HomeНовиниРАЕС повідомляєЖурналісти у зоні суворого радіаційного контролю РАЕС

Журналісти у зоні суворого радіаційного контролю РАЕС

( 0 Votes )

Безпека – пріоритет діяльності Рівненської АЕС

У цьому на власні очі переконалися журналісти періодичних видань Рівненщини та Волині, які побували практично біля самого серця четвертого енергоблоку Рівненської АЕС – атомного реактора. Прес-тур, присвячений сорокаріччю з початку будівництва РАЕС та м. Кузнецовськ, відбувся у четвер, 29 серпня. Участь у ньому взяли представники провідних регіональних газет і телерадіокомпаній.

Більшість медійників побували на атомній електростанції вперше. Їм випала унікальна нагода – відвідати зону суворого радіаційного контролю.

Родзинкою екскурсії стало те, що журналісти практично пройшли шлях персоналу, який щоденно виконує роботи у контрольованій зоні. Розпочали із вимірювання вмісту радіонуклідів на спеціальній установці – спектрометрі вимірювання людини, потім перевдяглися у спецодяг у санперепускнику, отримали персональні дозиметри на щиті радіаційного контролю (ЩРК).

Як розповів представникам ЗМІ начальник цеху радіаційної безпеки Олег Салагаєв, на цьому щиті знаходяться прилади та обладнання, які контролюють радіаційну обстановку у зоні суворого радіаційного контролю, тут також здійснюється допуск працівників перед виконанням радіаційно-небезпечних робіт.

Також журналісти оглянули пост контролю АСКРО, який знаходиться на 41-й відмітці у реакторному відділенні та контролює викиди із вентиляційної труби.

Одним з найцікавіших етапів екскурсії стало відвідування приміщення, де знаходиться гермошлюз, який веде у святая святих енергоблоку – центральний зал реакторного відділення. Тут у герметичній оболонці знаходиться основне обладнання першого контуру: реактор, парогенератор, головні циркуляційні насоси. «Сама герметична частина циліндричної форми – це потужна система захисту, яка розрахована на величезні навантаження: падіння літака, вплив ударної хвилі, землетрус силою до шести балів», - пояснив провідний інженер з експлуатації устаткування атомної електростанції реакторного цеху №2 Олександр Валигін. Гермошлюз до центрального залу надійно зачинений під час роботи енергоблоку. Доступ туди має тільки персонал, який обслуговує обладнання.

При виході із контрольованої зони журналісти знову пройшли через установку дозиметричного контролю на щиті радіаційного контролю та перевірили свої дозиметри: показники у всіх були нульовими.

Також у рамках екскурсії представники ЗМІ дізналися про тонкощі роботи оперативного персоналу на Рівненській АЕС та побували у машинному залі і на блочному щиті управління енергоблоку №4, де їх супроводжував старший начальник зміни енергоблоку Олег Ткаченко.

Підсумував усе побачене і почуте заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич. Він зауважив, що забезпечення безпечної і надійної експлуатації Рівненської АЕС – це безперервний процес, у який вкладається чимало сил і коштів.

Тісна співпраця із представниками ЗМІ продовжуватиметься, адже Рівненська АЕС завжди готова для діалогу з громадськістю регіону, обравши основними принципами своєї інформаційної політики відкритість, оперативність і достовірність.

При виході журналісти пройшли установку дозиметричного контролю та перевірили своі дозиметри - показники були нульовими
 
 По реакторному відділенню журналістів  провів провідний інженер РЦ-2 О.Валигін
 
 На щиті радіаційного контролю журналісти отримали персональні дозиметри
 
Начальник ЦРБ О.Салагаєв розказав, як проводиться радіаційний контроль на РАЕС
 
Перед заходом у контрольовану зону медійники пероодяглися у спецодяг

 

   УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКІВ  З ГРОМАДСЬКІСТЮ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС

 

У вас недостатньо прав для коментування.