Напівправда гірша, ніж неправда

( 0 Votes )

 

Не вірите? Зараз на собі покажу. От написав Городній О.О. статтю про останню сесію, про те, що було, та не про все. От правду написав, що я виступив "проти", але забув написати проти чого. Чому не написав здогадайтесь самі?

Але давайте все по-порядку. Сарненська районна рада ще в середині січня, що дуже похвально, прийняла звернення до Призидента і КМУ, про скасування ЗУ "Про внесення змін (і так далі по тексту)" №76-VIII, що сутєво зменшує пільги громадянам, які проживають на забрудненій території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Гарне емоційне звернення в стилі мітингу із звинуваченнями та погрозами. Здавалося чому б не підтримати? Відразу скажу, не хочу, щоб ви мали ілюзії -  наші депутатські звернення жодного разу не були почуті, повірте, що не буде почуте і це. Прийде відписка на шість сторінок, де нам культурно напишуть очивидні речі: війна і економічна криза не дають можливості бажане видавати за дійсне. Звичайно є дієвіший спосіб добитись свого, якщо ми цього справді хочемо - це перекрити дорогу в районі Полиць, але є один нюанс, скажуть, що провокатор, який працює на Москву.

Тому, я підтримав звернення, але запропунував внести чотири поправки до тексту, щоб його підсилити, знову ж таки, не малюючи собі нових ілюзій, просто потрібно було дещо перевірити, а тоді робити наступний крок.

Перша стосувалась того, щоб звернутись також до нашого народного депутата В. Яніцького, який входить у правлячу коаліцію, щоб він пояснив, чому він не відстояв права своїх виборців (а, можливо, зрадив їх і пролосував за цей закон). Накінець, щоб він дав коментар, що він, як заслужений юрист, робить тепер, щоб таку помилку виправити.

Друга стосується звернення до Генеральної прокуратури, щоб та перевірила МНС, адже ми звинувачуємо еменесників в тому, що їхні висновки щодо радіаційного фону є недостовірними, а відтак підробленими.

Третя - звернутись до районної СЕС, щоб вони надали повну інформацію по району із картою показників радіаційного забруднення і додати цю інформацію до нашого звернення.

І остання, четверта, пропозиція - щоб наша ЦРЛ підготувала у формі графіків та таблиць дані по онкохворих та смертності, спричинених забрудненням довкілля внаслідок Чорнобильської аварії, щоб ми не були голослівними. Ще б в додаток прайс по лікам, нехай пояснять, як в таких умовах виживати?

Не хочу обманювати ні вас, ні себе - навіть після цього прийде відписка від Яценюка, Порошенка та Яніцького, що всі вони вболівають і роблять все можливе... Але сидіти, склавши руки, теж не можна. Тому таке звернення потрібне, але воно має бути виважене та аргументоване.

Р.S.  На сесії я піднімав і ще одне питання, про яке не написав О. Городній (взагалі він багато не доказав), про звіт Пінчук В.М., яка вже рік знаходиться на не своєму місці, але це окрема тема вже наступної сесії.

 

 

ДОДАТОК

ПРОЕКТ ЗВЕРНЕННЯ 

 ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Володимирецької районної ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України, Народного депутата України Василя Яніцького.

Кабінету Міністрів України

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-\/ІІІ суттєво скасовуються та зменшуються пільги громадян, які проживають на забрудненій території внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Дослідження на вміст радіоактивних елементів на забруднених територіях внаслідок аварії на ЧАЕС проводилося представниками МИС без залучення громадськості та депутатів місцевих рад. Висновки-лабораторних досліджень МНС не є достовірними. Ми не проти, щоб визначити рівень забрудненості на територіях, які зазнали радіоактивного забруднення, але воно повинно бути проведено правомірно із залученням представників громадськості та депутатів місцевих рад, і тільки тоді можна бути зробити правильний і об’єктивний висновок. Розпад радіоактивних елементів триває тисячоліттями. За менш як тридцять років від аварії на ЧАЕС заражені території не змогли стати екологічно чистими від радіації. На радіоактивно- забруднених територіях онкозахворюваність та смертність зростає і є вищою ніж у інших регіонах України"

Український народ відстоював свої законні права на Майданах не для того, щоб їхні законні пільги та їхні права на соціальний захист скасовувались із тих міркувань, що у бюджеті Україні бракує коштів та приймались відповідні законодавчі акти, які суперечать Конституції України, скасовують та обмежують права і свободи, раніше діючі.

У разі прийняття відповідних законодавчих актів, що порушують раніше діючі пільги, та позбавлення статусу радіоактивно-забруднених територій внаслідок аварії на ЧАЕС і присвоєння їм статусу екологічно чистих зон безпідставно, ми будемо змушені відстоювати свої права усіма можливими засобами та протидіяти свавіллю влади.

Схвалено рішення Володимирецької районної ради .2015 р. №

 

У вас недостатньо прав для коментування.