HomeСпортМотоболВолодимир Рашовський: Турнір Василя Коростеля об’єднав країни і дає шанс на відродження мотоспорту

Володимир Рашовський: Турнір Василя Коростеля об’єднав країни і дає шанс на відродження мотоспорту

( 0 Votes )

Напередодні проведення ІІ міжнародного турніру пам’яті Василя Коростеля у Володимирці нам вдалося поспілкуватися з людиною, завдяки якій він узагалі відбудеться. 

Це кандидат в народні депутати по 155 виборчому округу Володимир Рашовський (до речі, теж родом із Дубровиці, і як славетний мотоболіст). Він і розповів про своє бачення мотоспорту в Україні та на Поліссі зокрема.

Матеріал публікується на правах політичної реклами.

 

– Пане Володимире, ви любите активний відпочинок і самі є не лише бізнесменом, а й трохи спортсменом. Розкажете про своє захоплення?

– Оскільки я виріс не у місті, тому й відпочинок обираю на природі. Це кантрі-крос. Перегони на гірському велосипеді зі спусками, затяжними підйомами, швидкісними і екстримальними умовами. Життя навчило нічого не боятись. Тому вибір упав на екстримальний відпочинок. Ба більше, маю там уже досягнення й перемоги. Неодноразово привозив у рідний район переможні місця. Радий буду підтримати і молодь нашого краю, якщо виявляють бажання долучитись до цього спорту. А ще полюбляю кататися на баггі – це неабияк додає адреналіну, коли хочеться покинути світ ділових костюмів і вдихнути трохи свіжих емоцій.

– Які будуть ваші дії щодо розвитку спорту на окрузі у парламенті? Яка позиція президента з питань розвитку олімпійських видів спорту в невеликих містах? Адже не секрет, що наші спортсмени просто не мають де тренуватися з біатлону, санного спорту, хокею і фігурного ковзання…

– Це взагалі сумно і страшно, нинішнє ставлення до спорту. Якщо порівнювати з тією ж Білорусією, мотоболісти якої приїхали сьогодні у Володимирець, там во главу розвитку нації ставлять саме здоровий спосіб життя і спорт, доступний для всіх. Наприклад, на мотодромі у Пінську є гасло: «Спорт – здоров’я нації». Там кожен бажаючий може займатися мотоболом, мотокросом, картингом, моделюванням – і оплачує це все не батько з кишені, а держава. Звісно, класичні види спорту з часом приїдаються. Але ті ж білоруси сьогодні проводять у себе змагання по драгрейсингу – автомобільні гонки дуже популярні в наших сусідів. Звісно, можна кивати на те, що в Україні поки таке можуть собі дозволити лише приватні клуби, бо це дорогий вид спорту. Але якщо це поставити під державні програми і забезпечити належним фінансуванням, вкладати кошти у розвиток матеріальної бази тих же олімпійців – з часом ми зможемо виступати на світових аренах будь-якої складності, як білоруси. Я іду в команді президента, щоб забезпечити це. Адже головна наша мета — це розвиток спорту в Україні, спортивного руху, щоб наша нація була здоровою, спортивної та показувала високі результати на міжнародній арені.

– Розкажіть, чому вирішили підтримати міжнародний турнір пам’яті Василя Коростеля у Володимирці? Чим він для вас особливий?

– По перше, Василь Коростель – наш земляк, він народився в Орв’яниці. Саме в Дубровиці він створив перший на Поліссі мотобольний клуб. Звідси переїхав у Пінськ, де розбудовував уже білоруський мотобол. Тому це людина на дві країни, яка об’єднує нас і змушує по новому переосмислюватти минуле та брати від нього кращі уроки досвіду. А підтримав міжнародний турнір тому, що й сам, як уже казав, є прихильником мотоспорту і вірю, що за державної підтримки у нас в Україні теж можливо відродити колишню славу мотоспорту. Повірте, молодь любить цей спорт і обов’язково підтягнеться. А чому турнір проводять не в Дубровиці, а у Володимирці? Тому, що саме тут і придумали ідею міжнародного турніру, щоб вшанувати пам’ять нашого видатного земляка; тут є гареве поле, якого немає в Дубровиці, і тут пройшов перший турнір пам’яті Василя Коростеля. Сподіваюся, що змагання такого рівня ще не раз пройдуть на Поліссі, адже наші люди не пропускають спортивних заходів.

– Чим вам запам’ятається ця подія, яка щоразу збирає тисячі людей?

Тим адреналіном і драйвом, до якого і я певною мірою долучився.

– Як ви вважаєте, чи є перспектива розвитку мотоспорту в районах?

Якщо це перекласти з плечей ентузіастів на плечі держави – все вийде. А ми, представники команди президента у Верховній Раді, обов’язково подбаємо, щоб ці наміри перетворилися у законопроекти, і згодом регулярно радували усіх прихильників мотоциклетний видів спорту на Поліссі.

 

У вас недостатньо прав для коментування.