Авторизація

Травень обіцяє бути спекотним

( 2 Votes )

Як повідомляє український Гідрометцентр, на початку травня в західних, центральних та північних областях України очікуються холодна погода з  аномальними  приморозками на ґрунті у ночі. Температура опуститься до 0 та -5 градусів. Така погода буде утримуватися всю першу декаду місяця. Також Гідрометцентр прогнозує зливи та грози, що є характерним для цієї пори року.

Проте у політичному житті України очікується істотне підвищення температури, з початку травня аж до двадцять п’ятого числа з можливістю зростання температурного режиму ще впродовж п’ятнадцяти днів після означеної дати. Таке підвищення температури обумовлено виходом президентських перегонів на фінішну пряму.

Сьогодні визначився основний лідер перегонів, який має достатньо великий відрив від своїх найближчих конкурентів. Кандидат у президенти України П. Порошенко, якого підтримує партія «Удар» зі своїм лідером В. Кличком, впевнено прямує до поставленої мети. Хода Порошенка спонукає до більш активних дій його основних конкурентів. Вони, головним чином, зосереджуються на «розігріві» тих областей де кандидати мають більш-менш суттєву підтримку. У такий спосіб намагаються підготувати для себе позиції, з яких можна буде домовлятись з майбутнім переможцем президентських перегонів.

Ще одним фактором, який, на нашу думку, суттєво підвищить температурний градус травня, стане проведення «Національних теледебатів» кандидатів у президенти України на Першому Національному телеканалі (УТ-1). Принцип «телебачення робить політику» досі є актуальним. Ці дебати, безперечно, нададуть комусь з їхніх учасників додаткових балів і, ймовірно, суттєво погіршать позиції інших. Як попередньо повідомляла прес-служба Першого Національного, кандидати у президенти будуть виступати в такому порядку: 9 травня – А. Гриценко, О. Богомолець, О. Клименко; 10-го – П. Порошенко, З. Шкіряк, Василь Цушко; 11-го – О. Тягнибок, В. Саранов, А. Гриненко; 16-го – Ю. Бойко, П. Симоненко, Н. Королевська; 17-го – Д. Ярош, В. Рабинович; В. Куйбіда; 18-го – М. Маломуж; Р. Кузьмін; О. Ляшко; 23-го – Ю. Тимошенко, С. Тігіпко, В. Коновалюк.

Проте виборці не побачать виступів М. Добкіна, О. Царьова та Н. Королевської. Двоє перших висунули свої умови участі, що суперечать запровадженим НТКУ правилам щодо забезпечення рівних можливостей для всіх кандидатів, а Н. Королевська (як і О. Царьов) знялась з президентських перегонів.    

Істотно буде впливати на підвищення температурного режиму в суспільстві у травні і кремлівський фактор. Після активізації антитерористичної операції українських силовиків на Сході та здобутих ними позитивних результатів у Кремлі зрозуміли, що більшість українських громадян не підтримує «кримський сценарій», який мав на меті зірвати проведення президентських виборів.

Саме тому Росія перейшла до розіграшу варіанту міжнародного тиску на Україну. Днями з’явилось звернення Громадської  палати  РФ до ООН та Ради Безпеки ЄС з вимогою перенесення дати виборів президента України. Що само по собі є дивним (щоб не сказати більше). Як заявив заступник секретаря Громадської палати В. Гриб, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на прес-службу палати, «…спільними дипломатичними зусиллями провідних світових держав домогтися перенесення президентських виборів на Україні, аж до стабілізації обстановки». Оскільки, на думку «кремлівських стратегів», не можна проводити виборчу кампанію президента в умовах проведення «каральної операції», бо це зробить нелегітимним результат самих президентських виборів.

Наслідуючи цю логіку, зауважимо, що в такому разі нелегітимними були вибори одразу двох президентів РФ: В. Путіна (2004 р.) та Д. Медведєва (2008 р.). Адже саме під час їхнього балотування на посаду президента Росії тривали перманентні антитерористичні операції у Чечні та Дагестані.

