Авторизація

HomeНовиниВ РайоніГородець бунтує

Городець бунтує

( 3 Votes )

Працівники ДГ «Городецьке» пообіцяли перекрити трасу «Київ – Варшава»

Дослідне господарство «Городецьке» – державне підприємство, яке підпорядковується Академії аграрних наук України. Статус дослідного господарства відповідає державному. Земля тут не розпайована. Парадом «командує» Київ.

Чотири роки тому, після смерті попереднього директора В. Василюка керівником ДП «Городецьке» Академія призначила Миколу Сонька, керівника господарства із Запорізької області. Він працював на керівних посадах і в Таврійських степах Херсонщини, досвідчений аграрій. По професії зооінженер, вчений-агроном та іхтіолог. Сонько прийняв із господарством його борги – десь понад 3 мільйони гривень, в тому числі, як стверджують фахівці «радгоспу», 400 тисяч гривень заробітної плати. Для району – страшні суми. Для Академії – копійки.

Що стосувалося академічної роботи, то у 2014 році дослідницька програма в Городці працювала. Господарство посіяло понад тисячу гектарів зернових та зернобобових. З площі 818 га зібрали 1199,65 тонни зерна, з урожайністю по 14,80 ц/га, що дорівнює й районному показнику. По програмі ААНУ господарство реалізувало упродовж 2013-2014 років 350 тонн продукції зернових, районованих сортів еліти та першої репродукції, включаючи і «батьківські форми». Це стосується й багаторічних трав.

Не пасла останніх і городецька ферма. В рік, коли Микола Сонько прийняв «Городецьке», худобі не вистачило сіна. Тоді у церкві та в домі молитви за його проханням було кинуто клич – і люди з дому на ферму повезли в рахунок майбутньої оплати сіно. Нарощувалися потужності ферми. Зростало поголів’я. Хоч новий керівник і крутий був на характер (що багато кому відверто не подобалося), господарство «Городецьке» жило б та здраствувало б, якби не київська метода керувати Городцем як своїм кріпаком.

Мудріші керівники середньої ланки зразу «зметикували», що щось тут не так.

Розповідає один із працівників господарства:

– Коли я прийшов допомогти дружині, то дуже здивувався. На склади по документах на «Городецьке» прислали вагон рукавиць. Це так розпорядилася Академія. Потім Соньку «адресували» премікси для худоби, по документах … аж на 5 мільйонів гривень. Це тонни продукції, якої в господарстві стільки ніколи не бачили. Тоді я сказав жінці, щоб швидше кидала цю роботу, бо там щось нечисто. І був прав.

А Микола Віталійович непоганий мужик. Тільки він попав між ворони. Ще робив би у нас і робив, якби не бурштин. Почали в нас бандити із Сарн копати. Він подзвонив в міліцію. А міліція його й «продала» копачам. Отут і зав’язалося.

Я як економіст бачу те, що моя дружина й на поверхні не бачить… Шкода, що так сталося.

– А що в принципі сталося? – запитую.

– У перший день, як ми вийшли на роботу (5 січня), я пішов до механізаторів. Коли чую розмову, що директора Миколу Сонька головний агроном вигнав «із наряду». За невиплату заробітної палит та грубість у ставленні до працівників господарства три села піднялися з вимогою зняти з роботи Миколу Віталійовича, або погрожували перегородити міжнародну трасу Київ-Варшава.

Три рази проводилися збори. На треті приїхав пан Польовий з Інституту Західного Полісся – і Сонька зняли.

На зборах виступав брат Василюка, Віктор, і сказав, що по нашому хазяйству вже є 13 мільйонів боргів, із санкціями Пенсійного фонду і податкової. Звідки він це може знати, коли податківці ще працюють другий тиждень? Ходять у нас чутки, що все це натворила бухгалтерія і кадри. Начебто прийняли на роботу людину із Сарненського району, щоб їй взяти довідку на пенсію. А знаєте, скільки сьогодні така довідка коштує?.. А директор про це навіть і не знає. Чому? Бо все у нас в Городецькому бухгалтер вирішує.

Багато «допомогла» тут Академія, а ще більше довірливість Сонька. Він нікого, окрім бухгалтерії, не слухав. От і попав в немилість Я вам ще за вікна металопластикові на фермі, за кришу, яка завалилася, та про гроші за молоко розкажу…

…У п’ятницю, 16 січня 2015 року, у Городці знову проводилися чергові збори. Тепер село і депутати сільради виставляли претензії працівникам господарства. Йшлося про те, що Городець не відчуває ролі та внеску господарства в інфраструктуру села. А найболючіше питання для городчан і жителів окружних сіл – досі не розпайована земля. Є вулиці з новобудовами, які згідно схеми-поділу стоять на державних землях Академії. Будь-які питання по землі городчани мають погоджувати у Києві, в академічних кабінетах, далеких від села і його проблем.

У той день на оглядини нової «вотчини» прибув майбутній керівник із числа колишніх посадовців Академії. Документів у нього ніхто не правив, а його кандидатуру з районною владою не погоджував. Та за кілька днів він десь пропав.

А по селу пішла чутка, що на городецьких землях готується Олевськ-2 (бурштиновий клондайк, яким керує тіньова мафія). Якщо це таки правда, наступними сценаріями буде і пряме рейдерське захоплення господарства з метою контролю земель, і різного роду провокації проти керівника, погодженого районом, та розкрадання майна, і ще багато інших чорних схем.

Кажуть, мафія безсмертна. Тож городецька тема відкрита. Але будемо таки сподіватися на краще.

 Г. Штерн.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 54 гостей на сайті