Авторизація

HomeНовиниВ РайоніМилосердя Володимиреччини (+фото)

Милосердя Володимиреччини (+фото)

( 2 Votes )

 «Потрібно мати міцне здоров’я,  самовідданість і терпеливу вдачу, щоб вернути справу милосердя,  не гучну, не придатну для суєти, але істотно корисну для стражденних»  М.І.Пирогов

Милосердя – ознака справжньої людини. Важливо, щоб наші серця ніколи не черствіли, і ми були здатними відчути біль ближніх.

Хоч би яким розвиненим і цивілізованим буде суспільство, воно завжди потребуватиме допомоги, милосердя, чуйного ставлення. Стрімке збільшення ризиків та загроз, як природного так і техногенного характеру та особливий період, що стався в Україні з березня 2014 року вимагає постійної підготовки районної організації Червоного Хреста для надання допомоги населенню внаслідок надзвичайних ситуацій.

Наше північне Полісся – це чудовий край лісів, лугів, річок, озер. Хто побував хоч раз у нашому мальовничому куточку, приїздить знову помилуватися краєвидами, відпочити на природі, поспілкуватися з нашими простими привітними людьми. А люди нашого краю- чесні, працьовиті, готові допомогти кожному нужденному.

Через анексію Криму та військові дії на Сході України на території нашого району нині проживає 71 переселенець, в тому числі 16 дітей (37 сімей – 8 з них проживає в смт Володимирець). Важко слухати їхні розповіді зі сльозами на очах, в яких – розпач, сум, страх. І ми їх приймаємо, як можемо створюємо затишок для кожної сім’ї. Знаємо, що це теж прості люди, трудяги, котрих війна розкидала по всьому світу. Три сім’ї звернулися за допомогою в банк одягу під час акції «Милосердя».

Переселенці розповідали, як з острахом їхні діти переступали пороги місцевих шкіл, як з кожним днем світлішали їхні обличчя від розповідей про нових друзів та вчителів. Всі ми повинні докласти всіх зусиль, щоб ці діти не відчували самотності в колективі.

З 1 вересня по 17 жовтня 2018 року на виконання листа Рівненської облдержадміністрації Володимирецькою райдержадміністрацією було задіяно структурні підрозділи для участі в всеукраїнській акції «Милосердя», яку щорічно організовує Рівненська обласна організація Червоного Хреста.

Жителі нашого району вже не раз ділом доводили свою готовність та рішучість допомагати тим, хто цього потребує і найактивнішими помічниками стали школярі зі своїми наставниками- вчителями та батьками, яких зорганізував відділ освіти на чолі з керівником Марією Володимирівною Ошурко. Серед шкіл, які активно з перших днів долучилися до акції- Любахівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Людмила Сніжко), Озерська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Марія Чашка), Довговільський НВК-ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ (директор Катерина Олещук) та інші.

У рамках цього заходу успішно було проведено акцію «П’ять картоплин». Зібрану продукцію діти доставили адресно найменш захищеним верствам населення свого населеного пункту. Допомагали їм в цьому соціальні робітники територіального центру.

Фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Микола Десятник) під час акції надано допомогу 8 сім’ям, що опинися в складних життєвих обставинах (смт Рафалівка, с. Озерці, с. Антонівка, с. В.Телковичі, с. В.Цепцевичі, с. Каноничі, с. Степангород) Допомогу надано у вигляді продуктів харчування, одягу б/в у вжитку, засобів гігієни, канцтоварів.

Активно підключились мешканці Володимиреччини і до акції «Діти Заходу – дітям Сходу», організовану волонтером-капеланом Миколою Юрахом, участь в якій взяли 21 заклад освіти та небайдужі жителі району. Завдяки допомозі водіїв комбінату громадського харчування (директор Марія Сиротюк) та волонтерам, включаючи директорів шкіл та голів сільських рад з усього району завезено майже 5 тон овочів, більше 1000 банок консервації, 558 кг круп та макаронних виробів та інші види допомоги. Частину допомоги вже передано на Схід України для мирних жителів.

Мета акції «Милосердя» не лише в тому, щоб допомагати нужденним, а й привернути увагу суспільства, державних, комерційних та інших структур до потреб та інтересів потребуючих допомоги. Завдяки людському порозумінню та небайдужості люди нашого району пам’ятають про допомогу ближньому, адже у всьому світі саме волонтери знаходяться попереду в реагуванні на гуманітарні виклики, волонтери- наша сила, а їхні сучасні ідеї – поштовх до подальшого розвитку.

Хочеться висловити окремі слова вдячності державному пожежно-рятувальному загону №6 головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області (начальник Володимир Симонюк) за сприяння та допомогу у проведенні акції «П’ять картоплин» в селищі Володимирець. Рятувальники за доброю традицією знову погодилися допомогти в завантаженні техніки та доставці допомоги нужденним адресно в кожну домівку чи квартиру.

Учні трьох райцентрівських шкільних закладів зібрали більше тонни овочів, які доставили більше 40 найменш захищеним особам нашого селища, серед яких інваліди, одинокі, переміщені особи, немічні пенсіонери. Людська шана і дяка стали в цей день найвищою оцінкою цій богоугодній справі для рятувальників: Миколи Жала, Станіслава Дуляницького, Олександра Лисковчука, Володимира Онищука. Також нужденні отримали допомогу у вигляді круп, макаронних виробів, консервації.

 Велике людське спасибі Олегу Мозулю, який знайшов час і в якості водія транспортом Червоного Хреста протягом двох днів доставляв допомогу.

 Лише в юності старість видається чимось нереально далеким, а насправді – бідність, похилі немічні роки та тужлива самотність можуть спіткати кожного. Тому такими важливими якостями кожного, хто причетний до милосердя – є відповідальність і небайдужість.

 Акція милосердя ще раз показала, що всі, хто допомагає нужденним, заслуговують на людську повагу і вдячність. Ще раз від імені всіх, хто отримав допомогу, дякую своїм помічникам-волонтерам, вчителям, школярам, особливо їхнім батькам за плоди їхньої праці та підтримку. Особлива подяка медичним працівникам, які взяли участь в акції.

БАЖАЮ ВСІМ МІЦНОГО ЗДОРОВ’ Я ТА УСПІХІВ У ВСІХ ВАШИХ СПРАВАХ!

Галина Давидюк,

голова Володимирецької районної Організації

Товариства Червоного Хреста України.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 68 гостей на сайті