Авторизація

HomeНовиниВ РайоніБурштиновий шлях від Володимирця до Шанхаю прокладено (+ фото, відео)

Бурштиновий шлях від Володимирця до Шанхаю прокладено (+ фото, відео)

( 6 Votes )

Коли на міжнародному телерадіофестивалі «Калинові мости» у Польщі цьогоріч довелося презентувати від громадської організації «Бурштиновий шлях» «бурштинові» сувеніри нашим польським друзям та етнічним українцям, дехто з колег іронізував, типу «пан сам викопав?»

Отакий імідж в України у світі сьогодні, як у держави, де сонячний камінь злочинці нелегально видобувають мішками і контрабандою вивозять за кордон. Довелося затриматися біля мікрофона довше і розповісти, що Україна хоч і має проблеми з бурштиновою мафією (а хто їх не має? у тій же Польщі, наприклад, теж роками не можуть побороти нелегальні вугільні копанки), але насправді прагне до цивілізованого користування надрами і має хороші приклади бережливого природокористування і легального видобутку бурштину – культового мінералу буддистів, ювелірів і фармацевтів. Це державне підприємство «Укрбурштин», а також єдине приватне підприємство в Україні ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», яке на родовищі «Володимирець східний» на Рівненщині уже 5 років (з моменту експлуатації) є взірцем європейського користування надрами із власною методикою рекультивації земель (до речі, взятою за основу Кабінетом Міністрів України для рекультивації земель, порушених внаслідок незаконного видобутку бурштину).

Навіть коли мова зайшла про виставку-продаж виробів з поліського бурштину цієї осені під час одного з фестивалів Ольштинського артистичного літа, поляки недовірливо перепитували: «а як ви той бурштин через кордон перевезете?», певне, стереотипно сприймаючи все, що пов’язане з українським бурштином, як контрабанду.

Ще довго нам доведеться розвінчувати міфи про Україну як корумповану державу з мільярдним тіньовим обігом «янтарного капіталу», натомість формуючи імідж держави надійного партнера з легальним, цивілізованим користуванням надрами.

Звісно, одночасно треба боротися і з нелегальними «клондайками» у правовому полі. Але, на думку багатьох експертів, ситуацію вдасться переламати тоді, коли світ побачить більше прикладів легального видобутку корисних копалин, аніж чутиме про тіньові схеми контрабанди сировини.

Європа вже критично наповнена краденим українським лісом, а «чорний ринок» Китаю заполонений контрабандним українським бурштином. Однак на рівні міждержавної торгівлі потрібні цілком законні й прозорі договірні стосунки, адже міжнародних скандалів та іміджевих ризиків ніяка держава не хоче.

Тому Китай офіційний вже давно приглядається до України бурштинової, вивчаючи ринок легального видобутку сонячного каменю в пошуках надійних партнерів з бездоганною репутацією, з якими можна планувати довгострокові інвестиційні проекти.

Минулої суботи у Володимирець прибула делегація з Піднебесної у складі Muqing Hu – Президента Шанхайського музею колекційних творів мистецтва, Cuiping Mu – віце-директора з міжнародних відносин Шанхайського музею колекційних творів мистецтва, Shuiqing Li – куратора Шанхайського музею колекційних творів мистецтва. Зустрічали їх селищний голова Володимирця Олександр Осмолович, заступник голови Володимирецької районної ради Володимир Савонік, голова правління громадської організації «Бурштиновий шлях» та проект-менеджер культурно-туристичних інновацій ГО «Бурштиновий шлях» Людмила Босик.

Одразу зазначу, що мета візиту китайців була подвійною: Шанхай планує створити у себе бурштиновий музей як окрему експозицію і має наміри закуповувати як бурштин-сирець, так і вироби з нього, створені українськими майстрами. Тож перспективи співпраці у Володимирця з Шанхаєм, як би це дивно не звучало, є дуже хороші (зазначу, що їм в Україні сподобалося все: і рівень мистецьких творів та виробів з бурштину в офісі асоціації «Український бурштиновий світ» (очолює Галина Симха) у Києві, і страви нашої національної кухні, і прогулянки вечірнім Хрещатиком).

– Ми вже не один раз чули про Україну, де видобувають бурштин, – розповідає Муджінг Ху, президент Шанхайського музею колекційних творів мистецтва. – Як ви знаєте, китайці дуже люблять бурштин, а шанхайці – особливо. Ми, власне, і приїхали з Шанхаю. Його населення складає сьогодні 25 мільйонів жителів. Це сучасне місто, там дуже багато висотних будівель, 70-, 80-поверхові хмарочоси. І в нас є дуже велике бажання купувати український бурштин. У вас у Володимрці досить велике родовище бурштину, і якщо ми будемо співпрацювати, то це буде вигідно для обох сторін. У нас є чимало дизайнерів, які вміють працювати з бурштином, розробляти дизайн виробів з України і продавати їх не лише в Китаї, а й по всьому світу. До нашого приїзду в Україну ми чули про те, що тут багато бурштину добувають нелегально і що його небезпечно експортувати. Тому ми дуже раді, що попри все приїхали сюди, до вас у Володимирець, і на власні очі побачили все як є.

