HomeСпортШахи, шашкиДругий етап відкритого Кубка Володимирецького району з шахів

Другий етап відкритого Кубка Володимирецького району з шахів

( 0 Votes )

Другий етап відкритого Кубка Володимирецького району з шахів відбувся 16 березня у Довговолі. Варто зазначити, що традиційно до кращих шахістів Володимиреччини приєдналися гості з Дубровицького, Рокитнівського районів та міст Костопіль і Кузнецовськ.

Грали у сім турів по 15 хвилин на партію кожному шахісту. Загальна кількість учасників 29 шахістів, серед яких 10 школярів та 3 дівчини.

Згідно рейтингу, фаворитом змагань був учасник фіналу чемпіонату області Олексій Жакун з Дубровиці. Саме він із самого початку турніру захопив лідерство, одержавши шість перемог поспіль.

Напевно, єдиним, хто міг нав’язати боротьбу лідеру, був володимирчанин Дмитро Андрєєв. Однак несподівана поразка від ветерана шахових баталій Никифора Хомчука з Кузнецовська перекреслила надії на перемогу.

Остаточний шанс на виграш турніру Андрєєв втратив в особистій зустрічі з Жакуном, в якій була зафіксована нічия. У підсумку – Олексій переможець, а Дмитро залишився на другій позиції.

Цікавою також видалася боротьба за третє місце. Претендували на бронзу Юрій Римарчук, Андрій Ткачук, Андрій Толочик та Петро Кукла. Очевидно, що основна боротьба точилася в особистих зустрічах.

Так, Кукла, програвши Андрєєву та Римарчуку, а також зігравши нічийну партію з Михайлом Дрималиком, вибув із боротьби за п’єдестал. А Ткачук, неочікувано програвши партію дебютанту змагань Олексію Клімцову з Рокитного, хоч і зумів потім нав’язати боротьбу лідерам, але після поразки від Жакуна зупинився на четвертій сходинці з 5-ма очками. Ті ж 5 очок набрав ще один дебютант Кубка Андрій Толочик з Костополя, за ним п'яте місце.

І приємно зазначити, що третє призове місце здобув господар змагань Юрій Римарчук, який також набрав 5 очок, але здобув кращий коефіцієнт Бухгольца. Об’єктивно програвши лідерам Жакуну та Андрєєву, Юрій решту партій виграв.

Приємно зазначити, що на звітному етапі прийняли участь багато молодих шахістів. Кращим серед них став Олександр Губеня з Дубівки (4 очка). Слідом за ним представники Кузнецовська Данило Лобанов та Артем Кузьменко (по 3,5 очка). І, нарешті, кращий результат серед дівчат показала представниця Рафалівки Дарина Луб (2,5 очка).

Переможці змагань нагороджені грамотами та цінними подарунками. Наступний етап кубкових баталій відбудеться 6 квітня у Кузнецовську. Турнір буде присвячений дню гумору і гратимуть в цікаві шахи Фішера (слони b1, c1, коні f1, g1). До участі запрошуються всі бажаючі!

ІІ етап відкритого кубку Володимирецького району з шахів с. Довговоля 16 березня 2014 року