HomeГромадиГромадиРеалії та віртуальне марення так званої "Поліської народної республіки"

Реалії та віртуальне марення так званої "Поліської народної республіки"

( 0 Votes )

Деякі «блогери» та по сепаратистськи налаштовані журналісти неодноразово розміщували у ЗМІ інформацію щодо намагань окремих мешканців північних районів Рівненської області створити т.зв. «Поліську народну республіку» (надалі «ПНР»), нібито через реальну втрату українською владою контролю за ситуацією на місцях та «феодалізацією» України.

Однак, проаналізувавши інформацію та поспілкувавшись із окремими мешканцями північних регіонів Рівненської області, розумієш, що реалії не мають нічого спільного з віртуальними інформаційними вкидами проросійських тролів.

Українське суспільство, з 2014 року одночасно із анексією Криму, сепаратистськими «бреднями» «ЛНР/ДНР» отримало й цілий ряд гострих проблем, пов’язаних із бажанням, починаючи із пересічних українців і закінчуючи криміналітетом та їх владними покровителями, заробити гроші на незаконному відобутку бурштину.

Отримавши жорстку відсіч від українських воїнів на Донбасі, вище політичне керівництво РФ так і не змогло реалізувати свої «імперські» плани по захопленню територій східних областей України. Натомість наявні ресурси (як людські, так і фінансові) були перенаправлені на дестабілізацію ситуації в північних регіонах України.

Спочатку кремлівські куратори з допомогою колишніх соратників Януковича намагались «в темну» втримати контроль за бурштиновими територіями. До цієї гібридноїоперації долучились і доморощені адепти «русского мира», які поширювали серед бурштинокопачів інформацію щодо необхідності проголошення т.зв. «Поліської народної республіки». Однак ці заклики не знайшли своєї підтримки.

Адже місцеві надто поспішали використати кризові явища всередині держави виключно для особистого збагачення, бо усвідомлювали, що після вирішення основних питань, пов’язаних із забезпеченням територіальної цілісності України, влада наведе порядок й на території північних регіонів.

І час настав – 17 березня 2015 року тодішній керівник Рівненської області Чугунніков звернувся до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням ввести на територію північних районів підрозділи Національної гвардії для наведення порядку. В результаті це дало свої позитивні наслідки.

Наразі тільки в межах Рівненської області правоохоронцями було вилучено більше 3 тонн незаконно видобутого бурштину, не кажучи вже про кількість вилучених мотопомп та притягнутих до юридичної відповідальності осіб.

Зрозуміло, що в такі короткі терміни неможливо повністю припинити грабіж надр нашої держави, оскільки в країні на даний момент існує багато більш нагальних проблем, у т.ч. економічного плану.

Сподіватимемось, що реформи, які впроваджує влада, в найкоротший термін позитивно відобразяться на українській економіці та дадуть громадянам можливість отримувати достойну заробітну плату. А старателі після легалізації видобутку бурштину поповнюватимуть бюджет України.

Ну а «марення» про «Поліську Народну Республіку» нехай так і залишаться «маренням» доморощених сепаратистів.

Інна Іллючок

ілюстрація з мережі Internet

 

У вас недостатньо прав для коментування.