Проте, як свідчить міжнародний досвід, саме вибори президента і є тим стабілізуючим фактором в об’єднанні держави та легітимізації влади, не зважаючи на воєнні дії.  Як вважає Т. Паньо, експерт сайту Еспресо-TV, «…Власне ніде в світі боротьба з терористами – чи переговори з автономістами, кому як краще думати – не заважали проведенню виборів. Успішно пройшли президентські і парламентські вибори в Іраку – не зважаючи на всі зусилля інсургентів їх зірвати. Неодноразово проходили президентські та парламентські вибори навіть в Афганістані, де відкрита громадянська війна триває дотепер… Зрозуміло, що теза «зачекати з виборами до стабілізації ситуації» є цілковито хибною. Бо проведення чесних і прозорих виборів власне і є засобом як внутрішньої, так і міжнародної легітимації влади, – і, ймовірно, стабілізації ситуації в країні. Інша річ, що громадянський мир в Україні в російську стратегію, здається, поки не вписується».

І в цьому контексті зазначимо, що країни Західної Європи та США, підтримуючи нашу державу на шляху розбудови дійсно демократичного суспільства, наполягають на тому, щоб вибори президента України відбулися в означені строки. Адже результатом цих виборів стануть легітимізація української владної вертикалі (зокрема президентської), що в свою чергу, дозволить пришвидшити впровадження соціальних, економічних та адміністративних реформ у державі.

Стабілізація температурного режиму в Україні, за даними Гідрометцентру, очікується у другій декаді травня.

У розбудові української держави вибори президента України двадцять п’ятого травня закладуть основи розвитку суспільства європейського зразку, що, в свою чергу, буде впливати на зниження температури у політичних протистояннях та стабілізації у суспільстві. 

Олександр ТРУХАЧОВ,

Політолог, м. Київ

 

Коментарі   

 
0 # Гість 20.05.2014, 10:40
Травень то спекотний, а городи то вже затопило, так що не буде нормального урожаю!!!
Відповісти
 
 
+3 # Siegfried 20.05.2014, 12:28
буде дуууужее щедрий урожай. Земля просочилася водичкою і буде віддавати вологу в спекотні дні. А потім знову будуть теплі благодатні дощі. А там вже ягоди, плоди, жнива,гриби. Багато грибів. Кааааартоооопля яяя завбільшки як волейбольний м'яч багата на крохмаль... Красота!!!!
Відповісти
 
 
+2 # Сергій СКІБЧИК 20.05.2014, 12:20
І городи топить, і вибори на носі, і бурштинокопачі (до 200 чоловік) знов штурмують Сонячне ремесло".
Наша знімальна група там працює, але погрожують побити камеру і забороняють знімати. Бурштинокопачі заблокували адмінприміщення "Сонячного ремесла" і вимагають владу.
Про деталі -- пізніше.
В кого є подробиці -- будь ласка, виставляйте на сайт.
Відповісти
 
 
-1 # Гість 20.05.2014, 14:12
А які вимоги виставляють копачі? Щоб тільки вони копали,а іншим зась? А чим ті інші гірші за них? Вимагають владу для чого,щоб допомагала копати, чи що? І останнє. Яка мова може бути у влади із правопорушникам и крім забезпечення виконнання чинного законодавства?
Відповісти
 
