Авторизація

HomeГромадиГромадиЧи варто проводити мотоестафету наступного року? (+опитування)

Чи варто проводити мотоестафету наступного року? (+опитування)

( 5 Votes )

Останні кілька років у суспільстві розгортаються суперечки щодо доцільності святкування 9 травня за радянським зразком. І хоча в Україні вже запроваджений День пам’яті та примирення 8 травня, 9 травня досі залишається вихідним днем і державним святом.

Однією з родзинок святкування Дня Перемоги у нашому районі є проведення мотоестафети. Ми вирішили поцікавитися у представників влади, депутатів і в пересічних жителів району, як вони ставляться до цього свята і чи доцільно проводити мотоестафету на наступний рік?

Свою думку висловив селищний голова Володимирця Олександр Осмолович, 51 рік: «Стільки років був такий захід, на який люди йшли самостійно – ніхто їх не кликав, не просив, не гнав. Вони самі масово сходилися. У нашому районі лишилися одиниці учасників бойових дій. Я вважаю, що поки живі ці люди, ми повинні проводити мотоестафету, адже вона дуже важлива для кожного ветерана як символ перемоги над нацизмом у тій далекій війні».

Олександр Бобрик, 58 років, депутат районної ради: «Я вважаю, що недоцільно проводити мотоестафету 9 травня. Колись два диктатори заволоділи цим світом – Гітлер і Сталін. Відповідно, створили бійню, в якій загинула велика кількість людей. Зараз влаштовувати в цей день усі ці п’янки не доречно. Мотоестафету як родзинку нашого району я пропоную перенести на 24 – серпня. А проводити її 9 травня – це показово».

Володимир Турчик, 55 років, депутат районної ради: «Я пропонував ще у минулому році перенести святкування на 8 травня – День пам'яті та примирення. Все таки це важливий момент в історії, і його не варто забувати. Святкування 9 травня – це радянська традиція, не варто до неї повертатися. Мотоестафету теж варто, на мою думку, перенести на 8 травня. У цьому році не проголосували за фінансування, бо тут є свої нюанси – голосування на президії як такого нема. Більшість висловила свою думку: не варто виділяти кошти на проведення мотоестафети. Як на мене, то хай би виділили гроші. Тим більше, це не така велика сума».

Олександр Першута, 29 років, депутат районної ради: «Як такої доцільності у проведенні мотоестафети я не бачу. По-перше, ветеранів у нашому районі лишилося не так вже й багато – 16, а по-друге, мені здається, що краще в цей день виділити більшу до допомогу нашим ветеранам, аніж організовувати мотоестафету. Її варто перенести на 24 серпня – День Незалежності. Бо виходить так, що на 9 травня люди збираються і святкують, а на день Незалежності переважна більшість людей – у полі. Це не правильно».

Олександр, 35 років: «Визнаю лише 8 травня – День пам'яті та примирення. Вважаю, що про радянський День перемоги 9 травня вже давно варто забути. Ми відмовляємося від радянських назв вулиць, пам’ятників Леніну, але продовжуємо святкувати радянське свято з радянською символікою. Вважаю, що таке святкування є недоречним. Тим більше в Україні війна, а ми святкуємо День перемоги. Я швидше мрію відсвяткувати перемогу у нинішній війні, ніж повертатися до старих часів, коли багато які речі сприймалися по-іншому».

Надія, 68 років: «Я вважаю, що про таке свято не варто забувати, бо це наша історія, історія ветеранів. Хочеться, аби люди пам’ятали про те, що відбувалося 72 роки тому. Мій батько воював, а ви хочете забрати у них це свято? Для мене воно теж є дуже важливим. Так гарно, коли люди збираються, дітки з жовто-блакитними кульками, сирена мотоестафети. Це ж свідчення Великої Перемоги, яка дуже важлива для нас!».

Антоніна, 44 роки: «Якби там не було, але це наша історія – ми її повинні пам'ятати. Щороку в цей день багато людей покидає роботу і йде зустрічати мотоестафету. Правда, я чомусь була впевнена, що її цього року не буде, але свято відбулося. Не так, як 6 років тому (тоді було набагато цікавіше, людей було більше, колона була чисельнішою), але тим не менш – людей було багато і цього року».

