Авторизація

HomeНовиниОфіційноВідкрита відповідь голови РДА Володимира Хоружого на депутатське звернення Володимира Савоніка (+ скан) ОНОВЛЕНО!

Відкрита відповідь голови РДА Володимира Хоружого на депутатське звернення Володимира Савоніка (+ скан) ОНОВЛЕНО!

( 2 Votes )

 

До райдержадміністрації надійшло депутатське звернення Володимира Савоніка, у якому йдеться про порушення управлінням соцзахисту Володимирецької РДА 10-денного терміну при прийнятті рішення про призначення державної соціальної допомоги та про бездіяльність райдержадміністрації.

Цитую: «Я переконаний, що таку ситуацію можна доволі просто вирішити…, однак нашій РДА легше відписатись…, ніж вирішити проблему, а це створює додаткову абсолютно непотрібну соціальну напругу серед частини населення. Однак головне – це хамське нерозуміння та цинічна бездіяльність з боку голови Володимирецької РДА та відповідних районних управлінь соціального захисту та освіти і науки. Тут не бажають перейматися проблемами людей і тим більше дають непрофесійні відписки на депутатські звернення».

 

Спробуємо розібратись у ситуації, що склалася.

Справді, у ст. 4 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» зазначено: «Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї».

У цій же статті нижче читаємо: «Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги (250-2003-п) встановлюється Кабінетом Міністрів України». Тож управлінню соціального захисту населення, аби виконати умови вищезгаданого Закону, потрібно звернутися до положень відповідної постанови Кабміну – «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» від 24 лютого 2003 р. N 250, яку і розглянемо детальніше.

У п. 5 зазначеної постанови зазначено: «На кожного отримувача соціальної допомоги орган соціального захисту населення формує особову справу, де зберігаються документи, необхідні для призначення соціальної допомоги, а також розрахунки її розміру».

Далі по тексту у п. 14 читаємо: «Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги (z0112-02), що затверджується Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном, Держстатом, МОНмолодьспортом».

За положеннями згаданої Методики, обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги відбувається скрупульозно з урахуванням усіх наявних статей доходу (перелік обширний, тому не подаватимемо його тут).

Для правильного обчислення даних, наявних у джерелах, які містять інформацію про доходи громадян, в управлінні соцзахисту повинні бути створені необхідні технічні умови.

Оскільки управління соціального захисту населення при Володимирецькій РДА не має таких ресурсів, наразі у Володимирецькому районі, як і в інших районах області, призначення та нарахування всіх видів державних допомог проводиться централізовано. Тобто, всі особові справи передаються до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат м. Рівне та після обробки повертаються назад. Власне, така процедура унеможливлює виконання пункту ЗУ про відповідь у 10-денний термін.

Райдержадміністрації дане проблемне питання відоме, вживаються заходи, спрямовані на ефективне її вирішення. Зокрема, протокольним дорученням від 01.08.2016 голови райдержадміністрації зобов’язано всіх керівників структурних підрозділів державних підприємств, установ та організації сприяти в оперативній доставці та поверненні особових справ до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у м. Рівне.

Управлінням соціального захисту Володимирецької РДА неодноразово піднімалось питання про децентралізацію призначення державних соціальних допомог з відповідними розрахунками потреби в коштах перед Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації і Володимирецькою районною радою. Зокрема, листом Управління соціального захисту №1220/01-08 від 25.07.2016 року було проінформовано про існуючу проблему Володимирецьку районну раду, однак відповідь не надійшла – дане проблемне питання на жодному із засідань районної ради не озвучувалось, будь-яких предметних пропозицій на адресу РДА чи управління соціального захисту не надходило.

Проблема не нова, існує з початку 2000 років, тож керівники РДА кількох попередніх каденцій були ознайомлені з таким же питанням, проте кардинально вирішити її не змогли.

Посадові особи Володимирецької райдержадміністрації та її структурних підрозділів у своїй роботі керуються Конституцією України, Законами України та іншими підзаконними нормативно-правовими актами та дотримуються етики поведінки державних службовців.

Вважаю висловлювання заступника голови районної ради Савоніка В.В. про «хамське нерозуміння» та «цинічну бездіяльність» безпідставними та такими, що підривають авторитет органів державної влади, оскільки не відповідають дійсності.

Володимир Хоружий, голова райдержадміністрації.

 

Довідково. Упродовж 2016 року управлінням соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації від жителів Володимирецького району було прийнято 14501 заяву та документ для надання усіх видів соціальної допомоги. За призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям звернулося 5369 сімей, з них 2146 сімей, які потребують розгляду та рішення районної комісії із контролю за призначенням та виплатою всіх видів допомог та субсидій. Згідно Положення про комісію із контролю за призначенням та виплатою всіх видів допомог та субсидій, затвердженого розпорядженням голови Володимирецької райдержадміністрації №114 від 23.04.2015 року, комісія засідає по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Так, упродовж зазначеного періоду відбулося 36 засідань комісії, на яких було прийнято 1056 рішень про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та 1090 рішень про відмову у її наданні.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 50 гостей на сайті