HomeНовиниРАЕС повідомляєРАЕС відмовиться від російського ядерного палива через 3 роки

РАЕС відмовиться від російського ядерного палива через 3 роки

( 0 Votes )

Рівненська АЕС має наміри використовувати ядерне паливо американської компанії

Westinghouse. Його постачання для енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) заплановано на 2021 рік.

Основним постачальником ядерного палива на Рівненську АЕС сьогодні є АТ «ТВЕЛ» (РФ). В рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для АЕС України і зниження залежності від єдиного постачальника у 2008 році НАЕК «Енергоатом» уклав договір із компанією Westinghouse щодо постачання для шести атомних енергоблоків палива зі шведського заводу компанії. На сьогоднішній день на енергоблоках №№2,3 ЮУАЕС та енергоблоках №№1,3,4,5 ЗАЕС в складі активних зон успішно експлуатуються тепловиділяючі паливні збірки Westinghouse модифікованої конструкції (ТВЗ-WR). А у липні поточного року енергоблок №3 ЮУАЕС став першим енергоблоком в Україні, який працює виключно на паливі американської компанії. Експлуатація палива проходить успішно згідно з узгоджених Держатомрегулювання програм.

На початку року контракт між Енергоатом та Westinghouse було продовжено на період 2021-2025 років. Ним передбачено розширення поставок ТВЗ-WR, в тому числі і для енергоблоку №3 Рівненської АЕС. Саме ж виробництво та збірка палива здійснюватимуться у м. Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії під виробництво палива для реакторів типу ВВЕР-1000.

Впровадження нового ядерного палива на енергоблоці №3 РАЕС буде виконуватись згідно з встановленою законодавством процедури із відповідним обґрунтуванням безпеки його експлуатації у складі подальших паливних завантажень блоку. За словами генерального директора РАЕС Павла Павлишина, у Компанії вже затверджено програму із впровадження американського палива на енергоблоці №3 РАЕС та розпочато роботи з переходу блоку на ТВЗ-WR. «У 2021 році заплановано постачання першої партії палива та його завантаження в реактор. На Рівненській АЕС вже призначена Робоча група відповідальних керівників та спеціалістів із впровадження нового палива. Це серйозна та перспективна робота, - наголошує Павло Яремович. – РАЕС отримано ключ доступу до бази даних з експлуатаційної та проектної документації Westinghouse, а також подано запит до Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» на контракт щодо супроводження робіт з розширення експлуатації ТВЗ-WR на енергоблок №3 РАЕС. У серпні поточного року на електростанції планується проведення наради за участю представників Westinghouse та підрядних організацій, де будуть окреслені основні етапи переходу енергоблоку №3 на ТВЗ-WR. Впевнений, вже через три роки Рівненська АЕС успішно розпочне експлуатацію нового ядерного палива».

Управління інформації та зв’язків  з громадськістю Рівненської АЕС

 

У вас недостатньо прав для коментування.