HomeНовиниКриміналЗа хибний виклик – кримінальна відповідальність

За хибний виклик – кримінальна відповідальність

( 7 Votes )

 

На лінію екстреного виклику «101» щодня надходить безліч повідомлень зі стаціонарних і мобільних телефонів із благанням про допомогу від громадян, які потрапили в екстремальні ситуації. Але, на жаль, серед них часто зустрічаються і неправдиві, хибні виклики.

Так, 10 грудня об 3:40 до служби порятунку МНС надійшло повідомлення про пожежу в с.Лозки. Стурбована жінка повідомляла, що в неї горить хлів. Рятувальникам вона повідомила адресу та своє прізвище. До місця пожежі відразу направили вогнеборців найближчої пожежно-рятувальної частини. Але по прибуттю за вказаною адресою виявилося, що ніякої пожежі немає, а сама власниця нікуди не телефонувала і навіть гадки немає, хто повідомляв про загоряння. Про всяк випадок рятувальники оглянули господарство, навіть горища в господарських будівлях та житловому будинку перевірили, й навіть об’їхали всю вулицю, але ніяких ознак пожежі на щастя не виявили. Слід зазначити, що про даний виклик, як виявилося хибний повідомляли не діти, а доросла людина і чому вона це зробила і з яких причин наразі залишається тільки здогадуватися.

Специфіка пожежно-рятувальної служби МНС полягає в тому, що вона не може залишити поза увагою жоден виклик. Іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь хворобливою уявою «замінування», «пожежу», чи ще якусь надзвичайну подію, рятувальники не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її негайно. Адже під час слідування працівників служби МНС у хибному напрямку, паралельно може надійти інформація про дійсно реальну біду. У такому разі перенаправлення підрозділів з одного виклику на інший призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні постраждалим. Одночасно слід згадати, що побічний збиток, завданий державі при виїзді одного пожежного автомобіля, відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо визначення побічних збитків від пожеж, становить 11700 грн. Щороку рятувальникам і платникам податків, тобто нам із вами, неправдиві повідомлення обходяться близько 15 млн. грн.

Головною причиною хибних викликів є безкарність за подібні жарти. Які шляхи вирішення даної проблеми. Це роз’яснювальні бесіди з батьками, чиї діти обрали для розваг телефон екстреної допомоги, також відповідна робота у навчальних закладах, доведення до людей, яку відповідальність вони можуть понести у разі невдалих жартів (кримінальна – стаття 259: свідомо неправдиве повідомлення про погрозу безпеки громадян, знищення або ушкодження об’єктів власності, що карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років, теж саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, - карається позбавлення волі на строк від двох до семи років; адміністративна – стаття 183: свідомо хибний виклик спеціальних служб веде за собою штраф від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Служба цивільного захисту Володимирецького району Територіального управління МНС України у Рівненській області закликає громадян серйозно відноситися до роботи Служби порятунку 101 і думати про наслідки, до яких може призвести хибний виклик.

 

Заступник начальника 16-ої ДПРЧ

ТУ МНС у Рівненській області

старший лейтенант служби цивільного захисту

Андрій Муравинець

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити