди витрачають їхні гроші. [цитата]"...роз порядникам бюджетних коштів, що фінансуються з РАЙОННОГО бюджету..."
Відповісти
 
 
+4 # Гiсть 10.11.2016, 22:42
Хто тебе в школі вчив? Тому що ВУЗ ти навряд чи закінчив.
Ось декілька прикладів:
- у 2016 році кримінальна відповідальніст ь настає якщо вартість викраденого чужого майна перевищує 137.8 гривень.(ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення) , у разі прийняття рішення райрадою можна садити і за 10 грн.
- стаття 136. Ставки податку 136.1. Базова (основна) ставка податку на прибуток становить 18 відсотків, для Володимирецьког о району можна було б встановити 10%!
- згадно НАКАЗУ МВС від 13.04.2012 № 320 паспорт громадянину України видають в 16 років, чому б в районі не видавати з 10 років?
- Верховна рада не прийняла закон про видобуток бурштину, чому б його не прийняти райрадою?

ЗУ "Про місцеве самоврядування"

Стаття 2. Поняття місцевого самоврядування

1. Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальніст ь органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

поміть собі: в межах Конституції і законів України, а не внесенням змін, зниженням ставок, меж, сум, віку і т.д.

P.S. це рішення діє першої скарги...
Відповісти
 
 
+1 # Гість 11.11.2016, 10:50
Цікаво чи депутати районної ради хоч трошки думали коли приймали таке рішення адже з яких податків буде наповнятися бюджет району якщо всі тендери будуть вигравати фірми, що зареєстровані за межами району. І яким чином можливо буде перевірити добросовісна фірма чи ні?
На скільки оперативно зможе зібратися президія районної ради у разі виникнення надзвичайної ситуації такої наприклад як ліквідація буревію при якому пошкоджено покрівлі в ФАПі чи школі, адже розпочати роботи буде неможливо без рішення сесії про надання згоди на заключення договору бо в іншому випадку доведеться розробляти проектно-коштор исну документацію та проводити тендер, а всі ці процедури можуть затягнутися на місяць.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 44 гостей на сайті