Юрій, 46 років: «Це свято вже віджило своє, так само і віджила своє мотоестафета. З цим потрібно змиритися, а не когось звинувачувати. Ветеранів у нашому районі вже практично немає. Це їхнє свято, а не наше. Наше буде тоді, коли закінчиться війна на сході, в якій ми переможемо. Тим більше, на це свято щороку збирається все менше й менше люду. А проводити його для галочки… Чи варто?».

Ольга ПЕШКО.

Коментарі   

+23 # Гість 11.05.2017, 11:32
Слова останнього вражають "це їхнє свято (ветеранів)"! Люди ви що, забули чи не знаєте яка ціна Перемоги була?! "Їхнє свято" - і це при живих ветеранах, тих людей, які бачили те пекельне горнило війни, воювали за Батьківщину, за майбутнє, ЗА НАС З ВАМИ! Юрій, 46 років, ГАНЬБА тобі!!! і тим хто підтримує його слова.
Відповісти

+5 # Гість 11.05.2017, 13:03
Просимо редакцію - добавте голосування в стяттю.
Відповісти

+11 # Гість 11.05.2017, 16:39
Дякую Надії і Антоніні за коментарі. Всі інші - схаменіться. Ви хоч свої думки вголос не висловлюйте, бо стає моторошно. Я не бажаю Вам нічого поганого, але якби Ви самі пережили пекло тої війни, то сьогодні не були б такими жорстокомислячи ми вискочками. Ви що,хочете показати себе самими розумними і дотепними? То покажіть свій розум і винахідливість у чомусь іншому, корисному для людей і суспільства. І при чому тут мотоестафета до Дня незалежності? Як вона буде дивитися на День незалежності? Ось Вам і нагода показати себе, запропонуйте свій варіант проведення свята Дня незалежності, щоб люди не йшли на городи, а йшли з піднесенням на свято. Президент України сказав, що не допустить переписування історії. Але прийдуть часи, коли знову будуть перейменовувати вулиці, міста, руйнувати памятники... Уявіть, як колись діти-внуки АТОвців будуть перекидати памятники, стирати з памяті своїх Героїв батьків-дідів. Як ми відносимося до історії, так і вона до нас. Памятаймо - і нас будуть памятати!
Відповісти

+24 # Гість 11.05.2017, 21:10
І справді, як вона буде дивитись на день Незалежності?
Проведення помпезних святкувань з проїздами, проходами, пробігами ввели при Брєжнєву. При Сталіну та Хрущову було не до цього. Тому особи, які застали ті святкування з танцями, піснями, 100-грамами і виїзною торгівлею бочковим пивом, мають глибоко вкорінене почуття ностальгії за тими часами. Вони будуть плювати на все нове, впруться в землю чотирма кінцівками, але традицію Брєжнєва порушити не дадуть- бо це традиція їх молодості, коли в тілі кипіла енергія, коли хотілось жить.
А про учасників війни з Японією всі мовчать, наче її не було, наче не було жертв. Просто Брєжнєва там не було- тому придворні історики її оминали увагою.
Відповісти

-13 # Гість 11.05.2017, 17:22
Мотоестафету як і сам захід памяті вже давно потрібно реформувати,зал учати як найбільше молоді до велопробігу це і для здоровя добре та для підтримки самих заходів памяті,скоріш націоналізувати до 24 серпня,адже у В.В.В брали участь не тільки радянські визволителі здебільшого акцентуючи на воїнах москви які перетягли історію на свою сторону,а й воїни УПА,воїни національно визвольних змагань,та партизанські загони,які були здебільшого сформовані з місцевого населення народу України.
Зверніть увагу що 24 серпня як свято незалежності за яку і сьогодні кладуть голову наші побратими,відбу вається для галочки на який сходяться переважно працівники організацій.Тод і бути краще прикрасити естафетою та пробігом саме на день Незалежності тоді буде можливість повно масштабно залучати і учасників теперішньої війни,вже сучасної новітньої історії України.
Відповісти

