Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа виконкомі селради обговорили вбиральні, дороги та День селища

На виконкомі селради обговорили вбиральні, дороги та День селища

( 0 Votes )

 

Для селищного самоврядування Володимирця літня пора не асоціюється з відпустками і курортами. Безліч господарських і організаційних питань потребують негайного розгляду і вирішення.

Частина з них входить в повноваження виконавчого комітету.

Для мене особисто, як для члена виконкому, кожне засідання важливе і довготривале, бо зазвичай займає 3-4 години. Чергове засідання відбулось 30 липня. На цей раз вісімнадцять питань потребувало детальних обговорень та вирішень. Шість заяв щодо зміни порядкового номеру об’єктів нерухомого майна в селищі були найпростішими в розгляді. Адже їх власники подають, вже маючи на руках відповідні юридичні документи.

Дороги

Ремонт доріг і вулиць селища – передбачувано цікаве питання для його мешканців. Говорили про кількість і якість проведених ремонтів. Володимирець, до слова, має загалом 80 кілометрів доріг і серед інших райцентрів області наразі в передовиках по їх стану.

Отож розглянули і затвердили коригування кошторисної документації з поточного ремонту доріг селища загалом на 530 тисяч гривень на восьми вулицях: 1-го Травня, Горького, Миру, Соборна, Шкільна, Поштова, Комарова, Перемоги. На ці кошти струменевим методом буде заасфальтовано сотні дрібних і середніх вибоїн.

Своєрідним «мозолем на очах» став шматок дороги на в’їзді у селище з боку Довговолі. Там через «лежачого поліцейського» усі змушені пригальмовувати, асфальт деформується. Нині там утворився фантастичний асфальтний «дев’ятий вал».

За словами Олександра Осмоловича, заплановано коштами селища увесь цей проблемний відрізок демонтувати та укласти нове полотно, але вже без саморобного обмежувача швидкості.

«Зняли з якоря» і питання облаштування дорожнього покриття і тротуару в провулку Богдана Хмельницького. Відкорегований виконкомом робочий проект на суму більше шести мільйонів гривень 1 серпня надійде на розгляд тендерного комітету.

Водопостачання і локалізація аварій

Найбільше часу щоразу йде на розгляд питань, які стосуються «Акви». «Чорт ногу зламне» – це про її роботу. І адмінапарат є, і підприємство наче працює, і кошти на утримання йдуть з бюджету немалі, і тарифи розроблені правильно (з їх слів), – а із збитковості ніяк вилізти не можуть. За минулий місяць мінус п’ятдесят тисяч!

Стан водопостачання і водовідведення – проблемний. Прорве трубу на околиці Володимирця – а все селище без води, бо запірна арматура не встановлена. Труби вже є закуплені, а «Акві» все чогось бракує для розроблення системи локалізації аварій на водогонах.

Тож вирішили: до 1 серпня визначити цільове використання раніше придбаної водопровідної труби, до 1 жовтня – провести інвентаризацію водопровідних та каналізаційних мереж та скласти їх схеми.

Тут можна поставити три крапки і не продовжувати. Бо проблема давно «із запашком».

На території селища є три громадські вбиральні. За «Рікосом», за музичною школою та за поліцейськими гаражами. Тільки перша в умовно пристойному стані, а решта – недоступні.

Більше того, під час цьогорічних злив їх вміст вимиває по найближчих вулицях і городах. З цього приводу керівнику «Акви» виконком вказав «забезпечити проведення робіт по наведенню належного санітарного стану у вбиральнях селища Володимирець».

Але це питання набуло дещо нового колориту через вбиральню на автостанції. Старий туалет, що біля польського кладовища, ліквідували нещодавно. Платна ж вбиральня працює з восьмої до вісімнадцятої, а у вихідні ще менше. Автобуси з автостанції курсують із п’ятої ранку і до півночі. Куди справляти природні потреби пасажирам по за межами графіку роботи платної вбиральні?

До речі, своїх санвузлів не мають ні «Нова пошта», ні «Ромашка», ні навіть міні-ринок. Найближчі санвузли – у мінімаркеті «Аеродром» та на автозаправці.

До селищної ради письмових скарг не було. А от до редакції «Володимирецького вісника» – до десятка дзвінків і повідомлень надходило. Отож я виступала по цьому питанню як член виконкому і як журналіст.

Врешті було вирішено надіслати звернення власнику автостанції з рекомендаціями щодо узгодження графіку роботи вбиральні з графіком роботи автостанції і клопотатися до сесії селищної ради щодо придбання біотуалетів, бо вони вже найближчим часом згодяться.

Замість Дня селища у серпні буде День міста у червні

Адже через місяць, 28 серпня, у Володимирці заплановане традиційне відзначення Дня селища і обласний фольклорний фестиваль «Спасова борода». Оргкомітет активно працює. Очікується до п’ятнадцяти обласних колективів-учасників та до тридцяти аматорських колективів з району.

Між іншим, дата проведення Дня селища у 2020 році зміниться. Рішенням сесії від 7 травня 2019 року перенесено святкування на першу неділю червня. Це пов’язано з історичною подією: отриманням Володимирцем Магдебурзького права 4 червня 1667 року.

Людмила Босик

Джерело: Володимирець СІТІ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 47 гостей на сайті