Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСмерть у пологовому відділенні. Хто винен: інфекція чи лікарі?

Смерть у пологовому відділенні. Хто винен: інфекція чи лікарі?

( 17 Votes )

Трагедія сколихнула район. У пологовому відділенні  Володимирецької ЦРЛ померла породілля.

Жінка народила дівчинку 30 вересня. Спершу, кажуть медики, почувалася добре, проте згодом її стан погіршився.

8 жовтня 22-річна жінка, що проживала в Мульчицях, померла.

На момент підготовки матеріалу нам не вдалося зв’язатися із завідувачем акушерського відділення Сергієм Буравським. Однак попередньо він прокоментував ситуацію, що склалася, рівненським ЗМІ:

– Це перший за 20 років моєї практики такий випадок, – зазначає завідувач акушерського відділення Сергій Буравський. – Ми намагаємося знайти причину, співчуваємо рідним, і нам самим боляче. Це її друга вагітність. Смерть не пов’язана з пологами.

Народила вона близько тижня тому. Без нагляду медиків породілля не залишалася. Але інфекція не давала про себе знати тривалий час. Коли почалися її прояви, на жаль, було запізно щось робити, хоча ми робили все можливе. Приїхала і бригада рівненських спеціалістів, але врятувати жінку, на жаль, не вдалося. Ніхто з медиків ні за клінічними проявами, ні за аналізами не міг щось таке запідозрити. Тобто сказати, що це вина нашого колективу, об’єктивних причин немає. Чекаємо на результати експертизи…

За словами лікарів, не виключено, що інфекцією, яка спричинила смерть молодої матері був сепсис (загальна гнійна інфекція) –  серйозна інфекційна хвороба, що виникає внаслідок поширення в тканинах організму і крові вірусних, бактеріальних або грибкових мікроорганізмів.

Рідні не можуть оговтатися від біди. А ще підозрюють, що в усьому винні медики, які занадто довго не могли визначитися, що робити.

– 30 вересня вона потрапила у пологове. Родила сама, все було добре, це були легкі пологи, за годину вона вродила. Понеділок, вівторок, середа – все було нормально. Ми спілкувалися з нею по телефону, вона говорила, що може вже її в четвер випишуть. Але у четвер їй заболіло в нозі.

Я приїхав у п’ятницю. Прийшли лікарі, оглянули. Ну, як оглянули, один з лікарів сказав: «Прийдеш до мене, як дитину груддю вигодуєш, тоді прийдеш лікуватись». Ще один якусь мазь приписав. Вона якийсь час мучилася, не могла заснути. У суботу й неділю вона цілу ніч не спала.

На вихідних лікарі усі пішли на вихідні. У неділю прийшов невропатолог, перепризначив лікування, сказав: «Мазатимеш там їй, де болить». Мені дивно, що у п'ятницю взяли аналіз крові, а сечі ніхто не брав. А ще за весь цей період її жодного разу не оглянув гінеколог.

Приймав роди у неї Сергій Буравський. Він її зчистив перед тим, як везти у реанімацію. На операції сказали, що у матці нічого не було.

8 жовтня вона померла, причина – зараження крові. Ми вважаємо, що у смерті винні лікарі. Це були  другі пологи дружини. Тож нині залишилася без мами 2-річна дитина і 10-ти денне немовля, – коментує трагедію чоловік померлої породіллі.

Правоохоронці про цю ситуацію знають і проводять досудове розслідування.

– Так, слідчі Володимирецького відділення поліції проводять досудове розслідування за фактом смерті 22-річної жінки медичному закладі у Володимирці. Справу відкрили за частиною першою ст. 140 Кримінального кодексу України, а саме за неналежне виконання професійних обов’язків медичними або фармацевтичними працівниками, – каже прес-офіцер Нацполіції області Ольга Ангелова.

 

Нині відомо, що у медзакладі працюватиме спеціальна комісія, яка вивчить це питання. Також повідомляється, що з немовлям все добре. Ми слідкуватимемо за розвитком цієї справи.

Ольга ПЕШКО.

