Авторизація

HomeНовиниВ РайоніМузейна експозиція «Етнопобут» в Білому

Музейна експозиція «Етнопобут» в Білому

( 0 Votes )

 

Традиції рідного краю – це пам’ять про своїх предків, природна потреба триматися невмирущих традицій народних ремесел та художніх промислів у спадок наступним поколінням. З метою збереження історико-культурної спадщини села Біле та краю у публічно-шкільній бібліотеці створена музейна експозиція «Етнопобут. Регіональна специфіка українського національного одягу. Старовинні рецепти приготування їжі на Поліссі». 

 

Матеріали для музейної експозиції зібрані в місцевих жителів. Це і лляні вишиті жіночі та чоловічі сорочки, і спідниці та фартухи, вовняні «піджаки», глиняні глечики та горщики, в яких колись готували і зберігали їжу, та інші речі. Рецепти страв, які готувалися колись, передали нам старожили села, а зберігаються вони у папках-накопичувачах та в електронному виді. Деякі з рецептів приготування їжі використовуються і сьогодні у повсякденному та святковому побуті.

 Музейна експозиція – це місце проведення екскурсій, краєзнавчих та народознавчих уроків і виховних заходів, її матеріали використовуються користувачами бібліотеки для підготовки до уроків, а також для написання наукових та дослідницьких робіт. До речі, деякі з користувачів залучаються до краєзнавчих пошукових робіт.

 Через наше село проходить унікальний туристичний об’єкт області – вузькоколійка «Антонівка-Зарічне»; у нас є прекрасне озеро для відпочинку, а також на території сільської ради розташовані агросадиби, які приймають туристів. Тож відвідувачами нашої музейної експозиції є і туристи, яких цікавить етнопобут та культура нашого краю.

 Хочеться подякувати у допомозі зібрання експонатів експозиції активу бібліотеки, працівникам сільської ради, вчителям та учням, а також жителям села, які передали старовинні речі та корисну інформацію до музейної експозиції. Сподіваємось на подальшу співпрацю і поповнення музею новими експонатами та запрошую відвідати експозицію у нашій бібліотеці.

 Створення музейної експозиції у бібліотеці – це не лише інноваційний метод у роботі, але й краєзнавчий центр на селі.

 

 

 

Любов КОБЕЦЬ,

завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с.Біле


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 26 гостей на сайті