Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПрацівники військкомату стануть вербувальниками

Працівники військкомату стануть вербувальниками

( 0 Votes )

Пройшли ті часи, коли Україна жила мирним життям із впевненістю, що на неї ніхто не нападе. Нікому не варто розказувати і нагадувати про ситуацію, що нині сталась на сході нашої країни.

Ці події і спричинили необхідність реформування зокрема військкоматів із радянської системи у щось більш сучасне і спроможне до спротиву зовнішньому ворогу в умовах неоголошеної (гібридної) війни.

Таким новим форматом, на думку профільної верхівки Міністерства оборони, стало перетворення військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП).

Назви говорять самі за себе.  Тепер для призовників скоротиться час проходження необхідних процедур, покращиться якість надання сервісних послуг. У центрах створять «Єдине вікно» (щось на кшталт ЦНАПу, коли всі необхідні для відвідувачів установи знаходяться в одному приміщенні – приміщенні ТЦК), де спеціаліст соцнапрямку проконсультує, допоможе зібрати необхідні документи. Ветерани АТО тепер не будуть бігати від установи до установи. ЦК «вбере» в себе всіх потрібних спеціалістів у кабінети в одному приміщенні для отримання певних пільг і подачі документів.

З цього приводу заступник начальника управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Валерій Дендебера сказав ще у минулому році: «Як і в провідних країнах світу (США, Франція), тепер українські центри комплектування займатимуться безпосередньо активним пошуком громадян для проходження військової служби за контрактом. Ми плануємо відійти від радянського пасивного способу комплектування, за принципом «хто прийшов з тим працюємо», до активного. Будуть розгортатись спеціальні вербувальні дільниці, де проводитимуться з громадянами відповідні роз’яснювальні заходи щодо вступу на військову службу за контрактом» (kmu.gov.ua/ua).

 А це означає: військкомати ще й розширять свій штат. Що не може не радувати, адже, по-перше, це збільшення робочих місць, а по-друге, один і той самий працівник установи не буде робити все і одразу (за нестачею кадрів, як часто у нас буває, одна людина в багатьох установах виконує купу різнопланових задач). І це дає надію на більш якісне виконання обов’язків працівниками ТЦК.

Саме переформування у форматі пілотного проекту відбулося на базі Чернігівської області ще у 2017 році. Тепер же – черга наступних областей переймати досвід.  Рівненька область не пастиме задніх. Нові підрозділи створять за рахунок військовослужбовців військкомату.

Також будуть введені посади інструкторів-вербувальників та нові відділи. Зокрема, відділ бронювання та впровадження єдиного держреєстру військовозобов’язаних. Він, на думку працівників військкоматів, зменшить кількість певних бюрократичних процедур. Навіть стати на облік буде простіше і швидше: при зміні місця проживання відвідати центр комплектації треба буде лише раз – там і знімуть з обліку, і поставлять на нове місце. Електронний же документообіг допоможе позбутися численних папок з особовими справами

Одним із головних завдань ТЦК і СП буде здійснення вербування громадян на військову службу за контрактом шляхом їх активного пошуку на підприємствах, під час проведення урочистих масових заходів, відвідування військових частин тощо.

Принципово новим передбачається введення до штату ТЦК і СП посад інструкторів окремо для кожного виду (роду) військ ЗСУ. Такі інструктори будуть шукати, вивчати та відбирати кандидатів виключно для військових частин відповідного виду ЗСУ, носити однострій вказаного виду та комплектуватися військовослужбовцями за пропозицією командування виду ЗСУ.

Метою створення таких центрів є підвищення ефективності роботи з військовозобов’язаними, резервістами і ветеранами у системі надання послуг із соціального і правового захисту.

 У Володимирці наразі теж створюється ТЦК і СП. Щоправда, військовий комісар Володимирецького РВК Сергій Лісняков небагатослівний:

– Так, ми змінюємо формат. Призовників і резервістів реформування ніяк не стосується, хіба що – спросить їм життя. Вже зараз проводимо агітаційну роботу. Вкотре переконуємо і намагаємось донести до відома чоловіків: служба – це чи не єдине місце, де будь-хто однозначно себе знайде і загартує.

 

Отже, інструктори-вербувальники перетворюються чи не на рекламних агентів. Враховуючи те, як призовники тікають і ховаються від служби, а вербувальники до того ж рекламуватимуть ще й службу за контрактом, робота очікує непроста працівників ТЦК. Бо ж вони припрошують не крем для обличчя купити, а  вчитись охороняти державу і обороняти її!

Прикро, що людей треба саме припрошувати, вишукувати, ловити. Фактично треба з нуля відновлювати престиж професії «Батьківщину захищати».

Інформацію підготувала Олена Стельмащук.

Ілюстрація з мережі Internet

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 54 гостей на сайті