ілюстрація з мережі Internet

 

Коментарі   

 
+3 # Гість 10.10.2018, 20:46
З абзацу—ну як оглянули,один з лікарів сказав—на мою думку не лікарів а так профан по професії а далі вже і читати не охота
Відповісти
 
 
0 # Гість 11.10.2018, 07:51
Де найбільша смертність новонароджених у області, а тут породілля , - Володимирецький район!
Нехай розкажуть скільки покалічили,скіл ьки померло, а скільки інфо без розголосу... Буравський задумайся???
Відповісти
 
 
0 # Гість 11.10.2018, 07:58
Пане Буравський, а чому ж Ви не розповіли, скільки разів оглядали породіллю після пологів? Можливо тому, що жодного? А скільки жінок повертається після виписки з високою температурою на "чистку"? Ви ніколи не задавалися питанням чому? Не шукали причину в своїх діях чи бездіяльності? Це не допустиме таке ставлення до мам новонароджених. Через Вашу байдужість і безвідповідальн ість залишилося сиротами двоє маленьких дітей. Це треба, щоб вагітність пройшла добре, пологи, і такий "професіонал" як Ви вирішив долю молодої дівчини, в якої життя тільки починалося. А до рівненських колег Ви звернулися через свою безпомічність, втрачаючи дорогоцінний час, коли породілля була на межі смерті. Не тримайтесь зубами за посаду, збережіть життя і здоров'я майбутніх породіль!
Відповісти
 
 
+2 # Гість 11.10.2018, 11:08
Саме найлегше кинути камінь у людину. А поставте себе на його місце. Невже він цього хотів? Чи ви думаєте що йому зараз так легко? Його душа болить набагато більше ніж ваша. Можна сидіти і багато чого поганого писати про людину.Але треба розуміти, що він перш за все теж людина і не завжди від нас все залежить і по силі людини.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 11.10.2018, 12:02
Так завжди! Скільки життів врятували,скіль ки дітей,жінок витягнули - ви це забули. Каміння кидаєте.Скільки діток по ваших домівках,по всьму району з батьками разом.Ви це забули.Я сама народжувала в цьому роддомі. Пологи були тяжкі. В мене була кровотеча. Дитині проводили реанімацію. Зараз моїй доці 3 роки. Я вдячна Богу і лікарям за сьогоднішній день
Відповісти
 
 
+4 # Гіcть 11.10.2018, 12:04
Перш за все співчуття родині покійної молодої дівчини :sad:
Дуже шкода, що це сталося, але все до цього йшло. Деяким нашим лікарям певно вже засліпили очі гроші, вони оглядають не пацієнта, а клієнта і це сумно. Відповідальност і, як завжди, ніхто не понесе, вже певно хтось поїхав і "порєшав" в області, це просто - там всі свої, чиновники та депутати. І справа не стільки в Буравському (він хороший лікар-професіон ал). Як відомо риба гниє з голови і медперсонал поводиться так, як позволяє і контролює керівник. Знову останнє місце в обласному рейтингу, але страшно те, що за цифрами стоїть людське життя: діти без матері, батьки без дочки ... А безвідповідальн і лікарі та їх керівники і далі будуть "косити бабло" з наших рідних і знайомих.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 11.10.2018, 12:48
Інвекція? Сепсис?...Скажі ть будьласка лікарю і акушери які після пологів мали оглянути порожнину матки, звідки вона взялася ця страшна інфекція яка за лічені дні забрала життя молодої мами і осиротила двох маленьких донечок? Чи так важко було оглянути, чи ви такі були зайняті іншими породіллями які вертаються до вас?...а може ви чекали коли запропонують вам подяку за донечку?...Пан Буравський мені хочеться подивитися вам в очі і запитати чи не страшно вам приймати пологи і займатися своєю справою далі, або просто лягати спати?... вибачте ви ж не можете признати своєї бездіяльності.. .тут рідні зроблять все щоб винні були покарані, але пам'ятайте що є ще Бог.....
Відповісти
 
 
+7 # Гість 11.10.2018, 12:57
Люди схаменіться. район пропаде без Сергія Борисовича. Він живе роботою. В любий час доби його піднімають і він летить на поміч. Я за 18 років скитання по лікарнях добре знаю, що таке халатність, а що відповідальніст ь і людяність. Хто в нього лікувався міг за цим спостерігати. Біда сталась. Треба розбиратись чому, а не паклюжити людину.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 11.10.2018, 13:06
Викликали спеціалістів вже коли жінку повезли до реанімації? Не пов'язано з пологами?...пра вильно!це пов'язано з вашою бездіяльністю і неналежним медичним обстеженням якого ви не зробили...ви маєте Буравський Сергій Борисович боятися вже і аналізи приймати, не то що пологи..., А ви й далі робите на цьому бізнес....задум айтесь самі і врешті признайте що вина ваша там є і не маленька...прос то задумайтесь що за 8 днів нестало молодої, здорової мами...Вона почувала себе добре? То чого тримали в лікарні, зазвичай виписують на 3-й день після пологів?, а коли стан почав гіршати, що ви зробили?- нічого...
Відповісти
 