-12 # Siegfried 11.05.2017, 20:16
чому б і ні? Класно, мудро. Можна далі розвивати цю думку. Мені подобається.
Відповісти

+4 # Гість 11.05.2017, 19:02
Ми не забуваємо ветеранів! Відвідайте їх у любий день року і вони будуть щасливі. Але такі масштабні заходи чи святкування не є доречними в цей день. Чи не буде доцільнішим використовувати кошти виділені на естафету для покращення життя тих самих ветеранів!? Більшість з них хворі, лежачі, є паралізовані та одинокі. Ви думаєте вони йдуть зустрічати колону техніки? Ні, вони чекають що їх навідають, надіятися що їх не забули... Я особисто не проти проведення естафети та це має бути на День Незалежності, День Пам'яті, День Прапора адже ми боремося за вільну, європейські Україну.
Відповісти

+48 # Гість 12.05.2017, 03:11
Ой як гарно всі кричать про ветеранів, шану. У Володимирці їх аж три. Одного з них знаю і я. Хороший чоловік під 100 років. Ледь пересувається по хаті. Живе з внуком і його багатодітною сім'єю, де ще й дитина інвалід. Місця в хаті не вистачає. А один правнук вже й дорослий, може й свою сім'ю скоро створить. Та чомусь коли сім'я ветерана просить участка під забудову, щоб не спати на головах, а розширитись, то чомусь всі зразу забувають про заслугу ветерана. Сумно від лицемірної поваги :-x
Відповісти

-9 # Гість 12.05.2017, 08:31
О_о :o , стаття про будівництво заводу в районі :lol: Да так, десь через років 100)

"Нежиттєздатність економічної анархії капіталістичних відносин, що є причиною соціальної несправедливост і. Головний порок капіталізму - зневага людської особи. Відчуження людини при капіталізмі, прагнення до наживи і користолюбства, відзначу, що демократичне суспільство само по собі не може обмежити свавілля капіталістичної олігархії, і забезпечення прав людини стає можливим лише в умовах планової економіки" / Альберт Ейнштейн

усім ветеранам, усіх фронтів, вічна пам'ять. Громадянам успіхів)
Відповісти

0 # Гість 12.05.2017, 11:31
Ми так і не визначилися хто ми є. Чи то ми українці, які здобули свою державу зі своїми цінностями, чи то ми є нащадками "єдіного советского народа", який поза нами був тільки російським радянським народом, привілегійовани м, який нас мав в *упі. Але ми цього не помічали до недавнього часу, коли російський народ показав себе у "всій красі", розпочавши криваву війну з "хохлами". Тепер чи то свідомо чи то несвідомо підтримуємо російські радянські традиції, замінивши хіба прапори. Подивіться як святкували Дєнь Пабєди в Москві, на окупованих територіях в Донецьку-Луганс ьку. Там хтось згадував про вклад українців в перемогу над фашизмом? Пам*ятаєте, що говорив Путін? Майже як на базарі-"Вас тут і нє стояло",мовляв, перемогу ми одержали б і без України. Тому вшановувати ветеранів потрібно без радянської помпи. І ще чи будемо робити автомотоестафет у коли відійде у вічність останній ветеран? Мабуть будемо.
А День Незалежності України? Якої України? Ми ще далеко від неї, в совку.
Відповісти

-1 # Гість 12.05.2017, 21:37
Як добре бути оригіналом щоб щось да бекнути.Історія Держави стоїть не на ідеологічних побрехеньках а на фактах які малюють сьогодення.Держ аву будує народ а не оригінали -коментатори тих чи інших подій нашої історичної Правди.Да та війна була з гвардійськими стрічками ,а не георгіівськими але мало хто хоче шевелити мозгами і вдуматися про те що творим ,те стосується і мотоестафети.
Відповісти

+3 # Гість 13.05.2017, 12:25
Що ж ви хотіли сказати?
Відповісти

+6 # Гіcть 12.05.2017, 22:07
Цікаво, що рік назад був такий же результат опитування http://polissya.net/news/v-raioni/2425-chu-varto-sviatkyvatu-den-peremogu.html
Відповісти

