Авторизація

HomeНовиниОфіційноРак - не вирок!

Рак - не вирок!

( 1 Vote )

Рак молочної залози займає на сьогодні перше місце серед усіх злоякісних захворювань у жінок не лише в Україні, але й у світі. Про це говорить сумна статистика. За даними Американського товариства раку, щороку в світі у 1,3 млн. жінок діагностується це небезпечне захворювання. В Україні щороку такий діагноз ставиться близько 16 тисячам жінок, понад 7 тисяч з яких від такого даігнозу помирає.

 

Статистика вказує: кожні 35 хвилин виявляється новий випадок цього захворювання у жінок і лише кожна друга з них звертається надто пізно до лікаря — на ІІІ-ІV стадії захворювання. Та чи такою вже безнадійною є ситуація, якою вона вважається на перший погляд? Задля развіяння міфу про приреченість жінок, у яких виявлено рак молочної залози, ми поспілкувалися із завідувачем консультативно-діагностичної поліклініки, лікарем-онкологом КЗ «Володимирецька ЦРЛ» В.В.ЛОБАЧЕМ.

 

- Валерію Васильовичу, наскільки актуальна дана проблема серед жінок Володимирецького району?

-         Якщо порівнювати з 2008 роком, коли на обліку перебувало 48 пацієнток з діагнозом «рак молочної залози», то на сьогоднішній день у нас зареєстровано вже аж 86 жінок, хворих на рак молочної залози, близько півтисячі пацієнток хворі на різні передракові захворювання. Щороку в районі виявляється до двадцяти пацієнток на першій стадії захворювання. Але це лише те, що ми реєструємо. Звісно, ці цифри набагато більші, адже не кожна жінка, на жаль, звертається до лікаря з приводу хвороби. Як бачите, хвороба з роками поширюється, тому проблема раку є актуальною в нашому суспільстві.

-         А з чим це може бути пов’язане, через що є тенденція до поширення цієї хвороби?

-         По-перше, наша екологія. Вагомим чинником в розвитку раку є несприятлива екологія навколишнього середовища, неправильне харчування. В нашому регіоні, як я помітив з власного досвіду, велику роль грає генетична схильність: є факти, коли з однієї сім’ї помирає від раку 2-3 людини. Також впливає травма молочної залози, кількість абортів і пологів, гормональні порушення, кількість оперативних втручань на молочній залозі. У групі ризику знаходяться жінки з цукровим діабетом, порушенням функції щитоподібної залози, із захворюванням жіночої статевої сфери. До факторів ризику розвитку захворювань молочної залози відносяться неконтрольований тривалий прийом гормональних контрацептивів, малорухомий спосіб життя, надлишкова маса тіла, зловживання алкоголем та палінням і в першу чергу постійні стреси та депресії, тривоги, перживання, відсутність, як-то кажуть, жіночого щастя. Психологічний стан дуже впливає на здоров’я жінки. Та при всьому цьому треба зауважити, що ризик захворіти насамперед мають жінки після 45 років.

-         Чи зустрічається рак молочної залози у жінок до 45 років?

-         Так, звісно, певний відсоток присутній. У нас є зареєстрований випадок захворювання на рак і в 20 років. Серед молодшої вікової категорії зустрічаються передракові захворювання, такі, наприклад, як мастопатія: вона може виникнути і в 14 років... Ми проводимо регулярні профілактичні обстеження, в тому числі і в дітей у школі. Обговорюємо з вчителями виховання дітей стосовно збереження власного здоровя, починаючи з наймолодших, адже із самого дитинства треба привчати людину до піклування про своє тіло.

-         Що треба робити, щоб запобігти захворюванню?

-         На жаль, люди часто відтягують до останнього, і хвороба виявляється тільки при черговому медогляді, а він у декого буває раз у кілька років. Як би там не було, та не варто керуватись принципом «якось  буде» стосовно свого здоровя. Усунення раку на ранній стадії – набагато легше та дешевше, і головне, лікування раку на ранній стадії – запорука подальшого виздоровлення. Кожна жінка повинна зробити самообстеження грудної залози своєю життєвою звичкою. Виконуючи щомісячне самообстеження, жінка зорієнтується, що є нормою для її грудної залози, і їй буде лешге виявити зміни, про які слід повідомити лікарю. Проте самообстеження не замінить регулярного огляду спеціаліста. Періодичність такого огляду залежить, наприклад, від віку жінки, наявності якихось захворювань грудної залози.

