Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСесія райради: 20 мільйонів на освіту, ще 14 – на дороги, культуру і спорт

Сесія райради: 20 мільйонів на освіту, ще 14 – на дороги, культуру і спорт

( 0 Votes )

Минулого тижня відбулось сесійне засідання Володимирецької райради, на якому чи не основним питанням було внесення змін до районного бюджету.

Основою підготовленого спеціалістами Володимирецької РДА проекту рішення стали пропозиції від громад краю, зібрані під час проведення місцевих Рад регіонального розвитку упродовж грудня-лютого 2018-2019 років.

Участь громад у визначенні пріоритетів власного розвитку є визначальною в реформі децентралізації, яка передбачає передачу реальних повноважень та фінансових ресурсів на місця.

Із загального бюджету розвитку за рахунок субвенцій з держбюджету та співфінансування з бюджету районного майже 20 млн. гривень отримають заклади освіти. За ці кошти ремонтуватимуть покрівлі та корпуси шкіл і садочків, встановлюватимуть котли та циркуляційні насоси, облаштовуватимуть внутрішні санвузли.

На одній з колегій голова Володимирецької РДА Ярослав Березюк визначив створення санвузлів в шкільних приміщеннях одним з пріоритетів місцевої влади. Вже сьогодні цей пріоритет втілюється – одна лише школа у Великих Цепцевичах отримає для цього більше 660 тис. гривень, а окрім неї ще 10 навчальних закладів. Усього на створення внутрішніх санвузлів виділено більше 4 млн. гривень.

Завдяки передбаченим районною владою коштам вже до кінця цього року Полицька школа отримає нову покрівлю – старій у минулому році виповнилось 50 років. Окрім того, розповідає директор Віра Рубаха, в незадовільному стані знаходиться дах і нового корпусу школи, збудованого у кінці 90-х років – кожен снігопад лишає на горищі будівлі гору снігу. Проте уже у травні розпочнеться капітальних ремонт: з державного бюджету передбачено близько 3 млн. гривень, з бюджету сільради – 500 тис. гривень. А завдяки роботі народного депутата України Василя Яніцького вдалося отримати ще 500 тисяч із субвенції на соціально-економічний розвиток місцевих громад. Декілька подібних проектів за кошти державного бюджету у співфінансуванні з місцевими бюджетами буде втілено цьогоріч на загальну суму у майже 7 млн. гривень.

Рішення депутатів райради дозволить директору Красносільського НВК Василю Мартинюку замінити старий, встановлений ще у 1997 році твердопаливний котел. Вичерпавши свій експлуатаційний ресурс він став надто неефективним та затратним. А тому виділені на новий сучасний котел 180 тис. гривень дозволять школі економити ресурси у майбутньому. Подібні проекти реалізують у Любахівській та Лозківській школах на суми 250 тис. гривень та 140 тис. гривень відповідно.

Також зміни до бюджету передбачають більше 3 млн. гривень на реалізацію державної реформи початкової освіти «Нова українська школа». Районні заклади освіти незабаром отримають нові меблі, дидактичні матеріали, мультимедійні засоби, комп’ютерне обладнання, музичні інструменти та все необхідне для всебічного розвитку учнів, адже саме це в кінцевому результаті є метою реформи.

Окрім освітянських закладів зміни до бюджету передбачають кошти і на медичну галузь, ремонт доріг, розвиток культури та спорту. Пропозиції, зібрані на Радах регіонального розвитку почергово знаходять реалізацію. Що дуже важливо, переконаний голова райради Василь Ковенько, кошти на ці проекти виділяються не в кінці року, а  тепер, тому часу для їх використання більш ніж вдосталь.

Відділ внутрішньої політики Володимирецької РДА

 

Коментарі   

 
0 # Гiсть 18.04.2019, 16:03
Дуже важливо нашим можновладцям роздерибанити бюджет під 0, щоб наступникам була порожня казна, ще й підзаробити на відкатах :lol:

Цікаво, хтось рахував, чи зарплати бюджетникам до кінця року вистачає? :-*
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 61 гостей на сайті