Мета нашого візиту – вивчити ситуацію з легальним видобутком, адже ми у Шанхаї хочемо збудувати музей бурштину. І ми тепер знаємо, що тут є бурштин, який легально видобувається, а там, у Шанхаї, є споживачі, які зацікавлені його купувати та споглядати. Тож завдяки нашій кооперації ще більше людей дізнається про український сонячний камінь. Ми багато разів були в Польщі, задавали питання про бурштин, але, як виявилося, там дуже багато саме українського каменю, вивезеного нелегально. Тепер ми розуміємо, що український бурштин набагато кращий по якості, і ми хочемо його показати світу. Тому ми й хочемо зайнятися промоцією проекту музею українського бурштину. Бо в Шанхаї дуууже багато людей!

Інтерес до бурштину в китайській культурі пояснюється і сакральним значенням цього каменю в буддизмі, і його лікувальними властивостями, і містичним впливом на гармонію в сім’ї. Тому кожен китаєць повинен мати у домі янтарну статуетку Будди, намисто, перстні та обереги з нашого сонячного каменю, оскільки в Піднебесній його практично не видобувають.

По перше, камінь має колір від жовтого до коричневого (а китайці дуже полюбляють саме вогняні кольори) – це дуже хороший колір, який приносить щастя, здоров’я, це символ сімейного благополуччя, по друге бурштин має цілющі властивості, а по третє, його використовують в буддизмі – релігії світового рівня. В Китаї є свій бурштин, але дуже-дуже мало, і зараз він практично не видобувається.

Подарувавши каталог виставки Шанхайського музею колекційних творів мистецтва в Єгипті, гості з Піднебесної вирушили на оглядини родовища «Володимирець Східний, яке розробляє ТОВ «Сонячне ремесло». Площа родовища «Володимирець Східний» – 98,9 га, термін оренди – 20 років.

На території, де видобуток уже завершено і йде рекультивація, головний геолог Василь Шпирка розповідає про роботу підприємства мовою цифр:

Родовище експлуатується уже 5 років. Нині кар’єрне поле відновлене, вирівняне, залишилося лише перемістити родючий шар ґрунту – і полігон готовий до біологічної рекультивації (заліснення). На 1 гектарі площ уже висаджено саджанці сосни і берези. Вода при видобутку використовується у замкнутому циклі. Нині видобуток не ведеться: чекаємо відведення земель та встановлення ставки оподаткування.

 

Відвідавши «бурштинову» церкву Св. Петра і Павла в селі Каноничі, делегація з Китаю у супроводі члена Ради Асоціації «Український бурштиновий світ» Сергія Коваленка поїхала на Київ. Попереду гостів з Піднебесної ще чекали відвідини музейного комплексу “Код Нації”, зустрічі з відомими людьми, прогулянки вечірнім Києвом та багато відкриттів. Основне ж відкриття – поліського бурштину – сподіваємось, їх ще чекає попереду…

«Не пройшло і півроку, – пише на своїй сторінці у Фейсбук Галина Симха. – «Бурштиновий шлях» Київ – Шанхай – Володимирець прокладено.

Одинадцять років Віри, Праці, Вірності рідній землі і людям які Повірили. Від України до Австралії. По всіх «сонячних координатах» Землі.

Музею легально видобутого, сертифікованого українського «сонячного каменю» бурштину – бути в Шанхаї!

Єдиному в Світі «Бурштиновому музею просто неба» – бути у Володимирці!

Мій край, мої земляки цього варті».

 

Сергій Скібчик, голова правління ГО «Бурштиновий шлях», смт Володимирець.

Фото Сергій Скібчик, Олена Стельмащук, відео - Людмила Босик

 

Коментарі   

 
+58 # @Nina@ 13.08.2018, 17:45
Пані, Людмила Босик, ви там надто не усміхайтесь, чи знаєте ви, що в Китаї за корупцію розстрілюють?
Відповісти
 
 
-20 # Гість 15.08.2018, 07:57
Nina? Ти й сюди вже влізла. Немає нічого гіршого ніж озлоблена жінка. Твоя злоба є підтвнрдженням що пані Б. вас усіх переграє. Респект і уважуха (за витятком справи про зловживання).
Відповісти
 
 
+19 # Гість 14.08.2018, 14:24
Привезли сюди, [ЦЕНЗУРА], скупщиків :-x
такі самі китайські морди в місцевих [ЦЕНЗУРА]ів янтар скупляють
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 118 гостей на сайті