Авторизація

HomeСпортШахи, шашкиЗаключний ХІ етап відкритого кубка району з шахів

Заключний ХІ етап відкритого кубка району з шахів

( 0 Votes )

Останній у поточному році районний шаховий турнір відбувся минулої неділі в приміщенні спортивного залу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Рафалівки. Етап зібрав 28 учасників.

Традиційно до місцевих шахістів додались гості з Кузнецовська, Сарн, Дубровиці, Березного та міста Рівне. Грали сім турів за швейцарською системою з контролем часу 15 хв. до закінчення партії кожному. Старт змагань був очікуваним. Рейтинг-фаворити у двох турах дружньо перемогли своїх опонентів.

ри тури без втрат змогли пройти лише три шахісти: Андрєєв, Параниця та Іллюк. В той же час спокійно їм не давали почуватись Жакун та Римарчук.  Олексій чомусь, не звично для себе, був занадто миролюбивим на цих змаганнях. Послідовно до нічиєї проти Римарчука додався паритет у партіях проти Іллюка та Данилюка. І такий сценарій, можливо, і мав би успіх, але в останньому турі треба було грати проти лідера Андрєєва чорними і обов’язковою мала бути лише перемога аби мати шанс на загальний успіх як в турнірі так і в річному заліку. Та до цього повернемось трохи згодом. Напевно щасливий все таки був день у Дмитра Андрєєва, тому що навіть не у зовсім вдалих партіях він домагався перемоги. В його пасиві була дружня нічия проти Параниці. То ж доля перемоги вирішилась у сьомому турі в результаті партії Андрєєв – Жакун 1-0. Таким чином феєричні 6,5 очок і закономірний успіх у Дмитра. Друге місце посів Параниця – 5,5 очок. Третій Петро Іллюк – 5. Римарчук втратив можливість стати призером, поступившись Галагану, який став четвертим та кращим серед ветеранів, кому за 60. А Жакун лише п’ятий, його здобуток 4,5 очок.

Окрім цих результатів звітний етап мав дати відповіді на певні запитання і в загальному заліку. Приємно, що інтрига відносно переможця шахового року зберігалась до останнього турніру. То ж лише після цієї перемоги можна констатувати, що володарем відкритого кубка Володимирецького району з шахів – 2015 став Дмитро Андрєєв. Його здобуток 196 балів. Забезпечив гостроту змагань до останнього дня Олексій Жакун з Дубровиці, маючи 188 балів, він посів почесне друге місце. Третій Олександр Параниця з Сарн – 170. Також за підсумками кубковим змагань сформувалась десятка шахістів, які зіграють у першій лізі на чемпіонаті району – 2016.

Варто обов’язково виокремити, що шахові змагання після кількарічної перерви повернулись до Рафалівки. Місцевий підприємець виділив кошти для нагородження, а працівники школи пригостили учасників турніру канапками та кавою. І, що дуже вразило – так це дбайлива гостинність від господарів, за що їм велика подяка. Сподобались не тільки умови в яких проходили змагання, а насамперед дружелюбна атмосфера. Учасники  роз’їжджались по домівках у піднесеному настрої з наміром наступного разу обов’язково відвідати турнір знову.

Підсумовуючи рік, варто відзначити, що незважаючи на фінансові негаразди відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації змагання вдалося провести на високому організаційному рівні. Спільними зусиллями Володимирецької районної шахово-шашкової федерації, господарів та території яких проводились турніри, а також  за рахунок фінансової підтримки спонсорів змагання збирають кращих представників древньої гри на теренах району. Всього в 11 етапах, що проводились в різних населених пунктах, участь взяли 104 шахісти.

Високо підняту планку, незважаючи на різні проблеми, опускати ніхто не збирається. Спільними зусиллями ми і надалі плануємо розвивати шахи у нашому регіоні. То ж до зустрічі на нових стартах!!!