Хто кришує земельні оборудки у Володимирецькому районі? (+фото)

( 1 Vote )

15 квітня відбулося засідання президії районної ради, на порядок денний якої було внесено 18 питань. Серед них - 15 питань, які виноситимуться на розгляд сесії районної ради, погодження договорів оренди приміщень у лікувальних закладах району, за­слуховування звітів керівників комунальних закладів району (ДЮСШ, МНВК «БАМ» та БШЮ), розгляд кло­потань та доцільність проведення 50-ої мотоестафети.

Щодо відповідних комунальних закладів, які раніше фінансувалися з видатків освітянського кошика, а те­пер їх утримання лягло на кошти місцевого бюджету і стало непосильною розкішшю, то, скоріш за все, після детального вивчення на відповідних депутатських ко­місіях, сесії буде рекомендовано їх закрити як нерен­табельні або перепідпорядкувати. Скажімо, вартість підготовки одного учня-водія у МНВК категорій А, В, С за два роки навчання обходиться бюджету більше 20 тисяч гривень, тоді як у профільних автошколах такі ж тримісячні курси обходяться у 5-6 тисяч гривень. А дитячо-юнацька спортивна школа вже кілька років не бере участі у змаганнях через брак коштів на виїзди.

По питаннях сесії в принципі не біло нічого сен­саційного (депутати розглядатимуть здебільшого бюджетні коригування, зміну меж деяких населених пунктів та затверджуватимуть різноманітні програми). Тож найбільш скандальним було засідання земельної комісії, яке передувало президії.

Комісія озвучила інформацію про дуже цікаву оборудку із дорогоцінними землями на території Старорафалівської сільради. Дорогоцінними в прямому сенсі, бо мова йде про схеми на мільйони доларів. Проблему цю гостро підняв депутат районної ради, голова по­стійної комісії з питань регламенту, діяльності право­охоронних органів та боротьби з корупцією, розвитку територій та європейської інтеграції Микола Волчецький, і підготував відповідний депутатський запит на ім'я голови Володимирецької райради.

Отже, схема така: громадянин хоче взяти кілька гектарів землі для ведення особистого селянського господарства за межами свого села. Оскільки наді­лами, які не входять у межі відповідних населених пунктів, розпоряджається не сільська рада, а райдержадміністрація, заявник звертається до РДА. Та ви­вчає питання і як нема зауваг, видає відповідне роз­порядження.

Через якийсь час той же заявник клопочеться пе­ред РДА про зміну цільового призначення, оскільки замість особистого селянського господарювання він уже хоче займатися «індивідуальним садівництвом». Цей статус дозволяє будувати на таких земельних на­ділах будиночки до 2 поверхів включно, згідно недав­ніх змін у законодавстві такі дачні будинки отримують власну адресу, а їх власники - законну «прописку». Перед тим ділянка ділиться на кілька менших діля­нок. Видається відповідне розпорядження голови РДА про зміну цільового призначення земель, і Управління Держгеокадастру укладає договори оренди з власни­ком. Тепер власник може спокійно продавати поділені шматки ділянки усім бажаючим. Така схема уже була реалізована на території Старорафалівської сільської ради, яка межує з Кузнецовськом, і принесла авторам ідеї шалені прибутки, адже сотка землі в місті атомни­ків коштує від 1 до 2 тисяч доларів.

Подібні схеми торгівлі «золотою землею» депутат побачив і в намірах садово-городнього товариства «Затишок» та ТОВ «Електропрактика». Цитую до­слівно: «Головним управлінням Держземагенства у Рівненській області (у 2016 році воно було реоргані­зоване в Управління Держгеокадастру - ред.) згідно договору оренди від 17 березня 2015 року для веден­ня товарного сільськогосподарського виробництва ТОВ «Електропрактика» надано в строкове Користу­вання земельну ділянку кількості 5,8155 га та обслу­говуючому кооперативу «Садово-городнє товариство «Затишок» в кількості 7,9188 га для ведення товарно­го сільськогосподарського виробництва.

Згідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, адреса знаходження земельних ділянок: Рівненська обл., Володимирецький р-н., Старорафалівська сільська рада (район автозаправ­ки «Журавлина» м.Кузнецовськ). Родючість земель, де знаходяться вищезгадані ділянки, значно нижча, ніж в інших місцях Володимирецького району, що ще раз підтверджує те, що земельні ділянки отримували­ся для використання не за призначенням. За дани­ми Кузнецовської ОДПІ, обслуговуючий кооператив «Садово-городнє товариство «Затишок» податкову звітність подає з прочерками, а за даними Старора­фалівської сільської ради земельна ділянка, отрима­на ними в оренду площею 7,9188 га, не оброблена для вирощування посівних культур. Незважаючи на це, розпорядженням голови Володимирецької РДА в березні 2016 року обслуговуючому кооперативу «Са­дово-городнє товариство «Затишок» дозволено вне­сти зміни до цільового призначення 7,9188 га земель із «для ведення особистого товарного сільськогоспо­дарського виробництва» на «для садівництва». Після цього невідомі особи, представившись засновниками товариства «Затишок», пропонували одній із жите­льок м. Кузнецовськ, яка 10-15 років без будь-яких документів використовувала частину ділянки для огороднього садівництва, придбати у них цю ділянку з розрахунку 52 тис. грн. за 0,01 га. [...]

Для довідки: ринкова вартість 0,01 га вищезгада­них земельних ділянок в районі м.Кузнецовськ - від 26 тис.грн. до 52 тис. грн. Сума збитків для громад ра­йону становитиме 36-72 млн. грн.!» - кінець цитова­ного документа.

Наче все законно і прозоро, а в результаті виходить поле для махінацій. Отака ціна одного підпису чиновника: шахраям може дістатися до 2 мільйонів доларів, а учасники АТО та інші претенденти ще роками добиватимуться права на законом гарантовану їм земельну ділянку.

У результаті депутати вирішили звернутися і проси­ти голову Рівненської ОДА зобов'язати обласне управ­ління Держгеокадарсту розірвати договори оренди земельних ділянок із вищеназваними орендарями та розподілити їх і передати учасникам АТО із Кузнецовська і району (всього їх у нас нараховується 300 чо­ловік).

Побачимо, як справа закрутиться далі...

 
 
 

 

Сергій СКІБЧИК, за матеріалами президії.

 

Коментарі   

 
+82 # Siegfried 24.04.2016, 14:33
Може я не в тєму, але що то за чудо майструють на тротуарі біля "Чилі"? Все б то нічого, але ділянка вул. Соборної між С.Радою і Св.Успенською церквою перетворилася з пішохідної на транспортну. Тому тротуар зайняти аж від "Перця" і до проїзджої частини - це безпрєдєл. Як нам ходити? Або вернути Соборній статус "креаційної", чи як там правильно його назвати?
Шановні депутати і пане голово С.Ради, якщо ви оце читаєте, нада шото рішать. Це у вас під самим носом діється.
Відповісти
 
 
+58 # Гість 24.04.2016, 17:54
Перекривати тротутар МАФом це "безпредєл" повний, цікаво почути хто дав дозвіл депутатам від "ЧіліСвобода"?
Відповісти
 
 
+18 # Гiсть 26.04.2016, 22:12
Кажуть дозволу ні селрада не адміністрація не давали (може райЗрада дала?). Свобода при владі - от і весь дозвіл. Разом із радикалами кришує забудову тротуарів. Гей :-) , Скібчик, проведи розслідування: Хто кришує перчика Чілі!
Відповісти
 
 
+19 # Гість 26.04.2016, 23:10
А Осмолович з Лосінцем з зав'язаними очами ходять на роботу, що не як не реагують на самовільну забудову?
Відповісти
 
 
+5 # Siegfried 27.04.2016, 07:59
Не давала і не забороняла. Скібчик це питання навряд чи буде досліджувати спейшеле фу ю і для всіх. Олексій Остапович може щось "рознюхати" і написати в коментарях, але це як мертвому хвойні ванни і джакузі. Так і хочеться процитувати Шевченка:
Не ждіть хиренної ви волі. Вона заснула.
[Якийсь казьол її приспав]
(А далі йдеться ПРО СОКИРУ) що треба обуха сталить
Та добре вигострить сокиру і заходиться вже будить.
Відповісти
 
 
+8 # Гість 26.04.2016, 20:43
А головний архітектор Марковець напевне по центру не ходить, чи бакси очі закрили.
Відповісти
 
 
+8 # гість 27.04.2016, 14:57
То є головний клоун,а не архітектор,щоб моя воля я б дав 6 років за явну бездіяльність в виконанні своїх прямих обовязків!Гнати к чорту назад корови пасти бо нездатне більше ні на що!!!
Відповісти
 
 
+13 # 8888 26.04.2016, 20:59
В мене також питання не в тєму-яке чудо дає дозвіл на роздовбування головної стіни в 2-поверховому приміщенні Оранти(навпроти Чілі)на 1-му поверсі,щоб поставити наступний магазин!!ідеш по вулиці і диву даєшся винахідливості наших підприємців??лю ди куди ми котимся?
Відповісти
 
 
+10 # Гість 28.04.2016, 10:28
То на аптеку "Подорожник" готують приміщенняА по Чилі вже прокуратура вмішалася і селрада видала припис все розібрати к чортовій матері. Перчики в даному випадку переперчили (тобто перегнули)
Відповісти
 
 
+39 # Гість 24.04.2016, 17:48
Президія "районної ЗРАДИ" це круто... :lol:
Відповісти
 
 
+16 # Ангел 24.04.2016, 21:48
А ще хочу нагадати про "халатну" роботу наших земельних структур, на які не можна найти управу. От має людина державний акт на землю і радіє, що володіє землею, може її продати, подарувати, оформити спадок. Та не тут то було. Все залежить "криворукий" чи нормальний землевпорядник вносив дані в кадастрову карту. От ми вже рік б'ємося з земельним відділом, та так і не можемо добитись хоч якогось руху, наробили помилок, а виправляти не хочуть. От наводжу приклад, як "легким движением руки" хтось володіє земельними ділянками в місцевому басейні. Отак живе людина і думає, що володіє земельною ділянкою по вулиці Садовій, на ділянці будинок. А ж ні, завдяки роботі наших землевпорядникі в, людина володіє не своїм подвір'ям і городом, а ділянкою в басейні.
Чекаю коментарів начальника земельного відділу.
Відповісти
 
 
+11 # Гість 25.04.2016, 08:33
Це в нас ділянка на басейні отже я можу на островку робити собі що хочу бо по карті земельного кадастру це моя ділянка.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 25.04.2016, 10:47
І от як з цим боротись, в нас інша ситуація, ми не можемо свою ділянку розмістити на кадастровій карті, бо там вже розміщена сусіда. Вже рік б'ємося і без толку. Кожен раз коли приходим в земельний відділ, вони кажуть, що на протязі двох тижнів підсуніть ті злощасні 4 ділянки і розмістять нашу, та вже рік ні чого не змінюється, вже мабуть треба в суд подавати на бездіяльність державних структур. І не буде в нас змін в державі, якщо на вирішення такої дрібниці потрібні роки. І я чекаю коментарів від земельного відділу та голови адміністрації Хоружого, коли закінчиться цей "беспредел".
Відповісти
 
 
+2 # bond_007 26.04.2016, 11:58
Гість, доброго дня!
А можна трохи конкретики, про які ділянки йде мова, де знаходяться вони??? Після отримання необхідної інформації буде надана більш детальна відповідь на Ваші питання!!!
Відповісти
 
 
+5 # Гість 26.04.2016, 13:02
Вулиця Аеродромівська, 4 ділянки розмістили не правильно, рік мені обіцяють їх піддвинути на їхні місця, та не роблять ні чого. Та справа ж не у ділянках, а в методах роботи. Невже за рік часу, після виявлення помилки (дякую землевпоряднику селищної ради, що показам її), не можна було виправити і видати всім правидьні документи? А саме цікаве - вони ж себе винними ні хто не вважають, виноваті люди, що посміли вимагати.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 26.04.2016, 13:04
А ще краще в земельному відділі запитайте. Вони в курсі, які 4 ділянки потрбно розмістити правильно.
Відповісти
 