 
+1 # Сергій СКІБЧИК 20.05.2014, 17:27
Насамперед вони громадяни, жителі району, а їхні правопорушення ще треба доказати в суді 8) . Люди з лопатами і сокирами зібралися на протестну акцію проти бездіяльності влади (учасники казали, що раніше збиралися біля РДА почути думку влади, але їх розігнала міліція).
Вимога одна: легалізувати добування бурштину, щоб нікого не записали у злочинці. Були і керівники району, і керівники міліції. голова РДА Володимир Савонік заспокоював людей і запевнив, що пропозиції по легалізації бурштину від області і нашого району зокрема. Пропонується вивести бурштин із розряду дорогоцінного каміння, щоб дозволи на його добування можна було видавати на місцях. Але це справа не одного дня і навіть тижня. Вололодимир Савонік закликав людей утриматися від нелегального видобутку до врегулювання ситуації у правовому полі. Однак люди йому заперечили, що чекали легалізації роками і ще роки чекати не можуть, бо в кожного є потреба у заробітку, комусь на хліб, а комусь на лікування доньки.
Покричавши, мітингувальники мирно розійшлися (якщо не врахувати погроз журналістам за "несанкціонован у" зйомку). За словами працівників Центру "Сонячне ремесло", якоїсь шкоди підприємству мітингувальники не нанесли і спроб самовільно копати на чужій території теж не було.
За попередньою неперевіреною інформацією, протестувальник ів обдзвонювали напередодні телефоном і повідомляли, що "Сонячне ремесло" закрили, і начебто на його території вже можна копати.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 20.05.2014, 18:28
А хто не дозволяє працювати в правовому полі.Бери ліцензію на видобуток бурштину,заключ ай договір з власником землі,потім після видобутку бурштину рекультивуй землю і, здається все.
Але, постає величезна проблема - за все потрібно платити, а платити не хочеться,добре собі копнув і гроші отримав,а платити в бюджет це все одно що колись було перераховувати у фонд Миру.
До речі, і "Сонячне ремесло" ліцензіі на видобуток бурштину не має,тобто дана фірма стоіть на одному рівні з простими копачами і іх так само повинен ганяти 52-й відділ міліціі як і всіх інших,правда не ганяє.
А все інше то так. І городи топить,і вибори на носі і бульба наросте і гриби будуть.
І останнє запитання.Як там наші журналісти? Не злякалися? Сухими прийшли?(бо ж дощ) :lol:
Відповісти
 
 
+3 # ааааа 20.05.2014, 20:05
от поясніть Володимир Савонік заявляє проти видобування бурштину нелегально,а чому тоді ввечері помпи виїжають!!!люди ми що живемо в країні Гондурас!!!закр ийте помпи хоча би на 2 місяці,а тоді легалізуйте!!!н у невже голова про це не знає!!!
Відповісти
 
 
+1 # Гість 21.05.2014, 10:50
голова молодий, йому гроші теж потрібні.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 21.05.2014, 12:37
Я зрозуміти не можу, як приїхало якесь бичьйо, хто зна звітки і ще шось вимогає у Володимирці.
Відповісти
 
 
0 # ааааа 20.05.2014, 16:53
є подробиці:це так рішили зробити мульчани і боровчани(люди з Борової)!!виріш или копати в сонячному ремеслі!!!я думаю потрібно визивати срочно власників ремесла а ті знають що зробити!там панякатися як наша міліція не будуть!!!
Відповісти
 
 
+1 # SoloUkraine 20.05.2014, 17:06
Ну-ну...визивай те...їх там дуже чекають...в них нема великі проблеми з документами і власністю на землю..Посідали паничі в Києві в кабінетах і керують Володимирецьким и землями...не здивуюсь якщо власники ремесла вже далеко в "нірці".
Відповісти
 
 
0 # Надія 20.05.2014, 20:53
Ходять слухи,що Сонячне ремесло має ліцензію на видобуток каменю будівельного. Оце вже якийсь панич будує з бурштину.
Відповісти
 
 
+1 # SoloUkraine 21.05.2014, 09:05
ТОВ "Центр"Сонячне ремесло" має ліцензію на видобуток бурштину з24.12.2009 до 25.09.2029.Площ а проекції гірничого відводу становить 98,9 гектара. Видобувають бурштин тонами,а по накладних проходять кілограми.
Відповісти
 
 
+4 # Надія 21.05.2014, 10:04
От-от,я й кажу - тонами для будівництва палаців.Але ж ті палаци ще й горять,як от вчора згорів палац Царьова.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 51 гостей на сайті