HomeСпортІнші видиЗавершився 4 сезон спортивної гри «Сімейні перегони»

Завершився 4 сезон спортивної гри «Сімейні перегони»

( 0 Votes )

На Рівненщині завершився 4 сезон наймасовішої обласної спортивної гри «Сімейні перегони». Він мав назву «Екостадіон», що відображала його туристичне спрямування.

Суперфінал пройшов у лісовому масиві біля села Маринин Березнівського району. На мальовничий берег річки Случ з’їхалися сімейні команди аматорів спортивного туризму, які стали переможцями у п’яти відбіркових турах гри. Володимиреччину представляли дві сім’ї – сім’я Брижів з Великих Цепцевич та сім’я Ярут з Володимирця.

 На шляху до суперфіналу їм довелося здолати чимало перешкод та пройти через різноманітні випробування, підготовлені організаторами гри. У кожному турі програма змагань мала свою специфіку, відображаючи різні види спортивного туризму. Проте, це були, як мовиться, квіточки у порівнянні з тим, що очікувало на учасників у суперфіналі.

 За задумом організаторів він повинен був стати справжнім апофеозом гри. Насамперед тому, що проходив у реальних польових умовах. Облаштування табору, приготування їжі на вогнищі, ночівля у наметах та інші елементи туристичної романтики органічно впліталися у загальну картину змагань.

 У їх програму були включені найцікавіші та разом з тим, мабуть, найскладніші елементи спортивного туризму.

 Одразу після прибуття команд до місця збору на них очікували змагання з орієнтування на місцевості. Користуючись картою і компасом, сім’ям потрібно було відшукати у лісовому масиві чотири контрольних пункти з п’яти. В першому конкурсі після довгого переїзду, наші сім’ї не змогли показати бажаного результату.

 На цьому спортивне суперництво першого дня суперфіналу вичерпалося і команди зайнялися приготуванням вечері та підготовкою до ночівлі.

 Вранці зі свіжими силами вони продовжили протиборство. Спершу демонстрували свої навики їзди на велосипеді у естафеті «Велотуризм». Кожен з учасників долав облаштовану на просторій галявині дистанцію з елементами фігурного водіння. Найменші з дітлахів робили це на самокатах. Другий конкурс був вже вдалішим для наших сімей, вони фінішували в середині турнірної таблиці.

Проте, це виявилося лише розминкою, оскільки попереду була естафета «Смуга перешкод». На її старті кожна з команд повинна була скласти намет, по черзі здолати дві переправи, облаштовані через струмок - притоку Случа, і встановити намет. Брижі після невдалих двох етапів зуміли акумулювати всі свої сили й фінішували другими, з малими дітками важче було Ярутам, та попри все вони всією командою пройшли всю дистанцію й показали хороший результат.

Завершувала спортивну програму найбільш романтична естафета «Водний туризм», що проходила у руслі Случа. Тут сімейні команди, осідлавши катамаран, по черзі приборкували течію норовливої річки. І хоч для проведення змагань була вибрана досить спокійна її заплава, все ж родинним екіпажам довелося продемонструвати неабияку наполегливість, згуртованість та злагодженість дій, щоб подолати дистанцію. Найкращі навігаційні якості продемонструвала сім’я Брижів.

 Слід зазначити, що на всіх етапах змагань точилася безкомпромісна боротьба. Про її гостроту, свідчить хоча б той факт, що п’ять команд набрали однакову суму місць, і їх розташування у турнірній таблиці довелося визначати за результатами окремих естафет.

 Переможцями ж суперфіналу стала сім’я Унічів з Костопільщини.

 Друге місце виборола родина Брижів з Володимиреччини.

 Бронзовими призерами стали рівняни Вавулічі.

Ярути ж набралися досвіду, й думаю наступного року  вони піднімуться на п’єдестал,   

 Переможці суперфіналу нагороджені дипломами, медалями та кубками відповідного ґатунку комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради. Їх прагнення до перемоги винагородженні також сертифікатами та придбання товарів у магазині «Спорт-С». Всі учасники суперфіналу отримали подарунки від відділення Національного олімпійського комітету України у Рівненській області.

 Проте, найголовнішою нагородою для всіх, безперечно, стали азарт спортивної боротьби, що згуртовує сім’ї, дружня атмосфера змагань та родинного відпочинку на лоні чудової природи.

Завершився 4 сезон спортивної гри «Сімейні перегони»
 

О. Гребень

Спеціаліст І категорії відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Володимирецької РДА

Матеріали по темі:

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити