Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВідбувся молодіжний еко-форум "Біле озеро" (+фото)

Відбувся молодіжний еко-форум "Біле озеро" (+фото)

( 1 Vote )

 

На мальовничому березі Білого озера, назву якого носить реабілітаційно-оздоровчий комплекс РАЕС, відбувся однойменний XVII Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний форум, який впродовж багатьох років проходить за сприяння адміністрації Рівненської АЕС.

Форум «Біле озеро 2018», який тривав з 27 по 30 липня на фестивальній галявині реабілітаційно-оздоровчого комплеку (РОК) під гаслом «Молодь, здоров’я, мистецтво!» зібрав цілу плеяду молодих і талановитих музикантів, співаків, танцюристів, митців, дизайнерів, народних умільців і соціальних педагогів з усієї України. Серед них – лауреати та дипломанти Міжнародних  та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Іменитими гостями стали народний артист України, голова відбіркової ради Форуму, художній керівник ансамблю «Кобза» Євген Коваленко та гурт «Евфонія».

Традиційно захід, що організований Республіканським культурно-освітнім центром (РКОЦ) «Молодь України», відбувся за підтримки Рівненської АЕС, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Рівненської облдержадміністрації та Володимирецької райдержадміністрації. Одним зі спонсорів стала міжнародна спеціалізована фармацевтична корпорація «Юрія-фарм».

Урочиста церемонія відкриття відбулась за участю почесних гостей: заступника генерального директора РАЕС з інфраструктури Романа Гошовського, заступника голови профспілкової організації (ППО) РАЕС Тетяни Васильєвої, голови Володимирецької районної ради Василя Ковенька, начальника управління у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації Віталія Ліпського, заступника голови корпорації «Юрія-фарм», голови спілки «Центр інновацій «Сходи в майбутнє» Ігоря Найди, генерального директора РКОЦ «Молодь України», заслуженого діяча мистецтв України Сергія Козицького.

Як зауважив автор та керівник проекту Сергій Козицький, метою проведення екологічного Форуму є популяризація здорового способу життя й запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, формування у молодого покоління почуття любові до природи і рідного краю, можливість для самореалізації обдарованої молоді, підняття культурного і духовного рівня молоді, покращення екологічної культури українців в цілому. «Щороку Форум збирає представників творчо обдарованої молоді із різних областей України.  Цьогоріч його учасниками стали близько 80-ти кращих молодих талантів, прихильників активного, здорового способу життя, які намагаються через свою творчість донести головні гасла. Дякуємо за цю можливість незмінному партнеру проекту  – Рівненській АЕС, яка  з перших днів і до сьогодні продовжує підтримувати та розвивати молодіжний фестиваль, за небайдуже ставлення керівництва підприємства до проблеми збереження довкілля та здоров’я підростаючого покоління». Роман Гошовський, заступник генерального директора РАЕС з інфраструктури, зазначив, що Рівненська АЕС завжди сприяє реалізації екологічних проектів, демонструє зацікавленість у збереженні довкілля. Колектив рівненських атомників підтримує мистецькі акції та найкращі починання творчої молоді. «Сьогодні наша основана ціль – це діалог з активною молоддю, адже саме вона є майбутнім України», - підсумував Р. Гошовський.

Одним із заходів став круглий стіл на тему: «Розвиток атомної енергетики, збереження екології та утвердження культури здоров’я серед молоді», який відбувся за участю заступника генерального директора РАЕС з персоналу Ігоря Вітковського, представників Організації молоді ППО Рівненської АЕС, голови Маневицької районної ради Анатолія Мельника, представників корпорації «Юрія-фарм», учасників та організаторів Форуму «Обговорення пройшло у цікавому форматі, адже його учасниками здебільшого була творча молодь, яка охоче цікавиться екологією та атомною енергетикою, проте вбачає певний контраст між цими двома поняттями. Під час діалогу підкреслювалася підтримка Рівненською АЕС екологічних акцій, зокрема фестивалю «Біле озеро», - зазначив Ігор Вітковський.

Для демонстрації діяльності РАЕС була розгорнута мобільна експозиція підприємства з іміджевою продукцією та друкованими матеріалами.

Голова Володимирецької районної ради Василь Ковенько бачить цінність еко-форуму у його розвитку, відкриттю талантів майбутніх зірок сучасної естради та привертанні уваги до екологічності роботи найбільшого енергогенеруючого підприємства області. «Рівненська АЕС є виробником екологічно чистої енергії, запорукою соціально-економічного розвитку регіону та надійного забезпечення населення благами цивілізації, - прокоментував Василь Ковенько, - Мешканці району всебічно підтримують розвиток атомної енергетики, так, нещодавно отримав путівку у подальше життя енергоблок №3 РАЕС, чому сприяло і позитивне ставлення жителів Володимиреччини».

Під час чотириденної роботи Форуму на березі Білого озера діяли різноманітні арт-майданчики, соціальні і освітні платформи, відбулась акція «Престиж здорового способу життя в молодіжному середовищі», де соціальні педагоги проводили бесіди з питань проблеми ВІЛ–СНІД, попередження вживання наркотичних і психотропних речовин, екології, охорони і зміцнення здоров’я молоді.

На мистецькому майданчику було представлено вироби декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема іграшки, картини, одяг та аксесуари хендмейд у стилі миколаївського розпису; дизайнерські розробки та проведено творчі майстер-класи. Традиційною вже стали робота  «Екомагазину» та акція «Чисте довкілля», під час якої організатори та учасники Форуму разом із відпочивальниками збирали сміття.

Окрім екологічного напряму, на фестивальній галявині проводились заходи спортивної програми «Спорт для всіх», а саме змагання з пляжного волейболу, футболу, баскетболу, флор- та фітболу, дартсу та перетягування линви, якими пропагували зміцнення здоров'я відпочивальників та залучення їх до екологічних акцій. Також в рамках спортмайданчика працював безкоштовний прокат спортивного інвентарю. Усі заходи проводились комунальним закладом «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради, а переможці та найактивніші учасники були нагороджені дипломами та сувенірами від обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

Творчий звіт учасників «Молодь! Здоров’я! Мистецтво!» та гала-концерт Форуму надали можливість молодим талантам показати свою майстерність і досягнення у пісенному мистецтві та хореографії. Незабутніми виступами вразили публіку артисти та ансамблі Палацу культури Рівненської АЕС, смт. Володимирець та смт. Рафалівка, с. Малий Жолудськ. Учасники XVII Всеукраїнського молодіжного мистецького соціально-екологічного форуму «Біле озеро» - 2018 отримали дипломи лауреатів.

З кожним роком до молодіжного еко-форуму «Біле озеро» залучається все більше учасників, адже захід сприяє процвітанню мистецтва та популяризації здорового способу життя та чистого довкілля.

 
 
 

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКІВ  З ГРОМАДСЬКІСТЮ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 60 гостей на сайті