 
+8 # Гість 11.10.2018, 13:15
Доброго всім дня! Прочитавши дану статтю не можу лишитися осторонь! Я дуже співчуваю рідним і близьким, навіть не хочу уявляти що вони зараз відчувають!!! Тримайтеся!!! Хочу розповісти про свої пологи. Проживаю у місті Вараш, народжувала у Володимирці у Сергія Борисовича! Саме дякуючи йому я, народила свого хлопчика! Адже пологи буди складними, тривали дуже довгий час, голівка вже була в тазі а я не могла вже тужитися, бо
була вже просто виснажена! Але завдяки його професіоналізму , уважності, чітким діям ми все ж з’явилися на світ, більше скажу навіть без гематом...після пологів мене оглядали, контролювали, навіть допомогли
коли почалися проблеми з грудьми, попередньо пересвідчившись на кріслі, що температуру дає ніщо інше...Тому особисто я дуже вдячна пану Буравському і персоналу...
Відповісти
 
 
+4 # Гість 11.10.2018, 15:10
Саме найлегше кинути в когось камінь.
Відповісти
 
 
+9 # Гість 11.10.2018, 17:17
Дорогі мамочки, я вірю, що за свій багаторічний досвід цей лікар багато кому допоміг, але в даному випадку ми обговорюємо конкретну ситуацію, де в першу чергу мала місце безвідповідальн ість. І не потрібно розповідати про те, який лікар уважний, не знаючи подробиць конкретного випадку. Породіллю не виписують вчасно, а лікарям не цікаво з якої причини. Її після родів жодного разу не подивився лікар гінеколог. Це Ви вважаєте нормально і професійно? Вона не змогла піднятися з ліжка, а вони викликають невропатолога і призначають мазь від спини, замість того, щоб самим оглянути. Інфекція ніяк себе не проявляли, а Ви хотіли, щоб вона до Вас в кабінет постукала? Вибачте, але виправдання діям лікарів в мене не має.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 11.10.2018, 19:16
Хочу сказати, що дуже вдячна Богу і Сергію Борисович за те що маю сенс життя свого синочка. Лікарі які приймали пологи не знали що зі мною робити і коли викликали С.Борисовича він відразу сказав, що дитина задихається і,що терміново буде оперувати(кесар ів розтин) і він встиг. Я думаю що в цій трагедії якщо є вина лікарів, то не одного а абсолютно всіх хто працює в тому пологовому. Співчуваємо рідним, нехай Бог допоможе вам пережити цю біду.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 11.10.2018, 20:06
стаття 32 Конституції України.
"Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації."

Стаття 35. "Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність."

Стаття 40. "Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк."

Стаття 49. "Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне с[ЦЕНЗУРА]ування.
Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності."
Відповісти
 
 
+1 # Гість 11.10.2018, 20:07
Він як спеціаліст може і хороший, але в цьому випадку він має признати свою вину..того що породіль неоглядали на кріслі після пологів..Чому? Це вже інше питання, відповідь на яке має дати персонал...
Відповісти
 
 
+2 # Гість 11.10.2018, 20:21
Цей "лікар" кілька років тому мало не вбив мою сестру. Врятавали тим, що забрали з пологового і самі відвезли у Рівне. Рівненські лікарі були просто в шоці. Сказали, що якби ще день то не було б ні матері ні дитини. А цей варвар не відпускав, казав, що все під контролем,[ЦЕНЗ УРА]
Відповісти
 
 
-1 # Гість 11.10.2018, 20:29
Стаття 62. "Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь."
Відповісти
 
 
+2 # Гість 11.10.2018, 21:57
Я два рази родила,жодного разу мене не оглянули перед випискою,не оглядали навіть після родів ні разу. Володимирець .
Відповісти
 
 
+4 # Гість 11.10.2018, 22:32
А чому породіллю лишили на вихідні без нагляду?Де були чергові акушер-гінеколо ги?Чому тримали жінку так довго,і скористались можливістю визвати бригаду з Рівного?Сумно.Б оляче.Гроші портять людей.PS такого бізнесу як у нашому роддомі,то не має в жодному відділенні ЦРЛ.
Відповісти
 
 
+11 # Гість 12.10.2018, 11:04
А хто цей бізнес робить? Ми з вами. Кожен тиче в карман, а потім кажуть що беруть з них гроші, хоча ніхто там ніякої ціни не називає,неразую чи препаратів і такого іншого,ну звичайно і від подяки не відмовляються. От в Рівненському перинатальному чітко встановлена такса "що по чьом" і платити доводиться в рази більше ніж даєте самі.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 12.10.2018, 18:58
Приймав пологи сам головний лікар,і через його вину сталася ця ситуація,і що з п‘ятниці бідолашна дівчина,яка хотіла жити довго і щасливо,але вона ці дні мучилася і навіть не підозрювала що помре і залишить своїх дівчаток і чоловіка одних!я дуже хочу щоб лікар Буравський визнав вину,і справедливо був наказаний!
Відповісти
 
