Авторизація

HomeНовиниОфіційноПодача звітності за допомогою ЕЦП

Подача звітності за допомогою ЕЦП

( 0 Votes )

Створення  системи автоматизованого  формування  та  здачі електронних  звітів  до  Пенсійного  фонду  України  є  невід’ємною  потребою  сьогодення. Відповідно до Порядку подання звітів у Пенсійний фонд України  страхувальник має можливість подавати звіт в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Подавати звітність в електронному вигляді можуть і юридичні особи, і підприємці. Звіт в електронній формі з використанням ЕЦП є електронним документом і має чинність відповідно до вимог Закону України.

 Переваги переходу до електронної системи подання страхувальниками звітності очевидні. Програмне забезпечення, яке використовується при формуванні звітності гарантує автоматичну перевірку документів на наявність арифметичних помилок та дозволяє значно заощаджувати робочий час, веде до зменшення паперового документообігу та підвищує рівень обслуговування. Для бухгалтерів, які досі сумніваються, чи варто переходити на електронну форму звітності, безумовною перевагою буде економія часу; можливість відправити звіт у будь-який зручний час; подання звітності без черги, не відвідуючи територіальні органи ПФУ; немає необхідності в підтвердженні даних електронних звітів у паперовому вигляді; відсутня потреба самостійно відслідковувати всі поточні зміни законодавства у формах звітності. 

Електронний цифровий підпис є аналогом власноручного підпису на папері, але реалізується не за допомогою графічних зображень, а за допомогою математичних перетворень над змістом документу. Дякуючи технологіям, які ми застосовуємо, ви також можете шифрувати документи, отримуючи при цьому гарантований захист інформації від несанкціонованого доступу (конфіденційність інформації). 

Для переходу до подачі звітів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису вам необхідно зробити:

     1. Встановити актуальне спеціалізоване програмне забезпечення «М.Е.ДОК». Цей програмний комплекс містить все необхідне для підготовки звітності до Пенсійного фонду.

     2. Отримати ключі ЕЦП в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (в нашому районі це МППФ «Інтертех»).

      3. Укласти договір з Центром обробки електронної звітності згідно встановленого зразку, сформувати картку приєднання до договору обслуговування в системі подачі електронних звітів, підписати її ЕЦП і відправити електронною поштою до інформаційного Центру персоніфікованого обліку ПФУ (ІЦ-СПОВ).

            Після виконання цих умов страхувальник зможе подавати звіт в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису.

             Для надання звітності до Пенсійного фонду необхідно: сформувати звіт в програмі, підписати його ЕЦП і відправити електронною поштою до інформаційного центру персоніфікованого обліку ПФУ. Після відправлення звіту ви отримаєте від Центру 2 квитанції про те, що звіт отриманий і прийнятий. У випадку,  якщо звіт відправлено з помилками, інформаційний центр про це обов’язково повідомить вас у другій квитанції.  Це дасть можливість вчасно виправити виявлені помилки і повторно відправити звіт без помилок.

              Подача електронної звітності через Інтернет дозволяє значно спростити та прискорити обмін документами між роботодавцями та контролюючими державними органами.

        Страхувальники та центр обробки електронних звітів забезпечують зберігання електронних звітів та відповідних квитанцій у формі оригіналів електронних документів, з дотриманням вимог чинного законодавства щодо їх зберігання та протягом термінів, встановлених чинним законодавством для відповідних паперових документів.

            На даний час до управління Пенсійного фонду України в Володимирецькому районі через Інтернет з використанням ЕЦП звітуються 113 страхувальників, в тому числі 98 юридичних осіб та 15 фізичних. Це становить понад 35 відсотків від усіх страхувальників району, які щомісячно звітуються про суми нарахованої заробітної плати найманим особам та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів  Пенсійного фонду. Роботодавці повністю задоволені подачею звітів в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису.

 

Л. МАСТІЙ,

начальник відділу персоніфікованого обліку,

інформаційних систем та мереж.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 30 гостей на сайті