Авторизація

HomeНовиниРАЕС повідомляєНа РАЕС планують досліджувати навколишні ґрунти на вміст металів

На РАЕС планують досліджувати навколишні ґрунти на вміст металів

( 0 Votes )

На Рівненській АЕС проводиться постійна робота з природоохоронної діяльності: впроваджується нове обладнання, удосконалюються технологічні процеси, реалізовуються спеціальні заходи. Вплив атомної станції на навколишнє середовище контролюють еколого-хімічна лабораторія та лабораторія автоматизованої системи радіаційної обстановки РАЕС.

Еколого-хімічна лабораторія служби охорони навколишнього середовища (СОНС) РАЕС проводить вимірювання за 23 показниками хімічного та фізико-хімічного складу поверхневих вод річки Стир, стічних вод промислово-стічної каналізації, скидних вод промислових очисних споруд Рівненської АЕС, м. Кузнецовська та реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Біле озеро». Усі методики атестовані в Укрметртестстандарті, а система якості, яка функціонує в лабораторії, забезпечує достовірність та об’єктивність результатів вимірювань.

Поки що лабораторія спеціалізується на вимірюваннях показників води. Однак, за словами начальника служби охорони навколишнього середовища Олександра Горковлюка, найближчим часом планує розширити свої можливості. Уже придбали сім вітчизняних методик дослідження ґрунтів. Невдовзі сподіваються закупити і відповідне обладнання. Сьогодні у розпорядженні лаборантів та інженерів СОНС – фотоколориметри і аналізатори рідини. «Хочемо поповнити матеріальну базу лабораторії сучасним атомно-абсорбційним спектрометром, який використовується для визначення вмісту металів у воді та ґрунтах, - говорить О. Горковлюк. – Такий прилад сьогодні є у хімічному цеху РАЕС. Дуже багато речовин, які є у ґрунтах, можна визначити тільки з його допомогою».

Спеціалісти лабораторії беруть проби промислово-зливової каналізації тричі на тиждень або за заявками підрозділів. На період роботи оздоровчої бази проводять дослідження на РОК «Біле озеро».

У лабораторії запевняють, що Рівненська атомна електростанція дотримується усіх норм та вимог відповідно до переліку речовин та їх допустимих концентрацій у стічних водах, а її робота не вносить суттєвих змін у якість поверхневих вод.

«Більше того, іноді РАЕС повертає в річку воду за деякими показниками чистішу, ніж брала», - зауважує начальник еколого-хімічної лабораторії Оксана Логунова.

Це пояснюється просто: аби забезпечити нормальну експлуатацію обладнання, воду для його охолодження ретельно очищають. Для цих цілей з 2007 року на РАЕС працюють унікальні споруди обробки додаткової води (СОДВ), яким немає аналогів в Україні.

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКІВ  З ГРОМАДСЬКІСТЮ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 42 гостей на сайті