 
+5 # Гість 12.10.2018, 19:22
Люди, так ви ж самі кладете гроші у кишеню лікарю, як подяку..а наразі говорите про якусь "корупцію". Все розпочинається з нас!
Буравський хороший лікар!! Без нього ніякого толку не буде.
В даної ситуації є моменти, які не відомі кожному з нас.
Тож давайте нехай відповідні органи займаються розслідуванням даної справи а не людськи "грязні" роти.
Жінки І якщо ви скаржитесь що вас не оглядали перед випискою, чому ж мовчали ? Потрібно відстоювати свої права, наполягати на огляді, а зараз саме простіше звинуватити людину!
Відповісти
 
 
+6 # Гість 18.10.2018, 07:37
Справа в тім, що якщо не дасиш на лапу, то на тебе ніхто не гляне
Відповісти
 
 
+9 # Гість 12.10.2018, 21:07
Чому ми в житті такі люди, що так мало помічаємо хорошого,того скільки було врятовано життів з Божою допомогою, руками цієї людини.А як сталася біда то ми такі швидкі на суд.Але треба також розуміти що він також людина, і не все від нас людей залежить і не все під силу.Лиш подумайте якби ми частіше помічали і підтримували хороші справи людей і допомагали б нести,співчуват и невдача людей,то наскільки наш світ був би щасливішим і наскільки б це стимулювало б кожного із нас бути добрішими.І не думайте що йому її не жалко і не болить серце і що ви її шкодуєте більше.
Відповісти
 
 
+13 # Siegfried 17.10.2018, 05:23
Це правда. Згідний з Вами на всі 200%. Два рази мою жінку вів Буравський. Відношення до мамочок відповідальне, співчутливе. І я також йому вдячний. Співчуваю родині загиблої.
Відповісти
 
 
-11 # Гість 13.10.2018, 16:45
Це не лікарі, це бездушні створіння,які вбивають дітей .
Відповісти
 
 
+5 # Lorik 13.10.2018, 21:25
Всі "гості",адже так простіше, бо ж всяке буває...
Відповісти
 
 
+5 # Гість 14.10.2018, 13:30
Прикра історія... Глибокі співчуття рідним...Прочит авши відгуки можна зрозуміти лють підписників,одн ак причитавши їх,не можу лишитися осторонь і я,адже сама народжувала двічі в даному пологовому відділенні.Пере буваючи в стаціонарі нічого поганого сказати не можу.Другі пологи приймав у мене Буравський С.Б.,пологи були не прості, через туге обвиття пуповиною у моєї дитини почало дуже сильно страждати серцебиття.Кеса рів розтин робити було пізно...,саме завдяки його професіоналізму я народила абсолютно здорову дитину,за що я буду вдячна йому до кінця життя.Після пологів мене та мою дитину оглядали лікарі щодня,ставились до мене добре,навіть допомогли розцінити груди коли прибуло молоко.На мою думку,не нам засуджувати лікарів,адже ми не знаємо яка там ситуація була насправді.Якщо ж нічого не робили,то чому визвали бригаду лікарів з Рівного?В даній ситуації можна зрозуміти і самих родичів."Не судіть , і не судимі будете"
Відповісти
 
 
+9 # Гість 14.10.2018, 16:25
Смерть молодоі жінки- це болісна втрата для родини. Моі ім співчуття. Проте перед тим як звинувачувати лікарів, може варто спочатку дочекатись висновків експертизи. Як для мене лікар Буравський- професіонал. Я тривалий час не могла завагітніти,про те завдяки його лікуванню змогла народити гарну дівчинку. Пологи теж приймав Сергій Борисович.І жодних грошей з нас ніхто не вимагав. Наша родина вдячна за маленьке щастячко, яке щебече поруч
Відповісти
 
 
+6 # Гість 15.10.2018, 16:15
А знаєте,що коли вже зявилися думки і за і проти,і що одні гості тут коментують,то скажіть,будь ласка,чому лікарі залишили здорову жінку без огляду і нагляду одну однісіньку зі своіми проблемами зі здоровям у відділені?Чому, такий всім потрібний С.Б. ще і досі неотримав догани від керівника лікарні?Життя одне і його потрібно берегти,а не заробляти на ньому гроші... :-x причому на чужих життях!
Відповісти