-         І тим не менш, жінки здебільшого соромляться говорити про це. Як Ви кажете, відкладають огляд у спеціаліста «на потім». Назвіть ознаки, при яких треба поспішити до лікаря…

-         На ранніх стадіях рак молочної залози може не мати симптомів. Але при рості пухлини з’являються такі зміни: ущільнення, припухлість - у грудній залозі, поруч з нею, або під пахвою, зміна розміру або форми грудної залози, виділення з соска, зміна кольору або характеру шкіри над грудною залозою на дотик, зміна навколососкового кружальця або соска, каменеподібні ущільнення в грудях. Якщо жінка виявить якусь з цих ознак, вона має неодмінно звернутись до лікаря. Нерідко такі зміни спричинені доброякісними процесами, але лише лікар може відрізнити їх  від злоякісної пухлини, яка вимагає негайного лікування.

-         Наприклад, жінка щось підозріле у себе виявила. Що їй робити далі?!

-         Не займайтесь самолікуванням! Терміново зверніться до лікаря! Рак – не вирок! Чим раніше діагностовано хвороба, тим більші шанси на повне вилікування її. Відмічу, що лікування вже на першій стадії раку молочної залози дозволяє одужати 95% жінок. Та ріст пухлини катастрофічно знижує відсоток  одужання — не більше ніж 50%.

-         А як лікують рак?

-         Лікування раку молочної залози має бути комплексним. Це і хірургічне втручання, і застосування хіміотерапії, гормонотерапії та  променевої терапії. Вибір методу лікування залежить від побудови пухлини, темпом її зросту, віком пацієнтки і так далі. За ранньої діагностики цю хворобу можна повністю вилікувати і повернутись до повноцінного життя.

-         Багато хто з жінок відтягує лікування через брак коштів. Скажіть, чи фінансується державою лікування онкологічних захворювань?

-         Так, в Україні діє загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями до 2016 року. На забезпечення ліками за безоплатними рецептами постраждалого населення району передбачено 35% для лікування онкохворих. Треба зауважити, що у нас в районі з різних джерел фінансування забезпечення коштами лікування онкозахворювань - одне з найкращих саме завдяки злагодженій роботі нашої районної адміністрації і відповідних її підрозділів. За це їм окрема подяка. Так що хотілося б запевнити наших жінок: профілактичний огляд у нас безкоштовний. Лікування фінансується. Від пацієнтки потребується лише не нехтувати проблемою. Адже рак не болить і через це людина не відчуває небезпеки. А коли починає відчувати – часто вже стає запізно для повноцінного лікування.

-         Кожна хвороба, як відомо, оповита міфами і легендами. Що скажете про міфи стосовно раку молочної залози?

-         Не можна однозначно сказати про той самий незручний бюстгалтер, про антиперспіранти, про пірсинг та силіконовий імплантант, що саме вони обовязково спричиняють розвиток раку. Вченими ще не доведено ні цей факт, ні зворотній, але подумайте самі: все, що не органічно для організму – звісно, впливає на нього негативно. Стосовно лікування раку народними методами, я скажу голосне «НІ!». Рак нетрадиційними методами не лікується!!!! Світова медицина документально не зафіксувала жодного випадку вилікування раку за допомогою методів нетрадиційної медицини. Самолікування замовляннями, екстрасенсорними впливами – це лише втрата дорогоцінного для лікування часу, такі методи не замінюють ефективну «традиційну» медицину та переводять ранні стадії раку в пізні, невиліковні! Щороку в нашому районі помирає до 5 пацієнток з різною онкопатологією, які відмовились від стандартого курсу лікування.

-         Що порадите жінкам, аби не стати пацієнтками онкодиспансеру?

-         Насамперед, це самообстеження, регулярні профілактичні огляди, здоровий спосіб життя, активність, здорове харчування. Хочу звернути увагу, що люди помилково думають, ніби рак – смертельне захворювання. Ні! Якщо своєчасно відреагувати на хворобу, її взагалі можна вилікуваи назавжди! Жінки після хвороби, та й з нею теж, можуть жити довгим і щасливим повноцінним життям! Головне – налаштувати себе на позитив, боротися і не здаватися. Профілактичний огляд – це не спосіб виявити у себе хворобу, це лише факт переконання, що ви здорові!

-         Дякую за бесіду, Валерію Васильовичу, Ваша інформація, безперечно, стане в нагоді читачам.

-         Сподіваюсь. Наостанок хочу додати: ми проводимо профілактичний огляд тисяч людей заради виявлення хвороби в однієї! Не бійтеся і не відкладайте «на потім» - ось головна запорука не захворіти.

 бесіду вела Олена Васильєва 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 43 гостей на сайті