-3 # Siegfried 13.05.2017, 06:05
Але я свою думку змінив. Хоч і не на 100% І вважаю це правильним.
Відповісти

-4 # Гіcть 13.05.2017, 07:41
Ти можеш змінювати свою думку скільки завгодно раз, але ІСТОРІЯ ВІД ТОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ.
Відповісти

+1 # Flover 13.05.2017, 11:39
Ми творимо історію. МИ! І якщо правильно мислити - історія буде гарною.
Відповісти

+2 # Свій 13.05.2017, 13:26
До дупи історія. Треба жити сьогоднішнім днем. Нехай наші нащадки про нас пишуть а маємо жити і творити. Треба заборонити ВСІ радянські свята, російську мову, продаж російських товарів і дипвідносини з Московією. Дайте на виборах дорогу справжнім патріотам і вони не підведуть!
Відповісти

+4 # Гість 13.05.2017, 14:13
А що робити з наполовину російськими дітками?
Відповісти

-2 # Свій 14.05.2017, 17:25
Навчати бути козаками. І негрів теж.
Відповісти

+10 # Гість 13.05.2017, 13:36
Та в нас історію систематично переписують, про що тут говорити. От при совєтському союзі УПА були бандитами, а зараз такі ж герої, як і ветерани ІІ світової війни. Все є відносним. Для когось Чингісхан - загарбник, а в Монголії великий привитель, який розширив території своєї країни.
Відповісти

-8 # Ольга Карпач 13.05.2017, 13:47
Я думаю, що варто, оскільки створивши такий прецедент - ми з часом не будемо вшановувати пам'ять і загиблих на сучасній війні, яка теж розпочата не нами і ведеться на за наші інтереси
Відповісти

-4 # Гість 14.05.2017, 21:07
інтереси Фірташа, Коломойського, Ахметова или Абрамовича, Мордашова :lol:
а взагалі класну думку штовхаєте, на відміну від цієї усієї сірої маси тут. Браво, Ольга ;-)
Відповісти

+3 # Ольга Карпач 13.05.2017, 13:49
До речі, у нас так і надалі всі свята - як радянські, так і не радянські, асоціюються з п'янкою, напевно в цьому і є найбільша проблема, а не хто якою мовою говорить і що святкує
Відповісти

+6 # Siegfried 13.05.2017, 15:26
Пані Ольго, так воно і є. Все перетворюється в п'янку. Тому й асоціюється саме так. І не обов'язково зі спиртним. П'яним можна бути від ейфорії, від брехні і самообману, від самоствердження , від жаги до грошей здобутих нечесним шляхом, або роздерибаняних. ..
Відповісти

+6 # Свій 14.05.2017, 17:28
У нас всі свята перетворюються в пянку. Заборонити продавати алкогольні напої. Нація має бути тверезою і тоді буде тверезий розум. Геть олігархів - власників алкогольних заводів!
Відповісти

+7 # Гість 14.05.2017, 19:57
А ще нація має бути здоровою і тоді буде мати більше сили. Геть виробників, імпортерів і продавців ліків, обійдемось травами. Геть продавців нафтопродуктів і транспортних засобів- ми будемо ходити пішки, або їхати волами- це наш національ-ний вид транспорту. Геть всіх торгашів і комерсантів, що труять народ преміксова ним м"ясом. Геть селян які труять жука. Геть. Геть.Геть.
Пропоную наступного проку в цю погожу пору провести піший похід з Володимирця до Телкович, там форсувати Стир і через Мульчиці, Озерці до Вараша- Полиць Ромейок. Городця Цепцевич Кідер. По дорозі підбирати місцеве населення. І так до Трійці повернутись до Володимирця. Ветеранів війни і гармоніста везти волами- щоб не випереджали колону і не забруднювали повітря. Провести святкування без п"янки. Всім вдягнути вишиванки, підв"язати личаки, і співати залюбки. :lol:
Відповісти

+9 # Гість 15.05.2017, 11:37
Такі всі ура патріоти що най йому грець :lol: Ви порядок навести не можете в районі, чорт зна що робиться, над цим треба думати на не голосувати за 9 травня чи проти. Тьху.
Відповісти

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 77 гостей на сайті