 
+44 # Гість 25.04.2016, 09:28
"святий" депутат волчецький обізнаний досконально з такими схемами, бо сам їх донедавна "мутив". А тепер депутатські загребущі руки знову хочуть взятись за старе, попутно знищивши конкурентів по незаконних оборудках. (жаба ж то давить) :-x
Відповісти
 
 
+29 # Гість 25.04.2016, 12:26
Та дайте тому "святому" депутату такий само кусок землі і він буде мовчати як риба у воді. У нас в районі традиційно за справедливість бореться депутат іншої фракції,а цей і землі хоче мати кусок, і у "борця за справедливість" кусок хліба забрати. Так не буває. Виберіть, пане депутат, щось одне та й дерибаньте.
Відповісти
 
 
+13 # Гість 26.04.2016, 11:16
То де все-таки коментарі уповноважених осіб: Хоружого, Осмоловича і керівників інших структур?
Відповісти
 
 
-8 # bond_007 26.04.2016, 13:03
Дайте конкретики по тих ділянках, а саме: про які ділянки йде мова, кадастрові номери цих ділянок і де вони розташовані, які звучали в попередніх коментарях??? Після надання такої інформації буде наданий коментар по питаннях, які вище викладені в коментарях!!!
Відповісти
 
 
+18 # Гість 26.04.2016, 13:54
Ось Вам кадастрові номери, розкажіть про ці земельні ділянки громаді Володимирця як вони набувались у власність
5620855100:01:027:0115
5620855100:01:026:0059
5620855100:01:005:0400
5620855100:01:026:0124
5620855100:03:019:0063
5620855100:03:019:0064
5620855100:04:025:0014
5620855100:03:031:0028
Відповісти
 
 
+9 # Гість 26.04.2016, 14:20
Я ж не знаю кадастрових номерів чужих ділянок, можу лише сказати, ділянки по вул.Аеродромівс ька 11, 13, 15 та 17, здвинуті на одну вперед. Тому Аеродромівську, 9 не можливо розмістити на кадастровій карті, а відповідно ділянки як би і не існує, бо з нею не можна проводити ніякі операції. Звернення в Земельний відділ не приносять ніяких результатів. Поки я в кабінеті, вони всім дзвонять, зобов'язують всіх переробити документи. Та віз і нині там.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 26.04.2016, 17:01
Подивились на кадастровій карті:
5620855100:01:005:0127
5620855100:01:005:0067
5620855100:01:005:0171
5620855100:01:005:0323
Кадастровий номер нашої ділянки: 5620855100:01:0 05:0107
Відповісти
 
 
+17 # Гість 26.04.2016, 21:33
Тільки дурень може підтримати голосування за закриття ДЮСШ. В наш час і так діти мало рухаються, займаються спортом, а що буде після закриття? Останні діти, хто ще хоч якось тримався навчаться пити пиво, рево, курити... Панове депутати, шукайте кошти, обов'язково міняйте директора ДЮСШ і хай діти займаються спортом а не спиртом!
Відповісти
 
 
-7 # Гість 26.04.2016, 23:12
А взагалі, мені ідея з терассою подобається, тільки дорога знову має стати пішохідною.
Відповісти
 
 
+23 # Siegfried 27.04.2016, 11:23
Так то воно так, але й без тераси вулиця має бути пішохідною. Повторюся. До кожного магазинчика, прокуратури і аптек можна під'їхати з Єврейської і Стуса. Да, канєшно, трошки ходити далі до вхідних дверей. Це облом. Ну то хто вам дохтур? Якщо вже ліньки припаркуватися на тій же площі і пройтися до бліньчика з перцьом ногами 50 метрів. Бояться що як поїдять там "шаурми" :-) то не дойдуть до свого беха. А так виніс своє черево і зразу перед дверима забігаловки ГУП в сідало і поїхав.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 272 гостей на сайті