Авторизація

HomeНовиниУ ВарашіЖиття поруч з війною (+фото)

Життя поруч з війною (+фото)

( 1 Vote )

 

На День незалежності жителі Вараша мали змогу на власні очі побачити ціну української незалежності – у світлинах, знятих на буремному Сході. На центральній площі міста була розміщена фотовиставка "Життя поруч з війною".

ЇЇ авторка, жителька Дніпра Ольга Брайченко, спеціально їздила до так званої «сірої зони АТО» –  Мар'їнки та Красногорівки, щоб побачити, сфотографувати, а потім розказати на заході України про побачене –  життя, яке триває попри війну. 100 фотографій і близько 5 годин активного спілкування із жителями міста – купа запитань, різноманітних думок, у яких люди намагались зруйнувати стереотипи та знайти ниточку, яка б з’єднувала Рівне і Донецьк, Дніпро і Вараш.

 

 


 

До слова, Ольга Брайченко   фотограф-аматор, упродовж усього життя займається різноманітними соціальними проектами, є волонтером Дніпровського військового шпиталю.

Ідея виставки виникла через внутрішнє зацікавлення авторки тематикою внутрішньо переміщених осіб, яких у суспільстві виокремили у свій прошарок та вже давно звуть переселенцями. Для пані Ольги то звучить як страшний діагноз, тож через такі мистецькі діалоги вона пробує руйнувати суспільні стереотипи.

В авторки багато знайомих бійців з Рівненщини. Вони саме й підтримали ідею проведення такого заходу, бо ж розуміють: багато містян думають, що війна – то десь далеко, та отримують зовсім мало інформації про реалії життя на сході країни.

Не побоялася Ольга подати заявку на отримання міні-гранту для своєї ідеї. Тож проведення такої фотовиставки стало можливим завдяки проекту, що реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

 

 


 

Ось що пише автор фоторобіт:

«Страшно, що люди звикли до війни – це жахливо. Я намагалась зробити такий фоторепортаж у Марїнці та Красногорівці, який покаже, що навіть поряд з війною – є життя! Що люди радіють кожній квіточці, висадженій біля свого дому, навіть якщо його обстрілюють, новим книжкам у бібліотеці, що люди живуть і вірять у майбутнє! Життя триває!

«Чи вмієш жити ти попри усі негаразди?» – це основний меседж моєї виставки. Люди не опустили руки і не шукають винних, люди самі змінюють своє життя! Навіть коли тобі дуже важко, вір в себе! Є стереотип, що люди зі сходу країни не такі, як, наприклад, із заходу. Хочу показати всій України, що не важливо, де ти живеш і якою мовою висловлюєшся  важливо, що в тебе всередині, що люди, які живуть біля війни – є дуже сильними українцями!

 Міста, які називають «сірою зоною»  відроджуються! З цих людей можна брати приклад. Красногорівка, Марїнка – місця, де люди живуть попре все! Де вчаться діти, де планують майбутнє! Це ми  Україна! Життя  це дар, який потрібно цінити!»

Такий емоційний посил передавали і фотографії, налаштовуючи унікальний діалог взаєморозуміння між людьми на різних частинах України та з різними обставинами життя.

 

 


 

На виставкову експозицію, яку побачили у Вараші, вже чекають у Дніпровській ОДА. Також запланована вона для показу і в Луцьку та інших містах західної України, проте поки на це, за словами Ольги, немає коштів.

 Нині ж Ольга Брайченко продовжує активну громадську діяльність. Окрім виставки, працює над проектом у своєму місті, що стосується мирних жителів, а також періодично їздить навідувати дітей, що живуть у «сірій» зоні. 

Вікторія Черпак.

Фото Ольги Брайченко.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 40 гостей на сайті